Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elálló fülecskék ellen mit...

Elálló fülecskék ellen mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Hogy oldjátok meg?

fiam 5 hós és mindig amikor forgolódik a fülecskéje "karimája" előre lapul. félek, hogy megmaradnak az elálló fülek, ahogy elkezd neki keményedni a porc.

Tanácsok?

már megpróbáltuk leragasztani, de nem szeretném igazából, mert akármilyen ragacs megszivja a kis bőrét... :(

Köszönöm előre is nektek


2009. máj. 20. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ezzel nem tudsz mit csinálni. Az én lányom is 5 hónapos, direkt mindig nézem, ha a karomban van, hogy ne gyűrődjön fel a füle, nekem az a mániám, hogy úgy is marad, de a gyerekorvos jól körberöhögött mikor mondtam neki :)
2009. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
én nem foglalkozom vele:-) az apja is elállófülü kicsit, a nagyapja is, így hát nem lep meg, ha kicsit ő is olyan lesz:-) nem nagyon lehet ezzel mit tenni szerintem. hiába hajtogatod neki most vissz a fülét, ez nem ezen fog múlni! Majd ha nagyobb lesz olyan frizut vágat magának, aminél nem látszik. vagy ha annyira nagyon zavarja, majd akkor visszavarratja, ezek már rutinműtétek. Legalábbis én így gondolkozom. most az alapvető egészségi dolgokra jobban koncentrálok, mint ülés, mászás, fejtartás, felállás, ilyenek:-)
2009. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Ha elalloak a kis fulei akkor majd olyan frizurat vagassal neki ami eltakarja neki a fulecskeit. Aztan kb. 8 evesen mar viheted plasztikaztatni. Volt mar ilyen kerdes emlekszem ra, es ott olvastam hogy kb. 8-10 evesen lehet eloszor mutettni.

Nem tudsz mit csinalni vele ha olyan tipusu a kis fule.

Kerdezd meg a dokidat hogy mit ajanl.

2009. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi lányunknak is elállóak lettek a fülei, pedig születésekor nem volt olyan. Ahogy nőtt, a fültöve valahogy egyre inkább kiemelkedett a fejétől, és kis kajla lett. Én utánaolvastam és kérdeztem az orvost és a védőnőt is. Mindenki azt mondta, h' ez elsősorban genetika, és annál többet nem tehetünk, minth' figyelünk arra, h' ne gyűrődjön vissza. De ha a szülők füle nem elálló (nekünk nem), akkor a babának is vissza fog lapulni valószínűleg. A leragasztást vagy sapka hordását egyáltalán nem javasolták. A miénk egyébként nem is tűrné, a sapkát is gyűlöli. Úgyh' meglátjuk mi lesz.
2009. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Mivel nekem is kajla fülem van, ezért jó esély volt rá a lányunknak is az lesz :) neki is mindig forgolódás közben előretapadt a kis füle és le is ragasztottam mert paráztam h elálló fül ajjajj! Aztán mondta a gyerekorvos h ha a gyerek örökölte az elálló füleket akkor se taapasz se csodaszer nem javít rajta. felejtsem el! Forgolódástól pedig nem lesz kajla fülű a gyerek! Sóval ha egyébként is kajla fülű akkor nem az alvástól lesz az.


Most 11 hós a kislányom és imádjuk a tündibündi kiálló füleit! ez a szexepilije!

Az unokatesónak meg nemhogy elűll de a vége le is konyul mint valami nyuszinak!

Ugyan már ! Én is elkeltem a füleim ellenére és a párom imádja őket! :)))

Az a fontos hogy egészséges legyen a kisfiad, hagyd a füleit!

2009. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a véleményeket

a fültöve nem áll el, hanem csak a teteje a kis karima rész fordul vissza mindig...

nyugodalmas jo éjszakát mindenkinek :)

2009. máj. 20. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!