Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet fenntartani a...

Meddig lehet fenntartani a tejcsit csak fejéssel?

Figyelt kérdés
Kicsim 2 hónapos de nem hajlandó szopizni.
2007. júl. 27. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A tejelválasztás fenntartásához elengedhetetlenül fontos, hogy kisbabád szopjon. Így ugyanis olyan ingerek érik a mellet, amelyet fejéssel nem lehet kiváltani.

Ha semmilyen körülmények között nem sikerül rábírnod hogy szopjon, akkor marad a fejés. Alaposan masszírozd át mielőtt fejsz. Próbálj ugyanolyan ritmust vinni bele, mint amikor szoptattál. Elegendő folyadékot fogyassz.

Ha ezeket mind betartod, talán még 1-2 hónapig (egyénenként változik) el tudod látni babádat tejjel.

Remélem sikerül majd.

2007. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Kérj tanácsot a védőnőtől, Gyermekorvostól. Fordulj szoptatási tanácsadóhoz! Ők nagyon sokat segítenek! Budapesten az István kórházban volt, de lehet, hogy még mindig ott van. Ne használj nagyon illatos tusfürdőt, dezodort, krémet, mert lehet, hogy a Baba rossz ízt érez! Kicsi tejet kinyomhatsz és azzal bekened a bimbó körül, hogy inkább a tej szagát érezze. Próbálkozni kell. Fejéssel meg elég sokáig fent lehet tartani a tejet, nem csak 2 hónapig! Nézd meg a [link] oldalt! SOk hasznos dolog van rajta! Sok sikert és NE add fel!

2007. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én 10 hónapig fejtem, mert a babám állandóan csak aludt a mellemen és alig evett. Akkor úgy gondoltam jobb ha csak fejek, mert a szoptatástól nagyon kikészűlt a mellbimbóm. Persze az hozzá tartozik, hogy volt egy nagyon jó fejőgépem. Azt hiszem kézi fejővel ez nem is ment volna. A baba dupla annyit evett és napi 3-szori fejéssel volt is tejem bőven. Nagyon fontos a sok folyadék, mint elöttem írták és a teljes mell kiürítése. Különben legközelebb kevesebb lesz. Még annyit, hogy azért 10 hónapig, mert tovább már egyszerűen a baba nem fogadta el a tejet, különben még lett volna. Úgyhogy csak hajrá.
2007. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz igaz az én babóm még csak 6 hónapos, de ha szopott volna már rég nem lenne tejem, így meg a faygóba is jutott bőven:)

Medela elektromos mellszívó tuti!!

2007. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keress meg egy szoptatási tanácsadót, ha házhoz jön, általában fizetni kell neki, de szerintem megér ennyit, hogy esetleg sikerül szopizásra bírnod a babád! Ő kikérdez minden apróságról, amit lehet, hogy Te nem is tartottál fontosnak, megnézi, hogyan szoptatsz (vagy szoptatnál), esetleg megvizsgálja a melled, és ha minden információt megkapott, nagyon jó tanácsokat tud adni!!!!
2007. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1,5 évig szoptattam a kisfiamat, most két éves, de még mindig nem apadt el. Igaz már nem szoptatom és nem is fejek, csak néha megnézem, hogy jön-e még belőle!

Medela mini electric-re esküszöm. Semmi más nem kell, sok folyadék és, hogy 2,5óránként leülj fejni.

Van egy úgy nevezett tejszaporító fejés, amit az elején lehet csinálni, 7-7,5-5,3-3,2-2,1-1 percig kell fejni mind két mellett és szépen jönni fog a tej egy kis idő után.

Ezt azoknak írom akik ezután fogják ezt olvasni. Remélem segítettem valakinek. Ha kérdésetek van nyugodtan írjatok privit, szívesen válaszolok.

2016. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a szoptatást úgy értem, hogy csak fejtem! Nem szopott ciciből sosem. Sziasztok.
2016. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!