Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kislányom az elmúlt...

2 hónapos kislányom az elmúlt másfél napban csak egyszer kakált ami normál mennyiségű volt és még ezen kívül 2 alkalommal láttam egy vékonyabb "csíkot" a peluson, aggódom, normális ez?

Figyelt kérdés
Szerintem picikét fáj is a hasa, nem sír, csak nyűgös, de a cicin megnyugszik. A levegő ugyanúgy távozik ahogyan eddig is (puki formájában) de kaka nincs. :(
2011. nov. 26. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak anyatejes, akkor nem gond, hogy nincs kaki. Ilyenkor a szervezete az anyatejet teljesen feldolgozza, ezért nincs kaki. Az én lányom volt, hogy hetente csak 1x kakilt, nem volt semmi baja. Ő is hasfájós volt, de 3 hónapos korára elnőtte. Kitartást! :)
2011. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Normális. De ha segíteni akarsz neki, igyál te nagyon sok rostos levet, szilvát, narancsot stb. Pl a helyhónak van egy 25%-os szilvaleve, nagyon finom. Illetve teázhatsz te is pl mecsek babateából. Bekerül a tejcsibe és segít neki.

Nálunk nincs ilyen probléma 3 hós a pici fiam, és napi 4-5 kaki van, de a húgomnak 6 hetes, és 5-6 naponként van kaki. Mióta issza a rostos leveket, átlag 1-2 litert naponta valamicskét javult a helyzet.

2011. nov. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 hónapos, és 6 hetes kora óta a kakilással és a hasfájással kínlódtunk. Minden létező dolgot kipróbáltunk, infakol, glicerines kúp, laevolac, paraffin olaj, masszázs, torna. Semmi sem segített. A legjobban talán az espumisan hatott, minden etetés előtt adtam neki 10 cseppet. (A betegtájékoztatón nem ez van, de nekünk csak így hatott.)A szelek távoztak, de kaki csak 6 naponta volt, és volt, hogy csak glicerines kúpra kakilt.Szerdán volt 3 hónapos, és 3 napja minden délelőtt adok neki 3 kávéskanál reszelt almát,és almalevet. Azóta 2 naponta kakil. Ne aggódj, teljesen normális.Kaki csak hozzátápláláskor lesz gyakrabban, mert az anyatejet jól hasznosítja, és megemészti mindet.Kitartás.
2012. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!