Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 5 hónapos...

Normális, hogy 5 hónapos babának saját magától nincs széklete csak segítséggel?

Figyelt kérdés

Kislányom január elején volt 5 hónapos.

4 hónapos kora óta csak kúppal vagy szélcsővel van széklete, holott a kaki maga nem kemény vagy ilyesmi. Igaz, 3 nap után már viszonylag sűrű, de a kúppal hamar kijön.

Aggódom, hogy normális-e ez a jelenség?

4 és fél hónapos koráig csak cicizett, aztán orvosi javaslatra adtam neki egy kis gyümölcspürét, mert azt mondta az orvos, hogy ilyen esetben nem a klasszikus hozzátáplálás van (krumpli, sütőtok, répa stb.), hanem célszerű a gyümölcsökkel kezdeni.

Sokszor látom/hallom, hogy nyög, nyom a drágám, de semmi, legfeljebb jó sok puki jön ki...

Már nagyon sajnálom, nehogy valami baj legyen.

A védőnő is jól rám ijesztett, hogy látott ő már kicsi babáknál is aranyeret, nagyon figyeljek oda... Köszi...

Tudtok írni valami biztatót, Anyukák, Apukák, akik voltatok már ilyen helyzetben?!

Köszönöm!!!


2012. jan. 7. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha azóta van, amióta hozzátáplálod, akkor én abbahagynám a rendes kaják adását legalább 6 hós korig, és áttérnék a tápszerre.
2012. jan. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztatót nem tudok írni, csak a saját tapasztalatomat. Egyik lányom, lassan 15 éves, talán ha 1-2 éve rendeződött nála a széklet kérdése, minden este fürdés előtt elmegy kakilni, ami korábban nem volt jellemző rá.

Élesen előttem van még a pelenkás korszakából az, hogy állt előttem mereven, lila volt a feje az erőlködéstől és csak nem jött a kaki. Szurkoltam mindig, hogy sikerüljön, de voltak napok, hogy egyáltalán nem jött semmi. Végül beletörődtem, ő ez a típus. Anyukám elmondása szerint ő is ilyen volt, volt, hogy 5 !!!napig semmi!!

Csecsemő korában én is szélcsőveztem, adtam hashajtó lekvárt, ami 1 lakalommal segített, de nem hozott áttörő eredményt.

Én elfogadtam ilyennek, nem egy gyors emésztésű fajta, szerencsére nem is hízékony.

Zárójelben megjegyzem, hogy születése óta epeköve van, nem tudom, hogy van e összefüggés.

2012. jan. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekunk a hozzatapi segitett, pont ugyanez volt, nem kemeny, megsem jott ki. Mikor 5 hosan kivaltottuk az ebedet, magatol ment. De az segitett, h kemenyebb lett, a rizses szikla kakit is siman kinyomta. Lehet, h a tejre picit erzekeny es szeles lesz tole, az meg eldugitja. En megprobalnam a helyedben a repat, krumplit bevezetni, es ha latod, h kakilnia kell, ne szelcsovezz rogton, tornaztass, es varj meg. Elsore en masfel napot vartam, es kijott.
2012. jan. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom az írásodat, ez a jelenség már megvolt akkor is amikor még csak szopizott?

És hány nap után adsz neki kúpot vagy más eszközt hogy tudjon kakilni?

Hát... és szopik is még? Gondolom igen. És mennyit? Mert ha esetleg nem elegendő a folyadék bevitel, akkor is lehet gond a kakival. Sok folyadékot itass vele, babavizet. Szerintem a víz ivás nem megy a szoptatás rovására, mert a víz az éhséget nem veszi el (csak a szomjúságot) és még jól meg is lehet rá éhezni. A gyümölcs is lehet székfogó egyébként... Ha gyümölcsöt adsz neki, üvegeset semmi esetre se adj, mert rizs is van bennük, és az is székfogó! Csak saját reszelésű almát adj neki, ha nyersen nem eszi meg, akkor kicsit megpárolva, megsütve, vagy akár főve, és úgy turmixolva. Az édeskésebb almákat kell keresni, azt szeretik a babák - eleinte legalábbis.

Majd ha elkezditek a főzelékeket is, akkor is majd arra kell figyelni hogy jó sok folyadékot igyon. Ezért a főzelékeket is minél hígabbra csináld, szinte folyósra. Egy kis lábosba beleteszed a zöldséget amit csinálsz neki, pl sütőtök (én azt is főzni/párolni szoktam, pár perc alatt olyan puha lesz, hogy szinte szétmálik), pici vízzel pici lángon párolod, amikor kész akkor bele teszed a zöldséget a turmixgépbe és a főzővízből annyit hozzáadsz, hogy jó híg legyen! (utána ezt minden féle zöldséggel, pipihusival, vegyesen, petrezselyemmel, stb. fogod csinálni, de mindig kellően híg legyen és ne fullasztó). Nekem van, hogy még főzelék evés közben is kér inni a babám (méltatlankodik, és idővel rájövök, az a baja, hogy inni szeretne, utána megy a kajálás tovább.)

Először hozzátok rendbe a kaki dolgot, majd utána fogsz adni neki husit meg minden mást amit írtam.

Szerintem sütőtök jó hígan mehet. De répát csak bio-t adnék, vagy Babylove bio üveges pürét, mert répát amit most lehet kapni vagy öreg, vagy ha fiatal akkor vegyszeres hiszen nem szabadföldi. Az öreg répának meg nem elég finom az íze, az én lányom nem ette meg... Most bio piacon veszem neki, igaz az is "öreg", de vegyesen a többi zöldséggel turmixolva etetem meg vele.

Sok sikert nektek! Nem lesz semmi baj!

2012. jan. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnál 1* fordult elő, hogy 2 napig nem volt széklete, de én már attól megijedtem. 10 hetes most, szinte a kezdetektől tápszeres. Anyukám, és a védőnő, gyerekorvos tanácsára kamillateát adtam neki, az lazítja a székletet. Ha nem segít, 1 dl-hez, egy mokkáskanálhegynyi cukrot tehetsz. Van, aki nagyon ellenzi, de a cukor segíti az emésztést. És inkább, minthogy fizikai ingerlés legyen napi szinten. Ő azóta minden nap teázik, de csipkebogyót iszik, mert ugyebár a kamillát tartósan nem lehet. Szereti, és tényleg nem veszi el az étvágyát.
2012. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 2 hetes koratol 3 honapos koraig szenvedett a szeklettel. Mindennap ugy nyogott, nyomott, mint ahogy te is irod es kizarolag akkor nyugodott meg, ha segitettem neki kakilni. Probaltam, hogy csak 2 naponta segitek neki, de nem birtuk, annyira nyugtalan volt, nyogott-nyomott-sirt, hogy kenytelen voltam neki segiteni. Nalunk a kup valt be. Aztan 3 honaposan volt egy antibiotikum kurank, ami egy kicsit meghajtotta es azota teljesen rendben van minden. Soha tobbet nem volt szukseg segitsegre, azota is minden nap van, sot altalaban 2x is. Ma mar 2 eves, eszik mindent es a napi 2 az fix. Szerintem a hozzataplalasnal a kajatol fugg, hogy konnyebb vagy nehezebb. Az alma egy erdekes eset, mert az alma maga fog, de az almale az hajt. Most, hogy mandarin es narancs szezon van, az en lanyom zabalja oket es azok pl segitenek neki, de a banan pl kimondottan fog.
2012. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kicsit pontosítanék:

Most is CSAK cicizik, ami azt jelenti, hogy gyümölcsöt napi egyszer kap, maximum 6 kicsi kanálkával.

Ezt sem magamtól, hanem a doki tanácsára. Eleinte nem akartam abszolút semmit adni neki 6 hónapos koráig!!!

Tápszerről hallani sem akarok, nem azért küldöttünk a szoptatással annyit az elején! A "táp" szó maga is riaszt. Én is azt kaptam 3 hónapos korom után, mert Anyukámnak elfogyott a teje, de én ha tehetem, egyáltalán nem tápozom a Kicsit.

Én is gondoltam a folyadékra, első nekifutásra! A vízzel viszont volt egy kis gondunk 3 hónaposan. Annyira görcsölt tőle, hogy egyszerűen nem merek adni neki.

A tej és a víz együtt nagyon nem volt nyerő. :(


Fogok viszont almalevet adni neki, ez jó ötlet, mert magát az almát a hasfogó hatása miatt nem volt szabad.


Ráfordulunk az almalére, és meglátjuk.


Egyébként az eddigi legextrémebb szünet 12 nap volt.

Azután 3 pelenkányi anyag távozott... Szörnyű volt mindenkinek... :(

Azóta 2-3 naponta kivarázsolom belőle.

Amúgy jól van, kacagós, mozgékony, barátságos, láthatóan nem fáj semmije.

2012. jan. 8. 12:34
 8/10 anonim ***** válasza:
A lányomnál is voltak 5 hónapos kora körül kaki problémák. Szegénykém nagyon szenvedett néha. Szerencsére nálunk ami nagyon bevált az a szilva. Mindig van itthon pár üveggel, mert ha nem tud, attól pár óra múlva tele a pelus.
2012. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Bocsi, valamiért ezt gondoltam - talán mert már késő volt, én meg fáradt -, hogy már nem szoptatsz, csak gyümölcsöt adsz neki.

Viszont, ha szinte csak szoptatsz, akkor nem baj, ha több napig (akár egy hétig) nincs kaki. Persze, ha babád nem szenved tőle, nem sírdogál, erőlködik. (Bár a 12 nap az szerintem durva.)

[link]

De ha

2012. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sysyqueen ***** válasza:
kamilla teát próbáltad? reggel az első etetés előtt fél deci tömény kamilla teával meg kéne itatni majd rá két etetésre megint egyszer... ha erőlködik a hasával a térdeidre fektesd a hátát kőrkörösen simogatva ringasd jobbra balra a picit... úgy negyed óra húsz percig ha ezt csinálod kibújik az a kaki egyedül... a szélcsövet és kúpokat sose szerettem a kislányommal is voltak hasonló problémák... hozzászokik a baba teste és addig nem nyomja ki amíg te nem teszel róla... egyáltalán nem normális jelenség az hogy csak segítséggel kakilni sem 5 hónaposan sem idősebben sőt korábbi kórban sem ez egy reflex... a szélcső rendszeres használatával megszűnhet... inkább masszírozni kell a pocakját, tényleg kamilla teával itatni a picit nem vízzel... a tömény kamilla teát csak és kizárólag két napig alkalmazhatod... ha látod hogy hat... akkor rendszeresen lágy kamillateával itasd és nyugodtan adj neki gyümölcsöket minél rostosabbakat és kevésbé savasakat ... a kisfiammal így előztük meg a bajt hogy a kamilla teát napi kétszer megisszuk... remélem segíthettem
2012. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!