Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egyik barátnőmnek 4 hónapos...

Az egyik barátnőmnek 4 hónapos múlt a kislánya, még nem forog, nem mozgolodik, olyan mint egy újszülött. én úgy emlékszem, hogy az enyémnek ilyenkor már járt keze-lába, próbált forgolodni. Szóljak a barátnőmnek, hogy valami gond lehet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ne szólj neki. 4 hónaposan csak a nagyon ügyes és erős babák forognak, a több "csak" 5-6 hónaposan.


egyébként nekem annyira furcsa, itt naponta van olyan kérdés, hogy hova rohanjon anyuka mert a 3-4 hónapos babája még csak "csecsemőként" viselkedik, ráadásul nem is forog!

mikor az én fiam volt kisbaba, évekkel ezelőtt akkor meg azon esett le az állunk ha egy 4 hónapos baba forgott vagy 5 hónapos már kúszott. tényleg ennyivel fejlettebb lettek a babák???

2012. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj neki, minden baba máshogyan fejlődik.
2012. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Inkább fejletlenebbek a mai babák,mint a 20 évvel ezelőttiek. 4 hónaposan forogni nem kell neki,de a keze-lábának járni már igen.

Kérdezze meg az anyuka az orvost vagy a védőnőt,hogy minden rendben van-e a babával.

2012. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem a doktornőmet, mikor ilyen idős volt a lányom (egy hónappal ezelőtt :P), de azt mondta 6 hónapos koráig szoktak időt adni a babáknak, hogy elkezdjenek mozgolódni. Ettől függetlenül én is aggódnék, ahogy aggódtam is, bár az én lányomnak akkor már járt keze, lába, hason tolta magát felfelé.

Óvatosan megemlítheted neki, hogy talán meg kellene nézetnie valakivel. Időre született, volt komplikáció a szülésnél?

2012. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
honnan tudod, hogy nem mozgolódik? sokat ott vagy vagy a barátnőd mondta? az se mindegy mert ha 5 percet láttad akkor lehet csak fáradt volt éppen
2012. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
inkabb a sajat dolgoddal torodj!
2012. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

13:42-es válaszoló!

Köszi a kioktatást,mármegint egy bunkó csak önmagával törödő ember,gondolom Neked nincsenek barátaid!

Barátnőm mondta,hogy még nem forgolodik és nem igazán mozog!Nem rosszat akarok a barátnőmnek,csak kicsit nyugis a baba a korához képest!

2012. jan. 7. 15:49
 8/11 A kérdező kommentje:
bocsánat a 15:42 -es válaszolónak írtam....
2012. jan. 7. 15:49
 9/11 anonim ***** válasza:
ha annyi, hogy nem igazán mozgolódik akkor teljesen rendben van! majd most kezd beindulni a buli :)
2012. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Császármetszéssel született a kiírt napon,van egy vele született genetikai betegsége(nem mozgással függ össze).

Remélem minden oké vele,csak kicsit aggodok és ezért kérdeztem!

2012. jan. 7. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!