Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit ehetek, ami nem fokozza a...

Mit ehetek, ami nem fokozza a kisbabám hasfájását?

Figyelt kérdés
A kisbabám 8 hetes. Elég hasfájós, és bizonytalan vagyok abban, hogy mit ehetek. Eddig annyit hallottam, hogy nem tanácsos "k" betős zöldségeket enni. Ez tényleg így van? Mi az amit még nem tanácsos ennem és innom? Én csak néhány dologtól puffadok, és érdekes módon a "k" betűs zöldségektől például nem.
2008. márc. 28. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ajánlatos tejterméket enni, babot, lencsét, borsót, a k betűseket (a krumpli ez esetben burgonya :o)). Tiltólistás a méz, a szénsavas ávíz, szénsavas üdítő, a rostos üdítő, aszaltszilva, aprómagvas gyümölcsök. Hú, elsőre ennyi jutott eszembe, remélem segített!

Boldog babázást! :o)

2008. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia én még az előző nagyonjó felsoroláshoz adnám a mákot ,a banánt ,a rizst,erős fűszerezésű kajákat.Én a rostosat ittam , álltalában 100%os narancsot.Ezzel nem volt gond.Ha iszol szoptatós teát , a babádbak is segíthet a szelek távozásában.Jó babázást .
2008. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak a Laktoherb teámtól fájt a hasa, amint abbahagytam, azonnal helyreállt a béke.
2008. márc. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Lehet, hogy megvan a probléma. Sok tejet iszom, mert azt hittem, hogy az jó.
2008. márc. 29. 07:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, a tej okozhat ilyen gondokat. Amúgy a k betűs zöldségek nem minden babának okoznak gondot, én pl. rengeteg karfiolt ettem a szoptatás alatt, és attól nem fájt a pocak, viszont ha kicsit jobban meg volt sózva a kajám, azt rögtön megérezte a picúr.
2008. márc. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Van akinek a hagymát, a pirospaprikát, fokhagymát, hüvelyeseket, rántott dolgokat nem bírja a babája. A fiammal nem volt semmi gond, de a lányommal már csak főtt krumplit, rizst meg tejfölt ettem. Igazából neki az Infakol szuszpenzió segített, ez egy recept nélkül kapható gyógyszer!
2008. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak egyszerűen figyelgesd, hogy mitől lesz rosszabb, és mi nem árt neki. A tiltott dolgok listáján gyakorlatilag bármi szerepelhet, elég babafüggő. Mire rájössz, elmúlik a hasfájás is :).

2008. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is a tejre volt érzékeny, de annyira, hogy ha egy decit megmertem inni reggel(!) aznap éjjel tuti nem aludtunk nyugodtam. Persze ő mindenre érzékeny volt, ami a listán van, de a tej kihatott neki 6 hós koráig:( Akkor abbahagytam, még a kétnapontai 1 deci tej ivását, és abbamaradt a nyugtalan éjjel. 2 hét után ittam 2 decit mert már nagyon hiányzott, és már egyáltalán nem érzte. Ja azt elfelejtettem mondani, hogy a tejterméket sem tűrte. Most 7 hónapos, és tulajdonképpen ehetek bármit, csak mérsékelten.
2008. ápr. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!