Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fözelékeket lehet adni...

Milyen fözelékeket lehet adni 5 hos babának?

Figyelt kérdés
Most fogunk átállni a napi 2 fözelékre.Szeretném változatossá tenni az étrendjét a picinek,de nem tudom miket kaphat már.Elég hasfájósak is vagyunk. Mégegy kérdés egyszer a sütötök székrekedést okozott és komoly hasfájást,megpróbálhatom újra adni neki?
2008. márc. 27. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Kerülni kell minden olyat,amit puffaszt(hüvelyesek,pillangósvirágúak).

Marad tehát a krumpli,sárgarépa,spenót,sóska.De az almapépet is imádják.

A sütőtököt meg csak akkor próbáld,amikor elmúlik a hasfájósság.

2008. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én adtam gyümis főzeléket is, krumlit almával, banánnal, barackkal (már amikor van), a sóskát, spenótot nekünk 6 hós kortól mondták, de adhatsz paradicsomos krumplit, vegyeszöldséget: srépa, frépa, zeller, finom a paradicsom zellerrel. Ha szeretitek a cukkinit, adhatsz a babának is, azt akár paradicsommal is. A sütőtököt próbáld fele almával, krumplival adni. Ha üveges sütőtököt veszel, akkor válaszd azt, amiben nincs hozzáadott répa, cukor, hagyma (van ilyen is..). Azt hiszem a Hipp-nek van sütőtök krumplival, de más nincs benne, szerintem az a jó.

Jó főzőcskézést! :o)

2008. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindent magam főzök a fiamnak (ő tegnap volt öt hónapos), nem egy nagy varázslat. Azért tartok otthon üveges kaját is, ha valamiért nem tudtam főzni, vagy megyünk valahová, akkor jó az is. Én ezeket főzöm neki:

krumpli

+

- sárgarépa

- cékla

- alma

- sütőtök

- barack

- brokkoli

- cukkíni

- zöldbab (szitán áttörve)

- zsenge zöldborsó (szitán áttörve)

- paradicsom

- spenót

- sóska


Sütőtököt mikor adtál neki, amikor hasfájást okozott? Szerintem már öt hónaposan nem lesz vele gond, de ha még mindig sokat fáj a hasa, akkor inkább az alma, sárgarépa, paradicsom, ilyesmik a nyerők. A cukkínit nagyon imádják a babák, persze meghámozva, nagyon hamar megfő, mert amúgy is nagyon puha.

2008. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!