Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 11 hónapos fogatlan...

Lassan 11 hónapos fogatlan babát milyen darabos étellel kínálhatom már végre? Eddig zsemlét, kekszet, kukit kapott, de már szeretnék adni normális kaját is.

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
adhatsz neki mindent, csak a húst vágd apró darabokra. de azt is elcsócsálja,nagyon kemény az ínyük.
2012. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már be lehetne vezetni a darabosabbakat is. Levesből puha répa, add csak úgy a kezébe imádni fogja elnyammogni :) (persze legyél ott) esetleg lehetne rizses dolgokat, tejberizst, rizseshúst jól szétnyomkodott vagy nagyon apróra vágott hússal, jobb minőségű virslit, tésztaféléket, banánt. Reggelente adtam már ilyenkor májkrémes kenyeret nagyon apró falatkákban. tehát szerintem bátran :) ami nem jön be neki az úgyis vagy kiköpi, vagy be sem kapja :)
2012. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

sokminden érdekli, de bekapja és utána meg kinyammogja :)

halat is adtam neki a hétvégén, finom puha a húsa, és azt kanállal adtam neki, harmadszorra vissza tettema szájába, hogy ne essen ki, és megette. :)

enne ő, de kiviszi a nyelvével, amikor kenyeret adok neki, akkor is, mindenhova megy, csak a szájába nem.

2012. jan. 10. 11:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Főtt/párolt/sült zöldség. (Répa, krumpli, cukkini)

Banán, barack (már ha van, ilyenkor nem nagyon), puha sütőtök.

Bármi, ami szinte "olvadós".

Ha ezek mennek, jöhet a szinte szétfőzött tészta (pl. nagykocka), sajt (vékony szelet), puhább felvágott, és persze kenyér héja nélkül.

Nálunk vacsira ment a "vacsikrém". Csináltam neki főzeléket bármiből (hús is, borsó, zöldségek, cékla is, nagy kedvenc volt), csak jó sűrűre csináltam (a vizet levettem róla, és úgy turmixoltam), ez kenhető krém lett, a kenyérre tettem és katonákra vágtam (héja nélkül).


Ha már elég ügyes, akkor jöhet a puhára főzött husi is, pl. csirke felső combfilé (kicsit puhább, mint a mell), kis darabokban, párolt zöldborsót előszeretettel csipegette a lányom.

Egyik lányom 9,5 hónapos korától csak ilyeneket volt hajlandó megenni, semmi pépesítettet.

2012. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet nem szeret kanállal enni :) próbáld kézzel adogatni az ilyeneket, hogy husi, meg hal. És bár tudom, hogy nagyon maszatolós dolog, de adj a kezébe egy kanalat, érezze, hogy egyedül eszik :) Ez az időszak a kétkanalas :) a fiam úgy eszik, hogy egyik kezében egy kiskanál, a másikkal fogja azt amivel én etetem :)
2012. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

gondoltam már én is a kétkanalas dologra.

Ma krumplipürét csinálok, margarinnal, széttöröm, és maradt még hal meg rizs. Előbb kap normális pépesebbet és a felénél meg ezzel próbálkozom, hátha...


úgy veszem észre, unja már a pépes dolgokat, ezért most kevesebbet is eszik

:(

2012. jan. 10. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:

... vagy lehet, hogy most fog kibújni az első fogacska, azért eszik kevesebbet. :)

Vajas kenyeret megpróbálhatsz a kezébe adni, hogy ő egye egyedül. Eleinte sok ment a földre, de idővel az én fiam egyre ügyesebben ette. Most lesz 10 hós, és imádja.

2012. jan. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem az a tapasztalatom, hogy a főtt kaja nem málik úgy szét, mint a kuki, zsemle. azt azért egy picit rágni kell, amit viszont tanulni kell. Még nem állt rá a nyelvecskéje, hogy merre kell forogni, de bele fog jönni hamar :)
2012. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

vajas zsemlét adok neki, de több része megy a földre és szanaszét, a szájába beteszi, de ki is "esik"

:))

olyan kis ügyetlen aranyos, imádom,


nem tudom már

2012. jan. 10. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!