Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől ilyen agresszív a...

Mitől ilyen agresszív a babám? Lehet, hogy hiperaktív?

Figyelt kérdés

Fiam most fél éves, örökmozgó baba, vagyis annál több. Nappal szinte semmit nem alszik. Folyton jár keze-lába, rugdos, visong, valamivel elvan 2 percig, aztán mást vesz észre, ha nem éri el, amit akar ökölbe szorítja a kezét, remeg és sikít. Vagy püfölni kezd. Ha megkapja fecsillan a szeme és 2 percig csend van.

Több foglalkozásra is járunk, ott is aktívabb még a jóval nagyobbaknál is, olyan nincs, hogy csak ül és nézelődik. Akkor nincs hiszti, ha épp úton vagyunk vlhvá vagy történik vlm.

Kezdem nem bírni az iramot, pedig még nem is jár. Elrontottam vlmt? Más hogyan csillapítja le a babát, ha izgága, túlpörög?


2009. máj. 14. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl sok izgalmas dolog van körülötte ezért nem tud nyugodtan lenni. Én babámat is érdekli minden, de alszik délelőtt és délután is 2-2 órát, pedig már 8 hónapos.

Szerintem nem rontottál el semmit, esetleg próbálj vele valami csendes nézelődős játékot játszani (mesekönyv nézegetés) hátha akkor nem pörög annyira. De alapból is lehet ilyen baba, attól még nem hiperaktív. Lehet, hogy menedzser lesz nagykorában, és már arra készül:))

2009. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
nem hiszem, hogy ettől hiperaktív lenne. vagy akkor az én fiam is az. tele van játékkal a szoba, és nem elég neki az az érzésem. mindenért sír, ha nem éri el, és folyton unatkozik, úgy tűnik:-) szerintem a babák alapból ilyenek. minden érdekli őket, és igazából mégsem, mert mihelyt megkapja, megfogja, már a következőt nézi ki magának. végülis így tapasztal meg minél több dolgot. én egyszerűn betartom, hogy max 3 óra fentlét után beteszem a kiságyba, besötétitek, odaadom a cumit neki, és az alvórongyát. elköszönök és rácsukom az ajtót. amíg nem visít ezerrel, nem megyek be hozzá, hagyom, hadd fáradjon el benne. most már nincs erre a drasztikus dologra szükség, mert szerencsére már megtanulta, hogy ha kiságyban van, akkor aludni kell, kicsit nyüsszög, szenved, háromszor körbejárja a kiságyat, kiszór belőle paplant, párnát mindent, fejére rántja a fejvédőt, és szép lassan kifárad és alszik fél órát. aztán kezdjük előlről. én körberakom egy csomó játékkal, úgy, hogy mindent elérjen, így egy drabig elvan egyedül. ha elindul viszont nem tudom mit csinálok, mert minden másodpercben nem bírok majd mellette lenni.
2009. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem agresszivitás:)

Hiperaktivitás pedig talán ovis korban jelentkezik, de inkább később!


Csupán túl van pörögve!!!

Ha nem alszik nappal szinte semmit, akkor természetes hogy túl van pörögve. Átesik azon a bizonyos ponton, amikor fáradt és mégsem alszik, utána pedig csak pörög pörög és pörög!

Vidd el sétálni, hátha a friss levegő elnyomja egy kicsit és alszik!

Muszáj valamennyit aludnia nappal is, különben tényleg nem fogod bírni te sem az iramot, és a babának sem jó, ha nem pihen.

Tedd le az ágyába, egy idő után elalszik! Főleg, ha jól kisírta magát!


Kisfiam ennyi idősen még napközben is 2-3szor aludt másfél órákat, és az éjszakát végig.

Most 14 hós, és az éjszaka 12 órát alszik, nappal pedig dél körül 2 órát, késődélután pedig 1 órát. Holott ilyenkor már illene átállni napi 1 alvásra, de én nem erőltetem. Ha álmos, aludjon annyit amennyi jól esik.

2009. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Én kislányom is hasonlóan pörög egész nap,minden érdekli,jár keze-lába,csak annyiban más hogy azért alszik nappal is.Én is sokat töprengtem hogy hátha terhesség alatt sokat idegeskedtem,és azért lehet,aztán rájöttem,a fenét,egyszerűen ilyen ,vannak babák akik alapból nyugisabbak,vannak akik nem,és ettől még nem hiperaktívak,az meg hogy minden érdekli tök természetes,az lenne a baj,ha magába roskadva ülne egy helyben,és nem akarná felfedezni a világot.Ne aggódj szerintem semmi baj nincs a babáddal,főleg ha ti is pörgösebbek vagytok,olyan életet éltek,akkor ezt könnyen átveheti,örökölheti ő is,de ez nem baj.
2009. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Napi 2-3 órát sétálunk, ott alszik csak kb fél órát. Egyébként nem sírós baba. Inkáb olyan síkítós-akaratos, könnyek nélkül:-)
2009. máj. 14. 13:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Pl most 10 perce alszik, de a szeme félig nyitva van és rugdos néha, csakhogy nehogy vlmről lemaradjon...
2009. máj. 14. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!