Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3napos láz? Hogyan segíhetnék...

3napos láz? Hogyan segíhetnék neki?

Figyelt kérdés

Kislányom 1éves.Ma reggelre 38.8 lett a láza.Semmi más tünete nincs.Dokinéni úgy gondolja hogy ez a 3napos láz.Lázcsillapítót és Normafloret kap.Nurofen,Panadol és Algoflex Babyt kap 2-3 óránként.De 37.5 alá nemtudom levinni a lázát.Előre félek az éjjeltől.Ma már 3szor alszik szegényem.De nem látni rajta mert eleven mint máskor.Ti hogyan segítettetek rajta a lázcsillapítón kívül?

Előre is köszönöm a választ!


2012. jan. 9. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon felment a láza (39 vagy fölé), akkor hidegvizes lepedőbe csavartam. Szegénykém tűrte, mert utána jól esett neki. Amit még csináltam, az az, hogy minden este kicsit hűvösebb (nem hideg) vízben fürdettem, illetve, ha úgy ítéltem meg, hogy nem mozdul a láza és szenved tőle, akkor napközben is lefürdettem. De jól jön a hideg vizes (állott vizes) borogatás a homlokra, csuklóra, bokára. Az jó, ha alszik, mert akkor gyógyul. Sok folyadék itatása is fontos.
2012. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hűtőfurdő és germicid-c. ha tényleg ez a betegsége, éjjel nem sokra fogsz menni ezekkel a szuszpenziókkal önmagukkal. enyémnek germiciddel volt 39... :(

jobbulást!!!

2012. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előzőek mondták: hűtőfürdő vagy borogatás. Csodákra képesek.

Ha borogatod, akkor az egész kis testét csavard be. Legalábbis a combjára is érjen, vagy ha nem is borogatod, legyen szabadon a combja, mert az a legjobb hőleadó felület a tesünkön.

2012. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hűtőfürdő.Én Mexalen kúpot adok a kislányomnak,mert a Germicid nem viszi le a lázát.
2012. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit a lázat valami kiváltsa,szerintem olyan nincs hogy csak úgy lázas.És a 38.8 nem alacsony.

2012. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is átestünk rajta 1 éve, akkor volt 13 hónapos. Szintén jókedvű, a lázon kívül semmi más tünet, ugyan úgy játszott, rohangált. Igyekeztem olyan játékot, amivel nem kell rohangálnia. Bár nem sokkal többet aludt napközben mint amúgy. De örülj ha alszik, addig is pihen a szervezete. Itasd sokat. Én néha hűtőfürdőbe tettem, de az is csak fél óráig hatott, utána visszament a láza. Panadol és Nurofen lázcsillapítót adtam Neki 2-3 óránként ha szükséges volt.

Kitartás, tudom milyen rossz ilyenkor. Sokat igyon, és pihenjen ha megoldható. 2-3 nap és vége a láznak.

2012. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát köszönöm szépen a sok választ!Segítettek!

Épp most aludt vissza.Most nincs hőemelkedése sem.Nurofent és Algoflex Babyt kap felváltva.De sokáig nem hatnak.A kúpbmeg egyátalán nem hat.

Mégegszer köszöm Nektek!

2012. jan. 10. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!