Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a dolgok amiket...

Mik azok a dolgok amiket gyógyszertárban kell beszereznem az újszülöttnek, de már recepten kívül?

Figyelt kérdés
Úgy értem h a receptek megvannak de azt csak a születése után lehet kiváltani.Van még valami amit még szülés előtt megtudok venni? Pl kamilla tea?
2008. márc. 27. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia! vannak ezek a kifejezett babateák!!azt lehet kapni a dm-ben vagy a rossmannban is!!de nekem a védőnőm mivel nem szoptatok csak tápszeres nekem a baba van ezek az instantteák azt is adhatsz neki nyugottan hiába va ráírva hogy 4 hónapos kortól!!van ez a hipp kamillatea az is nagyon jó! de ha szoptatni fogsz mindenki azt mondja hogy ne adj neki teát de szerintem ez butaság!! mert csak szomjas az a gyerek!!gézlapot vehetsz még gyógyszertárból!!meg steril vattát is az első hónapba!! más nemjut eszembe hírtelen!!remélem tudtam segíteni!!grat a babához!:)
2008. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem azt mondta a védőnő, hogy amiket az orvos fől ír dolgokat,azt recept nélkül is lehet a gyógyszertárba kérni, nem drágább recept nélkül.36 hetes kismama
2008. márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Amennyiben szoptatni fogsz, teljesen felesleges bármilyen teA.
2008. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kamillateát példának írtam.Van még valami amit vennem kell?Mert a védőnőmmel már nem tudok beszélni a szülésig,és nincs semmi segítségem.Köszi
2008. márc. 27. 15:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptatok, de saját tapasztalatom az, hogy a baba igenis szomjas és az anyatej az étel. Én kamillateát adok neki, az bejött. Gézlap és vatta kell a baba olajozásához és a köldökápoláshoz. Mindenképpen kell alkohol, amivel lázmérőt és amit esetleg kell sterilizálni tudsz. Szerintem orrszívó porzsívót is vegyél. Nem tudom, hogy a dokid felírta-e, de kell vagy napraforgó, vagy parafinolaj, én az utóbbit használom. Kell még babafürdető krém, ilyen gyógyszertári, mert az újszülöttek bőre még nem bírja a babakozmetikumokat. Esetleg ha akarsz vehetsz szájpenészre ecsetelőt, de szerintem ezt elég akkor, ha tényleg szükséges. Az én dokinénim írt fel popsikrémet is, de az nem jött be, a sudokrém sokkal jobb. Ja és gátsebre is vegyél fertőtlenítőt, de annak a nevére nem emlékszem, mert császárral szültem és csak akkor találkoztam a cuccal, amikor megvettem és már oda is adtam egy barátnőmnek, így megnézni se tudom, de a gyógyszeréészek simán megmondják mi kell. Ennyi jutott eszembe.

Sok sikert, boldog babát és elég tejet kívánok :)

2008. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia!sok fontos infót már leírtak, de nekem még eszembe jutott a szaliciles alkohol, amivel a baba köldökét kell tisztítani.És vegyél dermoforin sebhintőport is rá.Én a kamillát a szemére használtam mert sokszor becsípásodott neki.vegyél pl.babaollót is .én bórvízzel mostam a cicimet szopizás előtt, így tuti nem kap semmilyen szájpenészt a baba.Csak egy gézlappal letörlöd szopi előtt és kész.Nem kell lemosni sem.hirtelen nem jut más eszembe.Jó egészséget nektek.
2008. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezeket bőven ráér akkor kiváltani, amikor megszületik a baba. Mármint ne te szaladj el érte persze, hanem az apuka vagy a nagyi. De nem értem, hogy hogy csak akkor lehet kiváltani, amikor megszületik? Hiszen akkor még nincs is TAJ-kártya, az is idő, mire elkészül. Ezeket már most is kiválthatod. Más nem kell patikából, csak amit felírnak, pl. a fürdető kérm, popsi krém, alkohol, olaj, germicid kúp, K vitamin, D vitamin (vigantol), ilyesmik. De ha ezeket recept nélkül is kiadják és nem drágább (valaki ezt írta), akkor minek van recept? Szerintem recept nélkül nem adnak alkoholt.
2008. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!


Nyugodtan vegyél meg mindent előre a gyógyszertárból ami kell,én is megvettem már mindent nem várom meg hogy fel írják mert mint ahogy már írták a baba nevére taj kártya is kell és az tényleg időbe telik na meg ne a férjemet terheljem majd a szaladgálással én jobb szeretem megvenni a dolgokat :-) én is megvettem mindent mert pl:nekem olyat is mondtak a korházban nem biztos hogy adnak. Gyógyszertárból ezeket vettem:

-70%alkohol( a köldök fertőtlenítéséhez)

-Hexachlorophenes hintőpor(köldök kezeléséhez)

-Lázcsillapító germicid-lázkúp

-kamillatea (szemek illetve a bőr tisztítására)

-vigantol olaj(D vitamin-2 hetes kortól kell)

-konakion/K-vitamin/ (kizárólag szoptatás esetén hetente 1 ampulla)

-Glycerin-bórax (zájpenészre)

-steril gézlapok kicsi és nagyméretű is (köldökre)

-szoptatáshoz anyatej serkentő tea(laktoherb)

-napraforgó olaj (hajlatokra)

-Sterill vatta (tisztogatáshoz)

-neogranormon vagy sudocrem (piros popsira nagyon jók)

-Tena betét (szüléshez) fontos hogy vigyél mert álltalában már a korházakban nem adnak betétet az anyukáknak!

-vehetsz még eldobható bugyit is igaz én itt nálunk nem kaptam de vannak gyógyszertárak ahol lehet kapni,városokban.

-intim mosakodó és törlő kendő

Remélem tudtam segíteni!

Jó babavárást!

32 hetes kismama

2008. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az előző válaszoló vagyok csak elfelejtettem még egy pár dolgot:


-Hydrophylles fürdetőkenőcs

-unguentum infantun fonoVII hungaro-gal(gyermek kenőcs)

-melltartó betét

-orrszívó nos ez amelyik neked szimpatikusabb én kézit vettem,de van elektromos és porszívós is.

-lázméró: itt is van választék bőven én vettem egy digitálist is 1200.-ért meg egy higanyost is 200ft.-ért,azért biztosabb ha 2 van netán elromlik a digitális akkor mégiscsak legyen valamilyen ami jó. a baj mindig akkor jön amikor az ember nem számít rá.

-fülltisztító(elsősorban a köldök ápolásához) mert a baba fülét nem szabad piszkálni.


na remélem mindent leírtam:-)

-

2008. márc. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg nincs a babának TAJ száma, az anyáét kell ráírni úgy, hogy az eslő számjegy 8-as legyen!

A többi adat a babáé. Amíg kórházban vagytok, apuka kiválthatja.

A kamillával vigyázzatok, mert előfordulhat, hogy allergizál!

Valaki írta, hogy az anyatej étel, nem értek egyet: az eleje mindig vizes, az a szomjoltó, és szopi közben termelődik a zsírosabb hátsó tej, ami ételnek felel meg...

2008. márc. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!