Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcéma, ha a folt száraz, de...

Ekcéma, ha a folt száraz, de nem piros?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nem vakarja,akkor lehet, de bőrgyógyász többet tudna mondani
2011. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a lanyomnak atopias dermatitis-e van. 2,5 eves, mar baba koraban is volt. Eltunik par honapra, majd ujra megjelenik nala, hol a kezen, hol a laban
2011. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pirosság nélkül is lehet ekcéma, érdemes lenne bőrgyógyászhoz menni.

De addig is kerüld az illatosított termékeket (pl fürdető) és legyen mindig hidratálva a kicsi bőre.

2011. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, elvittem orvoshoz. Külföldön élünk, és ez a doki nem igazán beszél angolul. Egyszer hallottam a szájából, hogy ekcéma, de azt is el tudom képzelni, hogy azt mondta, hogy "nem ekcéma". Azt mondta, hogy nagyon fontos, hogy ne száradjon ki a bőre, ne használjak semmi fürdetőt, csak babaolajat a fürdővizébe. Ezen kívül adott rá egy krémet, hogy kenjem vele minden nap.

Múlt héten kétszer is úgy jött ki a lépés este, hogy késő értünk haza és hulla volt a pici, nem fürdettem már meg. Másnap sokkal kevésbé voltak szárazok azok a helyek. Nem tudom, hogy lehet ez...

2011. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Igen,lehet az, nálunk most derült ki, múlt héten voltunk bőrgyógyásznál, mindig Babét használtunk, de ezek szerint mindegy, ha előjön előjön úgyis...

Szóval írt fel gyógyszertári fürdetőt, és testápolót(ezt napi 2x kell). Kaptunk egy krémet is, ha piros lenne akkor azzal is be kell kenni, de csak ott ahol kipirosodott. (egy folt volt ilyen egyszer), a többi mind színtelen és nem is viszket neki, mert nem lett azóta nyugtalanabb ammióta vannak a foltok. 5 hónapos.

Most készíttetek bioszappant és krémet, hogy ne ezekkel kelljen kenni. (sheavaj, kókuszvaj,+ tisztított vízből van)

2011. dec. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfiának is az van (ekcéma), ők vettek egy víztisztító berendezést és azóta megszűnt a probléma.
2011. dec. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az nem a fórumozók tisztje LÁTATLANBAN eldönteni, hogy ekcéma van-e a babádon, vagy nem.


Vidd orvoshoz.


(az enyém is ekcémás és rajtam is van, de totál másképp néz ki mindkettőnkön)

2011. dec. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!