Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamat nem kötik le a...

Kisfiamat nem kötik le a babakönyvek, újságok, pedig tudom, jó lenne ezzel is játszanunk. Ti hogy vagytok ezzel? Valami jó tipp a megoldásra?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt írod, babakönyv, akkor ő még pici. Jól gondolom? Az én kisfiam elég értelmes gyerek így öt évesen, de babaként nem a könyv kötötte le, hanem azok a dolgok, aminek kereke volt. A könyv és újság használatát persze meg kell tanulni (nem tépjük szét, nem firkálunk bele), de igazán játszani egy könyvvel elég nehéz (bár a férjem kislánya ezeket a leporellós, kemény lapú könyveket bilizés közben maga köré tette "kerítésnek" :)) Szerintem az sokkal jobb, ha megtanulsz néhány ritmusos mondókát és lovagoltatod a babát, vagy tapsoltok stb.
2009. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ. 7 hónapos a picúrkám.
2009. máj. 12. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:
ráértek még! mi is 7 hósak vagyunk és sokkal jobban szereti a mondókákat,énekeket,fakanalat,sajtreszelőt,tekergethető csörgőket,zörgő dolgokat. mi a dm-ben kapható csörgős-zörgős könyvet szoktuk odaadni,azt morzsolgatja,eszi stb. ilyen korban még a kúszás,földön fetrengés,lovacskázás,beszélgetés stb. a "menő" :))
2009. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kisfiam 1 évesen kezdte, állandóan hurcolja a könyveit, hogy mutogassam neki, rövid mesét találok ki, énekelek, hosszú mese kép nélkül viszont még nem köti le.
2009. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi, megnyugodtam...:D
2009. máj. 12. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom úgy 9-10 hónapos kezdett "igazán" könyvezni. Vettünk olyan kemény lapos, lapozgathatós könyveket, amiben állatok, játékok, stb képei voltak. Hosszú hónapokon át az volt a fürdés előtti családi programunk, hogy együtt nézegettük, eleinte ő mutogatott, mi meg mondtuk,mi van a képeken, aztán jött, hogy mit mond a kacsa, a boci, stb...Aztán ahogy kezdett beszélni, egyre több kép nevét mondta már ő maga.

Szerintem pár hónap múlva már a kisfiadnak is tetszeni fognak az ilyen könyvek...

Amit még nagyon szeretnek általában a kicsik: más kisbabákat nézegetni. Nekünk van egy olyan textilkönyvünk, amin babafotók vannak, azt már kisebb korában is nagyon szerette nézegetni. Esetleg ezt is kipróbálhatnátok, hogy olyan képeket kivágsz újságból, amin babák, kisgyerekek vannak különböző helyzetekben (sétál, játszik, fürdik, alszik, stb) felragasztod egy kartonra, és azt nézegetitek együtt. Ha bejön neki, akkor ezzel is nagyon jól ellesz még akár 2 éves korában is!!!

2009. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én 7 hónapos kisfiamnak 3 hós kora óta egy mesekönyv a kedvenc játéka. Tescoban vettem, Hápi kacsa és barátai a címe. Kb 10*15 cm-es, harmonikaszerűen nyitható , 6 lapból álló kemény karton mesekönyv. Nagyon színes. Sokáig eljátszik vele. Nézegeti, lapozgatja, "beszél" neki. Sokszor evvel üti a többi játékot. Ha leülünk egymással szemben és én mesélek neki a könyvből, könyvről, és mutogatom benne az állatokat, majd kiesik a szemein úgy nézi. Én ennek tulajdonítom azt is, hogy nagyon szépen használja a kezeit, és ez után kezdett el mászni is, amikor nem érte el.

Vettem neki másik hasonló könyveket, még csak rá sem nézett. Csak a Hápi kacsa kell neki.

2009. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A babaképekre már gondoltam, de ma meg is csinálom. Mindenkinek jó babázást!
2009. máj. 12. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!