Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek szülés után tönkrement...

Akinek szülés után tönkrement a házassága. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Három hónapos a kisfiam és apuka nem nagyon akar foglalkozni vele,pedig szemmel láthatóan a kisfiam igényli hogy törődjön vele.Mikor meghallja a hangját már mosolyog,és örül.Az egyik baj ez.A másik pedig hogy mikor nem dolgozik és itthon van,állandóan megy a veszekedés köztünk,az ég világon mindenbe belém köt....nem csinálok semmit,lusta vagyok stb stb.El vagyok keseredve mert nem akarom hogy a fiam így nőjön fel,hogy végignézi a köztünk lévő ellentétet,és harcokat amiket vívunk egymással.A férjem elmondta hogy nem szeret itthon lenni,mert ő pihenni akar,és rosszul esik neki hogyha rászólok foglalkozzon a gyerekkel is....állítólag nem hagyom pihenni.Én sem szeretem ha itthon van,mert olyankor mindig görcsben van a gyomrom,bennem van az hogy meg kell felelnem neki,nehogy megint kitörjön a veszekedés.Ha hiszitek ha nem,úgy kelek és úgy fekszem hogy görcsben van a gyomrom,hogy mi jut nekem mára megint.Ráadásul nehezíti a helyzetemet egy velünk élő anyós is,aki azt hiszi neki szültem a gyereket.Mindenbe beleszól,és a kisfiam helyett beszél nekem...mintha szinkron hang lenne.Sokszor úgy érzem ezzel akarja tudtomra adni hogy rossz anya vagyok és nem tudom ellátni a kisfiút.Visszatérve a férjemre már nem szeretem.A három hónap alatt teljesen kiábrándultam belőle.A gyereknevelés annyiban kiteljesedik neki hogy mindent megvesz a gyereknek.De persze rendszeresen rám is kiabálja hogy megvan mindenünk.Gondolkodtam hogy visszaköltözök a szüleimhez,de 500km-re laknak tőlünk,és ha döntök akkor nincs visszaút.De a fiamra is gondolni kell,neki apára is szüksége van.Tudom magamról,én is apa nélkül nőttem fel.A férjemmel már nem tudok tapintatosabb lenni,elhiszem hogy fáradt,hogy sokat dolgozik,de nem egyedül vállaltam a gyereket.Teljesen elvagyok keseredve,legszívesebben csak sírnék.
2011. dec. 30. 07:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Hm. A fő probléma ebben a mondatodban van: "nehezíti a helyzetemet egy velünk élő anyós is". El kell költözni. Ha albérletbe, albérletbe. Így teljesen tönkre fog menni a házasságod, nem tudtok csak magán, külső beleszólások nélkül élni. Ülj le a férjeddel és beszéljétek meg, miért viselkedik így. Mindenre van megoldás, ha akarod. Akarta a babát? Mert nekem kicsit olyan, mintha csak becsúszott volna és megtartottátok, akkor pedig több idő kell neki. Emellett a férfiak 99%-a nem tud és nem is akar egy picivel mit kezdeni, majd csak ha nagyobb lesz. Őket még nem köti le, nem értik úgy.

Én a helyedben felvetném neki a különköltözést mint kapcsolat helyreállítását, de csak ha mindketten szeretnétek. Ha nem és te valóban nem szereted akkor lépj, költözz haza a szüleidhez. Lehet, hogy nem akarod apa nélkül felnevelni, de hidd el sokkal jobb lenne, mint egy rossz házasságban nevelkedett gyereknek. Ez csak rajtatok áll.

2011. dec. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Hát, ez valóban nehéz kérdés. Megpróbáltál már leülni a férjeddel megbeszélni a dolgokat? Hogy ő hogy látja? Mit szeretne? Esetleg valami kompromisszumot kötni? Vagy változtatni? Nem tudnátok az anyósodtól elköltözni? Lehet, hogy az is jót tenne nektek.

Az én véleményem az, hogy ha nem megy, ne erőltessétek "csak" a pici miatt. Tény, hogy a gyereknek szüksége van az apjára.. De nem arra, hogy állandóan azt hallja, hogy veszekedtek. A gyerekek ezt érzik, és tudják, hogy nincs minden rendben. Ha ez így halad, nagyon nem lesz kiegyensúlyozott a babátok..

Nekem volt egy ismerősöm, akiknek szülés után megromlott a házasságuk. A gyerek állandóan beteg volt, és már ha ránéztem is elsírta magát. Biztos vagyok benne, hogy a szüleik között lévő feszültség miatt volt ilyen. Kb. 10 hónap után szétköltöztek, azóta teljesen megváltozott a kisfiú.

2011. dec. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
A férjemé a lakás,az anyja nem tudna egyedül albérletbe menni,mert nem tudná fenntartani.Már próbáltam a férjemmel beszélni,de csak veszekedés lesz a vége mindig.Nála el van intézve egy bocsánatkéréssel minden.Igen akartuk a babát.Sőt férjem felvetette hogy szeretne tesót is rövid időn belül,de úgy gondolom azért hogy még jobban maga mellé kössön.Költözni nehéz lenne mert a szüleim nem itt laknak a szomszédba sajnos.
2011. dec. 30. 07:59
 4/35 anonim ***** válasza:

Én is igy voltam,2 évig tűrtem,mert azt hittem lesz változás.Nem lett,de nem akartam hogy a fiam az örökös veszekedést hallja,de azt se akartam hogy apa nélkül nőjön fel.


megismerkedtem közben a mostani párommal,összeköltöztünk,és én vagyok a legboldogabb.Szoval ne hagyd magad,nem hiszem h igy akarod leélni az életed.

2011. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
A legtöbb vita nálunk azon van hogy ő fáradt és dolgozik,én pedig itthon vagyok,és csak babázok.Nem hiszi el hogy én is elfáradok.Sokszor még a wc-re is futva megyek,mert ő nem kel fel a kisfiúhoz,inkább tévézik.Úgy érzem már nem szeretem a férjemet,kiábrándultam belőle.Mióta megvan a picur egyszer nem tette tisztába egyszer nem segített fürdetni,és mivel tápszeres lett,egyszer sem etette még meg.Pedig sokszor jó lett volna csak egy kicsit leülni,és pihenni egyet.Az anyjának pedig inkább nem szólok,így is jön ha kell ha nem.Már számtalanszor megmondtam neki hogy kész vége,nem csinálom tovább elköltözünk,de mindig talál egy nyomós indokot,egy érvet amivel maradásra bír.És erre a kisfiunkat használja fel.Tudja hogy apa nélkül nőttem fel,és milyen nyomot hagyott bennem,és úgy érzem ezt ki is használja.
2011. dec. 30. 08:15
 6/35 anonim ***** válasza:

Anyóspajtit valahogy helyre kéne tenni, ez tény, én már rég megtettem volna. Lehet szépen is elmondani, hogy ez a ti életetek és rendben, hogy veletek él, akár örülhetnétek is egymásnak, de az, hogy a gyerekeddel, férjeddel mit csinálsz, az a magánügyetek és neki nincs semmiféle köze hozzá. Talán ő sem akarja, hogy a fia házassága tönkremenjen, ha így van, akkor lesz szíves kicsit félreállni és teret engedni nektek. Remélhetőleg megérti, ha komolyan és őszintén beszélsz vele.

A férjed a másik kérdés, de azt hiszem, egy hatalmas, őszinte beszélgetés itt is segítene.

Egy férfinak nem mindig könnyű átállni a családapa szerebe. Tudom, mert az első babónál az én férjem is mindent megtett, hogy anyagilag rendben legyünk, de arra sem ideje, sem energiája nem volt, hogy a kicsivel legyen, sőt, úgy éreztem, nem is igazán tudott mit kezdeni vele. Hosszú idő kellett, amíg megtanulta, én lepődtem meg a legjobban, hogy onnan, hogy kéthetes babával itthon hagyott és lement a haverokkal a Balatonra vitorlázni és "elfelejtett" este hazajönni, sőt, még telefonálni is csak késő éjjel telefonált, hogy ma már nem jön haza, eljutottunk odáig, hogy immár a harmadikat várjuk, a gyerekeket fürdeti, altatja, ha kell, időnként kimegy velük a játszótérre, stb.

Egy házasság fenntartásához mindig két ember kell és nem mindig könnyű. Van, hogy túl kell lépni sérelmeken, van, hogy le kell nyelni a békát, de a veszekedés nem, csak egymás megértése és támogatása segít. Neked kell ezt elkezdened, mert a férjed valószínűleg nem fogja. De biztos vagyok benne, hogy jól reagál, ha te megteszed az első lépéseket.

Szorítok, hogy sikerüljön!

2011. dec. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Anyóst már nem egyszer helyretettem,mert mikor bejön a babához,veszi ki a kezemből hogy ő majd megeteti,majd ő büfizteti,ő majd elaltatja.Mikor leállítom két hétig megy a besértődés,akkor alig jön át,de utána kezdődik elölről.Nem sajnálom tőle a gyereket,de ha megkérdezné hogy megetetheti e,vagy altathatja e mindjárt jobban esne az embernek,mint az hogy jön,és kérdés nélkül veszi ki a kezemből.Az hogy a fiával mi van az őt nem érdekli,köztük is állandó feszültség és veszekedés van,ami sokszor elég durva.Én csak kis nyugalmat szeretnék a kisfiamnak!!!

Utolsónak: én megpróbáltam vele beszélni számtalanszor,de mindig az jött ki a végére hogy én vagyok a rossz.Hány békát nyeljek még le hogy ez megváltozzon???Ha beszélni akarok vele,azt csak és kizárólag a munkahelyén tehetem meg,mert ott "van ideje ezzel foglalkozni" ha hazajön,elfut a problémák elől,inkább kiveri a cirkuszt,mert tudja hogy akkor abbahagyom,és feladom.

2011. dec. 30. 08:32
 8/35 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz helyzet. Én szintén apa nélkül nőttem fel. Tudod, eddig mindig azt mondtam, hogy nekem nagyon jó volt anyuval és a testvéremmel, mert minden szeretetet megkaptam/megkaptunk, édesanyám erején felül teljesített és teljesít mind a mai napig. De most látom a különbséget, hogy milyen, ha a baba átélheti az apa védelmét, rajongását, óvó szeretetét. 16 hónapos a kislányom, a férjemmel nagyon rövid ismeretség (2,5 hónap) után jött a baba. Nagyon jó apuka, rajonganak egymásért a kislányunk és apa. Teljesen más lehet így felnőni, de látom a lányomon is, hogy szemernyi kétsége sincs, hogy helye van a világban, nyitott és kedves kislány.

Talán az lenne a jó megoldás, ha 2-3 hétre hazamennétek a szüleidhez a babával, ott kitisztulna a fejed, és jobban látnád, hogy merre kéne lépned. Persze, jó két szülővel nevelkedni, de csak akkor ha érzelmi biztonságot jelent. Állandóan veszekedés közepében lenni és félni nagyon-nagyon rosszat tesz egy gyereknek, bármilyen korú is.

És a másik, hogy külön kéne laknotok anyósodtól, mert ez a mostani helyzet nem egészséges, hogyha nem tartja tiszteletben, hogy ti egy külön család vagytok. Akkor jó, ha több generáció él együtt, ha mindenkinek megvan a saját élettere, és tiszteletben is tartják a határokat.

2011. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, elolvastam a többi hozzászólást. Te már meghoztad a döntést úgy látszik, csak még erő kell hozzá, hogy lépni tudj.
2011. dec. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Sokszor meghoztam a döntést,de semmi nem lett belőle.Talán gyáva vagyok.És lelkiismeret furdalásom lenne hogy a fiamat elszakítottam az apjától.Mert a férjem kijelentette ha hazaköltözöm nem fogja látogatni.Ő nem fog 500km-t utazni ezért.Lehet hogy döntöttem,de nagyon félek lépni.És valahogy azt érzem a megoldás ebben lenne ha különmennénk.
2011. dec. 30. 08:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!