Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a babák alap testhőmérs...

Mennyi a babák alap testhőmérséklete? Hol kel mérni és honnan mennyit kell levonni? Mennyire megbizható a digitális hőmérő?

Figyelt kérdés
2008. márc. 27. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Ugyanúgy, mint felnőttnél, 37-től hőemelkedés, 38-tól láz.Én popsiban mérem, a kapott értékből 0,5°C-t kell levonni. Szerintem megbízható a digitális hőmérő, nekem is az van, eddig bevált.
2008. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászólónak teljesen igaza van.Bár én nem hiszek a digitálisban, inkább a higanyos hőmérő.Az megbízhatóbb, a másik csal egy-két tizedet.Én pici gyerkőcökkel dolgozom, sokat mérem a hőmérsékletüket, nekem ez vált be.
2008. márc. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egész kicsiknél még a sírás, vagy a kevesebb folyadék is okozhat hőmérséklet-emelkedést, így ha 37 körül van, az még normális is lehet. Popsiban szoktuk mérni, abból le kell vonni 0,5 fokot. épp a mostani Kismamában van egy lázmérő-körkép, hát nagyon eltérően mérnek, mi nemrég vettünk higanyost, mert a digitális (2 db is van itthon) majdnem 1 fokkal kevesebbet mutatott mindig, pedig éreztük, hogy komolyabb lázról van szó, az emg csak hőemelkedést mért...
2008. márc. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Újszülötteknél 37.5-ig normális a testhőmérséklet.37.6-37.9-ig hőemelkedés és 38 fölött láz.Kaptunk egy papirt amikor jöttünk haza a kórházból és azon van rajta,de el is mondták bent.

Egyébként végbélbe célszerű mérni,de abból le kell vonni 0,5 fokot.

Én digitálissal szoktam mérni.

2008. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 hósak vagyunk és legtöbbször 37.4 a hönk ,vagy az alatt!!! üdv
2008. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!