Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kötelező oltás és...

2 hónapos kötelező oltás és prevenár. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam ma kapta ezeket az oltásokat. Kis hőemelkedése van azon kívül semmi. Mire számítsak? A ti babátok hogy reagált ezekre az oltásokra? Láz? nyüszögés? álmatlanság?


2011. nov. 23. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk semmi különös nem volt utána, még láz sem! Annyi, hogy kicsit nyűgösebb volt, de azért mert ő ilyen kis lelkis baba, és mindent a lelkére vesz. :) Az óta is. Ha valami olyan van, ami neki nem tetszik, megsértődik. :) Pedig még csak 5 hónapos. Mi lesz itt később?!
2011. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nálunk is egyszerre kapta ezt a kettőt, és semmi különös nem volt nála, még hőemelkedés sem. Nyüszi sem volt különösebben (vagy csak nem tűnt fel, mert 3 hós koráig nagyon pocifájós volt).
2011. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 1 hónappal ezelőtt kapta mindkettőt egyszerre. Másnapra lett egy pici hőemelkedése, és nagyon aluszékony volt 2 éjszakát és egy nappalt végigaludt, csak evéskor és pelenkázáskor nyitotta ki a szemét egy kis időre.

Amúgy ma kapta a 3 hónapos oltást, most tettem fel 1 fél kúpot (nincs hőemelkedése sem, csak megelőzésképpen-dokinéni javasolta), majd kiderül milyen éjszakánk lesz :-).

2011. nov. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi tünete oltás után, mi is így kaptuk ahogy ti.
2011. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt semmi egyik oltás után sem, talán picit többet aludt aznap.
2011. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Másnap egész nap aludt a kislányom. Szinte csak enni kelt fel. Ritka nyugodt nap volt. Pedig nem volt láza, csak bágyadt volt.
2011. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

nem volt semmi bajunk, se hőemelkedés,se nyűgösség,csak annyi, hogy utána való két napban többet aludt(de sajnos elmúlt ez a "tünet" :-) ).még a három hós oltásnál sem volt semmi, csak az alvás.de doki azt mondta a 4.hósnál már készüljünk lázra is...

2011. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tünik,mindenki megúszta szerencsésen ezeket az oltásokat. Mi múlthét szerdán kaptuk meg a kötelezőt (prevenár + rotát is), aznap semmi baja nem volt,a másnapot végig sírta,pedig nem sírós baba, nagyon ritkán sír,de aznap konkrétan ordított, alig evett és fájt a kis combikája,elég nagy pukli keletkezett az oltás helyén és volt egy kis hőemelkedése is. Este beadtam neki egy fél kúpot, hátha jobban lesz egy kicsit (fájdalomcsillapító is) és folyamatosan borogattam az oltás helyét. 3. napon szintén alig evett és nagyon aluszékony volt, úgy keltettem enni 4-5 óránként.De így is nagyon minimálisat evett. Lehet sok volt egyszerre a 3 oltás vagy nagyon érzékeny a kislányom.
2011. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor rácáfolok mindenkire:)Nekünk mind a 3 oltás után lázas volt a kisfiam.Kora este hőemelkedés-direktbe figyeltem.Ha jégcsap a keze,akkor valószínű h elkezdett felkúszni neki.Nem adtam rögtön kúpot,kitakartam a meleg szobában,egy kicsit hadd dolgozzon az oltás.Aztán 38-nél már beadtam,ilyen piciknél már kell ennél is csillapítani.De annyi volt,fél kúp elég is volt,nem ment fel a láza,csak a 4 hónapos után volt még másnap hőemelkedése.Semmi komoly.:)
2011. nov. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak az aluszékonyság volt,de gondolom ez a kúp miatt lehetett.Nemrég kapta meg a 3hónapos oltást +a Neis Vac C első adagját,ettől az oltás napján is aluszékony volt,este kúpot kapott,így még másnap is kicsit álomkóros volt,szerencsére eddig megúsztunk mindent láz vagy hőemelkedés nélkül.A 4hósat két hét múlva kapja.
2011. nov. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!