Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babánál, akit 4...

Tápszeres babánál, akit 4 hósan kezdenek el hozzátáplálni mikor jönnek a húsos bébiételek?

Figyelt kérdés
Harmadik babám sajnos tápszeres (az első kettőt tudtam szoptatni)és a védőnő ennyit mondott, hogy anyuka már tudja a hozzátáplálás menetét majd távozott. Ami anyatejes babánál igaz, de tápszeresnél nem tudom. Most gyümölcsöket zöldségeket , tejpépet, eszünk napi 1-szer (alma,répa,krumpli,sütőtök,őszibarack) de a húst azt mikor lehet elkezdeni? 5 hónapos a babám.
2012. jan. 3. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden ugyanúgy megy fokozatosan. Tehát ha az előző babával csak 6 hónaposan kezdtetek mindent, akkor most ő mindent kaphat előbb, de a sorrend ugyanaz. Kivétel a magvas gyümölcsök, a citrusok, színtej, csonthéjasok, azokkal ki kell várni az egy évet. Dióhéjban ennyi
2012. jan. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
tehát konkrétan a húst kb. másfél hónap múlva kezdhetitek. Ha nincs nála semmilyen allergiás reakció és látod is rajta, hogy ízlik neki, elfogadja, akkor hagyatkozhatsz az érzéseidre és próbálgathattok szépen, sorban mindent. Azt a pár dolgot kivéve persze, amit az előbb felsoroltam
2012. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
másfél hónapot az első ételektől értettem
2012. jan. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5hósan 1xer adtam neki üvegeset almapürét csirkehússal. Izlett neki, legközelebb majd pénteken kap.
2012. jan. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak írom, hogy nem azt kell nézni, hogy ízlik-e neki (persze az is fontos), hanem az a lényeg, hogy bírja-e. És egymás utáni napokon mindig egy kicsivel többet kell adni neki.

Én is 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást sajnos és most lesz 6 hónapos a lányom. Kb mostanra tervezem a csirkehusi bevezetését.

2012. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Hát amikor 6 hósan kezdtem az etetést, akkor a husira is hamar sor került (vashiány meg ilyesmi miatt) szóval ott olyan 7 hósan már ették a hús tartalmú ételt heti 2-3 szor.
2012. jan. 3. 13:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mindent ugyanúgy csinálnék mint az első kettőnél.Sosem tartottam jó dolognak, hogy tápszeres babát hamarabb kell hozzátáplálni, hiszen az ő emésztőrendszere sem érik meg hamarabb a tápszer miatt.

Ezt én sem tudtam, kislányom tápszeres volt és hamarabb is kezdtük, úgy 4 hósan kb és szerencsére semmi baja.De nem így csináltam volna ha visszamehetnék az időben.

Az én lánykám az üveges kajákat ette, azokból meg van olyan húsos kaja amit már 5 hós kortól és olyan is amit csak 8 hósan lehet adni.

Én a helyedben 6 hósan kezdeném, mi is akkörüol álltunk neki.

2 nappal múlt egy éves a lánykám

2012. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi hát akkor várok a husikkal.
2012. jan. 3. 13:17
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


itt van mit mikor lehet.

tehát az időpontok nem változnak, csak van olyat amit előbb lehet (ezen ugye már túl is vagytok).

természetesen nem lesz fejlettebb a bélredszere ha tápszert eszik ;)

de ez a táblázat tényleg nagyon jó, végig ezt használtam

2012. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ÓÓÓ nagyon köszi!!
2012. jan. 3. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!