Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom lábujjhegyen...

1 éves kislányom lábujjhegyen sétál, még a papucsban is próbál lábujjhegyre állni. Valami gondot jelent, vagy egyszerűen ilyen, és majd elnövi?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kompozott, akkor lehet attól, ilyenkor érdemes megmutatni szakembernek. Ha nem, akkor várjatok még egy kis időt, és ha nem növi ki, akkor is el kell vinni. És ne vezetgessétek, attól is lehet.
2011. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy ideig az én lányom is csinálta.

Tetszett neki, szerintem csak ezért.

Nem kompozott, nem vezetgettük.

Magától leszokott róla.

2011. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes szakembernek megmutatni. Lehet, hogy nem tud másképp járni, és az baj lenne. Angliában láttam rengeteg ilyen esetet, fejlődési rendellenesség okozta. Nem tudom, hogy ott miért gyakoribb, mint nálunk. Egy kört azért megér a dokinál, inkább legyen felesleges, mint később baj legyen.
2011. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb 5 orvosnál és gyógytornásznál voltam a lányommal, mind azt mondták, hogy nem igényel kezelést, rossz szokás. Még mindig sokszor így jár, pedig már 10 éves. Engem nagyon zavar, sokszor rászólok, de semmi értelme. Én magam itthon tornáztattam, mert nagyon feszes emiatt az Achilles-ina. Érdemes masszírozni hátul, forgatni a lábfejét, spicc-pipát gyakorolni, és majd a sarkon járást játékosan.
2011. dec. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 oka lehet. ebből 2 rossz, ezért mondják azt, hogy nem jó jel.

1: oxigénhiány (születés közben általában)

2: rövid boka ínszalag (ez elég nyilvánvaló, hisz akkor csak lábujjhegyen tud állni, fájdalmas ha a talpára áll9

3: tökre tetszik neki, próbálgatja, most jött rá, vagy éppen alacsonynak érzi magát, guggolj sokat le hozzá ha erről lehet szó.


ha nem hagyja el pár hét múlva, említsd meg a dokitoknak, megnézi a bokáját, meg biztos megkérdezi majd, hogy császárral szültél-e vagy ha nem volt-e komplikáció...

2011. dec. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miénk is lábujjhegyezett, 16 hónapos most és nagyon szépen jár már 1 hónapja. Kompot nem használtunk.
2011. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ő kompozott, császáros baba, de le tudja tenni a lábát, ha akarja... Csak nemigen akarja...
2011. dec. 31. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én egyéves fiam is lábujjhegyen jár, illetve még a fal mellett kapaszkodva jár így, mivel még egyedül nem tud. Mi 4 hónapos kora óta gyógytornára járunk enyhén kötött izomzata miatt, ami miatt egy kicsit le volt maradva a fejlődésben. Már csak ez a "bajunk" hogy lábujjhegyezik. A feszes achilles ina miatt is lehet, hogy csak így tud járni. Bár ha azt mondod, hogy le tudja rakni a sarkát akkor lehet, hogy tetszik neki a pipiskedés. Az én fiam is sokszor lerakja és könnyen is mozgatható neki az achillese, de a neurológus és a gyógytornász szerint ez nem jó, hogy így jár. Ha hamarosan nem fog rendesen járni és megmutatnám a helyedben szakembernek.
2011. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!