Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell tanítani egy 15 hónapos...

Kell tanítani egy 15 hónapos gyereket? Ha igen ti miket "tanítotok"és hogyan? Miket tud már?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Inkább játéknak lehet ezt még nevezni.

Az enyémek ennyi idősen imádtak só-liszt gyurmát meg tésztát gyürmészelni.


A ritmusos mondókákat, egyszerű gyerekdalokat is imádják.

Vannak az ún. "döcögtetők", mikor az öledben ül a gyerek, pl. a hóc-hóc katona, és társai.


Ebben a korban a legkedvesebb játék az anyu, akivel lehet orrot összedörgölni, tapsikolni, meg eldugom-megtalálom játékokat játszani.

2011. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bogim 15 hós kergetözni , kukucs játék, labda játék , zene hallgatás, mágneses rajtáblán irka firkáni, szeret.

Kell e tanitani, hát én szavakat probálok tanitani 8 állathang, 7 normál szót tud, sajnos még nem jöttem rá hogy tudnám gyarapítani a szókincsét.Hiába a sok mondóka zene, ének....

tanítani: Pohárbol való ivás (segitséggel , majd anélkül, illetve kanál ésv villa használat. más nem igazán .... jön magátol És a tiédet hogy tanitod miket tud?

2011. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

MOYO válasza:


Nevelni kell!!!!

Ebben a korban már nagyon értelmesek.


Persze a játék a legfontosabb és a sok szeretet!!

De majd később látni fogod, hogy megérte időben elkezdeni.


Mindenki másképp neveli, én mindkettőt (kislány, kisfiú)

úgy neveltem, hogy amikor rosszat tettek, persze még tudatlanságból, akkor elmondtam nekik, hogy ez rossz és ezt nem szabad. És hidd el felfogják.


Után 2dolog lehet:

1, vagy nem csinálja

2, csinálja, de közben néz, hogy figyeled e?


Nagyon aranyosak!


Sok örömöt és kitartást hozzá!

2011. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kell tanítani, persze, hogy kell. Nyilván nem direktbe.

De képeskönyvet nézegetni lehet, abból tanulhatja az állathangokat, állatneveket. Lehet mondókázni, mesélni.

Ölbeli játékokat játszani, döcögtetni, tapsolni.

Pakolászni, formabedobóval játszani, építőjátékokat, kirakókat játszani.

Tornászni, járni, sétálni, futni, guggolni, ütemre járni, ugrálni..

Nézegetni a természetben a fákat, bokrokat, csigát, hangyát.

Lehet elé tenni mondjuk kölesgolyót, apróbb ételt, amit kézzel csipegethet.

2011. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

joys

A nagyfiam 15 hónaposan már nagyon sok szót tudott, 18 hónaposan már választékosan mondatokban beszélt. 23 hónaposan már felmondta a képes enciklopédiát, melyik képen milyen állat van, hol él, mit eszik.

A kicsi ezzel szemben 27 hónaposan kezdett szavakat mondani. Állatokból tudott kettőt a kutyát, macskát. Viszont elkezdett beszélni, két hét alatt eljutott a mondatokig és gyönyörűen beszél. Hibátlanul, olyan választékosan, hogy csak ámulunk.

De egyébként én egy percig nem aggódtam, ő miért nem beszél. Csak emlegettük, hogy a nagy már rég beszélt ennyi idősen. De egyébként kicsit sem érdekelt, nem gyúrtunk rá és nem tanítottuk direktbe.

Úgyhogy mondokázzatok tovább, meglesz a gyümölcse, majd csak ámulsz, ha elkezd beszélni.

2011. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Drága vagy köszönöm:D
2011. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát az én kicsi lánykám elég lustika:)még csak kapaszkodva jár,de a kis taxijával eljut mindenhova:)Beszélni csak babanyelven tud de azt rettentő sokat:)még álmában is:)))Annyit mond értelmesen hogy csüccs,És az anya,apa amikor sír és panaszkodik:)

Imád birkozni anyával a nagyágyon,kergetőzni,pakol mindent amit elér,formabedobózunk,építőzünk ezeket nagyon szereti.Viszont nem szereti a könyveket,mert nem ér rá egy pillanatra sem leülni,mindig van valami jobb "dolga":)Pápázik,puszit ad,simogat.Már kezd rájönni hogy hogy kell kanállal önállóan enni.

Szerintetek rendben van vagy le van maradva?

2011. dec. 10. 11:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Tökéletes.
2011. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

apa

hinta

tik tak (óra)

baba

pápá

zsupsz



Állathangokat utánoz:


macska,

kutya,

rőfi

kigyó

bárány

galamb akkor ezek szerint ennyit elég amit tud mondani és utánozni?

2011. dec. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16 hósak az ikerfiaim, egy hónappal előbb születtek, még azért leszámítom ezt, de ezzel együtt is sokkal le vannak maradva a nővérük hasonló korához képest. De így is minden rendben, inkább ő volt túl okos korához képest. :-)

Fiúk most kezdenek igazán értve könyveket nézegetni, mutogatják benne a dolgokat, néhányat amit tudnak megneveznek. (autó-brbr, vava-kutya, cicia- csz, érteles szavaik anya, apa, icci-innivaló, hamm, ) Egy hónapja indultak el, még nem teljesen stabilak, építkeznek már de még inkább a rombolás a menő (legó, stb). Mondókázunk sokat, menetelünk mondókára, azt nagyon szeretik, jönnek utánam trappolva. :-)

Villával már elég szépen esznek egyedül, de kanállal....

Próbálom a nem fogalmát a fejükbe verni, (persze nem szó szerint), hát az nem nagyon sikerül. :-)

2011. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!