Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos tápszeres babátok...

8 hónapos tápszeres babátok hányszor eszik még tápszert egy nap? Mi a többi? Miket adtok már nekik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 26.-án lesz 8 hónapos, de azért leírom, ha nem baj:) Ő reggel és este eszik már csak tápszert. Tízóraira gyümölcsöt kap darált háztartási kekszel. Ebéd:az életkorának megfelelő főzelékek(sajnos csak néhány dolgot eszik meg, amit én csinálok, így kicsit csalni szoktam, hogy keverem a főztömet az üveges kajával),húst minden második nap kap bele. Uzsonna tejpép gyümölccsel. Remélem azért hasznos volt a válaszom :) És a te babád?
2012. jan. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

8 hónaposan sajna nem itta meg a tápszert, akkor hagytuk el az estit is.

7 hónapos kora óta 4x eszik. Reggeli joghurt, túró gyümivel, ebéd főzelék, uzsonna valami tejes babakaja (tejbegríz, joghurtos bébiétel), vacsira tejpép volt.

Most 10 hónapos, most megkóstoltattam vele a Hipp 3-mas folyékony tápszert, így 1 hete van újra tápszer. De ez már csak vacsora után, lefekvés előtt kb. 150 ml.

2012. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nekem 25-én lesz 8 hónapos. Kislány. Mi tegnap értük el, hogy csak reggel és este volt tápszer.

Reggel Milumil tápszer, délelőtt 1 banán, délben volt házi húsleves pép (májjal-zöldséggel) + cérnametélt..., délután üveges zöldbab krumpli és tettem bele két főtt tojás sárgáját. Este Sinlac.

Most szeretném folytatni natúr joghurttal, azt még nem próbáltuk.

Ami eddig volt, az az összes bébiétel (a paradicsomos nem ment), keksz / müzli / búzapehely gyümölcsbe, vízbegríz, bolti tejpép.

Most lett tojás sárgája, jön a joghurt. Remélem, nem korai.

Úgy látom kedves első, hogy hasonló akkor. Csak féltem, hogy kevés a két tápszer még ilyen korban.

2012. jan. 10. 13:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, evett már a mi krumplipüré-resztelt máj ebédünkből. Összetörtem neki, mert annyira ízlett neki. Az a kedvence.
2012. jan. 10. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A lényeg az, hogy meglegyen kb. 500 ml tejalapú étkezés a megfelelő kalcium bevitel miatt. Az mindegy, hogy tápszer,tejpép,túró joghurt vagy sajt:)
2012. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

22-én lesz 9 hónapos, nekünk is kétszer van tápszer, reggel és este. Délelőtt gyümi, babapiskótával, gesztenyét kapott már, meg aktuális gyümikből mindenfélét. Ebéd főzelék, itt hosszú a lista, mi még a tojássárgáját nem tettük hozzá, de én is most tervezem, de volt már mindenfél husi, sok-sok zöldségféle. Uzsi pedig tejpép, gyümölccsel és anyum pár napja javasolta a túrót gyümivel, majd holnap azt próbáljuk ki. :)

A napi két tápszer teljesen jó, nekünk a védőnő legutóbbi méréskor 7 hónapos korában mondta, hogy még mindenképpen legyen napi 2 tápszerezés.

2012. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És mennyi idős korukig kapnak tápszert?
2012. jan. 11. 08:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Általánosságban, vagy konkrétan a mi babánk?

Mert én 1 évesen még nem szeretném bevezetni a tejet. Majd inkább másfél évesen. Addig marad ez a Hipp tápszer, mert ezt legalább szereti.

2012. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!