Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lehet veszélyes, ha...

Mennyire lehet veszélyes, ha újszülött baba mellett négy macska és egy nagy kutya is van a házban?

Figyelt kérdés

Kinti-benti állat az összes.

Mielőtt leugatnátok, nem rólunk van szó. A sógornőméknél megy így, és sajnálom szegény pici lányt, de nem tudom, mit mondhatnék, konkrétan MIÉRT?! (Na nem nekik, nekik nem mondok semmit, hanem mondjuk a férjemnek, ha erről vitatkozunk.)


2011. nov. 27. 22:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

Elég veszélyes lehet.

Ők egy falkának érzik magukat, és ha az egyik megvadul, megkarmolja a kicsit, vagy a kutya rámordul, csúnyán néz a picire, a többi is egyszerre nekieshet.

Rossz rágondolni is, biztos, hogy végzetes lenne.

2011. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom, te mit feltételezel a válaszolókról, de hogy alapból úgy fogalmazol, le fognak ugatni, nem túl kedves. Ezzel az erővel te is ugatsz a sógornőd háta mögött? Miért nem velük beszélsz erről? Ezek szerint megvan a véleményed róluk.


Nyilván, hogy veszélyes, a macskák is, a kutya is, ha nincs letisztázva, ki is a falkavezér és hol a helye a családban. A higiénia megint más kérdés, hiszen sok cigánygyerek is ilyen környezetben nevelkedik, ahol legfeljebb évente egyszer ha kiganézzák a házat, pont ezért úgy megedzőik az immunrendszere, hogy megeheti a macskaszart is, akkor sem lesz semmi baja. Ebbe nem lehet beleszólni úgy, hogy ne legyen sértődés, de mondjuk elrettentő példát simán fel lehet hozni, hátha az hat. Ugye mind a macskák, mind a kutyák olyan kórokozókat is szétszórhatnak a lakásban, földön, szőnyegen, ahol pár hónap múlva jobb esetben a kislány kúszni-mászni fog, hogyha nincs szerencséje, akár meg is vakulhat, vagy egy olyan durva allergiát összeszedhet, amivel élete végéig küszködni fog.

2011. nov. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%

szerintem higéniai szempontból sem előnyös.

Én nem tudnám elképzelni, h egy kutya v egy macska mászkáljon a babám körül, pedig imádom az állatokat...!

Az én védőnőm első kérdése az volt, h volt/ van e macska a háznál? Szóval nem tudom egy ilyen körülményre mit szólna, mennyire tartaná megfelelőnek.

Hiába takarít valaki minden nap, egy baba 100%- os steril környezetet igényel ennyi állat mellett kizárt, h meg tudja tartani a tisztaságot... és az állatok szőre hullik, amit a kicsi belélegezhet.

A többiről nem is beszélve.

Szóval nekem az ilyen sosem áll össze, mikor valaki a kisbabáját összeereszti valamilyen állattal. Később persze más, ha a baba már nagyobb, suliba jár, elég erős már az immunrendszere... de kisgyerek mellé nagyon gáznak tartom a háziállatot... főleg ennyit!

2011. nov. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Kedves utolsó, ezt honnan veszed, hogy egy baba 100%-os steril környeztet igényel? Ilyen butaságot még nem hallottam, már ne is haragudj. Ez egyszerűen nem igaz, pont az olyan gyerekek lesznek betegesek, akik ilyen környezetben vannak, ehhez szokott még hozzájönni az agyonöltöztetés, régen ezt úgy mondták, óvják még a széltől is. Kell a gyereknek némi kosz ez köztudott, de ennyi állat már nagyon sok és nem egészséges. A gyerek rengeteg energiát elvesz a szülőktől, lesz még idő arra figyelni, hogy az 5 állat közül melyik hogy viszonyul a kicsihez? Nem hinném.
2011. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom, nekem ez a véleményem. Nem lesz a széltől is óvva a gyerek, de azért nem dzsuvába kell szülessen.

Persze az nagyon jó szöveg, h attól erősödik az immunrendszere, ha kap egy kis koszt... igen... mikor túl van az újszülött időszakon és már nagyobb, akkor biztos. Én azért továbbra is megmaradok a napi takarításnál és odafigyelek arra, h mosogatás után minimum mossak kezet, úgy fogjam meg, ill. bárki más, aki eljön hozzá, alap, h mosson kezet. Vagy lemosni a babakocsiját fullosan, mert némelyik szülő olyan okádék koszos babakocsiban tolja a gyerekét, h csak lesek, h van szíve egy olyanba belefektetni a babáját. Szerintem ez nem nagy dolog. Lehet én tévedek... bár nekem a környezetemben mindenki ilyen.

2011. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja a babának ne aggódjatok! Faluhelyen egy vagon állat között nőttek fel a gyerekek, és sokkal jobb volt az immunrendszerük, mint a mostani gyerekeké.

Jól nevelt kutyák között nem esik bántódása a gyereknek. Pontosan azért, mert a kutya falkában gondolkodik. A hierarchiára kell figyelni, de aki ért a kutyákhoz, sima ügy.

Az első pár hétben kell jobban figyelni a higiénára, természetes, hogy állatos kézzel nem nyúlunk a babához és a szobájába sem engedjük be az állatot. Mire mászni a fog a kicsi, már nem lesz probléma. Rendszeres féreghajtás kell az állatoknak.

Én nem aggódnék, én is kutyával nőttem fel:)

2011. nov. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%

"egy baba 100%- os steril környezetet igényel"

húha, ti bezárkóztok és maszkban, steril szobában éltek és senkit nem engedtek be magatokhoz? domesztosszal a kezedben randalírozol otthon egész nap?

ne haragudj de ezen jót mosolyogtam, nem gondolod, hogy túlzás? egyébként meg lehetetlen steril környezetet teremteni, de nem is igényli a baba :)

nekünk is vannak állataink, semmi gond nem volt belőle, kint maradtak. mikor nagyobb lett a fiam akkor meg nyugodtan nyúzhatta őket a kertben, utána meg megmostuk a kezét-arcát.


amúgy meg szerintem nem kell foglalkozni mások dolgával, nyilván a sógornődék tisztában vannak a dolgokkal és majd úgy intézik, hogy a babának is és az állatoknak is jó legyen :) nem hiszem, hogy ezért neked a férjeddel vitáznod kéne, én soha nem szólnék bele a sógoromék életébe, főelg nem veszekednék emiatt a férjemmel :)

2011. nov. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk az igaz, hogy vidéken sok az állat, de azok nem is laknak bent a lakásban.

Valószínűleg nem hallottatok még a legújabb amerikai őrületről, ahol feltalálták a kosz tablettát! Mert a sok elkényeztetett kölyök ugye steril környezetben él, ahol a bejárónő még a cipő talpát is hipózza minden nap, így a gyerekek kicsit betegesek lettek, ezért "feltalálták", koszt kell enni, bedugták egy kapszulába és most mindenki boldog.

2011. nov. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%
Nem, nem élünk maszkban, meg nem vagyunk műemberek. De nem tudom miért zavarja ennyire a többséget ez a vélemény, ha én így gondolom. Neked nem kell a gyereked domestossal körülvenni, sterilen tartani, tedd nyugodtan a macska meg kutya mellé, ha te így érzed jónak,normálisnak nekem oly mindegy. Én nem ezt teszem, csak egy véleményt írtam le. Sajnálom, ha bárkit is megbántottam ezzel..o.O Nem azt írtam, h soha nem lehet állata. Egyáltalán nem vagyok állatellenes. Hanem azt, h újszülött mellé nem tennék semmilyen állatot, mint ahogy a kérdező is ezt kérdezte, de mindegy.
2011. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

félre ne érts, teljesen egyetértek a véleményeddel, mint írtam mi is kitettük az állatokat, én is így tartom helyesnek és a baba körül legyen tisztaság :)

csak ez a 100% steril környezet volt nekem vicces mert hogy olyan nincs :)

ne haragudj, nem kötekedni akartam!

2011. nov. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!