Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babámnak adhatok...

3 hónapos babámnak adhatok bébiételt?

Figyelt kérdés
2napja eszik reszelt almát, már gyümölcs levet is adtunk neki. Most vettünk bébiétel az van ráírva 4 hónapos kortól de mivel tápszeres a babám ezér gondolom már lehet neki adni. Pl: almapüré burgonyával, sütőtök főzelék. Meg miket lehet még neki adni ? várom a válaszokat.
2012. jan. 12. 18:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Szia,mi is adtunk már ebben akorban bébiételt mi is tápszeresek voltunk:)
2012. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a tápszeres babákat is csak 4hónaposan szokták elkezdeni hozzátáplálni, de te tudod, én nem adnék még neki semmit....
2012. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Még ha tápszere is, akkor is korai. Az emésaztőrendszere nem hinném, hogy kész lenne a szilárd ételek feldolgozására. Különben ott a védőnőd, a gyerekorvosotok... ők mit mondtak?
2012. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a tápszeres babákat is csak 4hónaposan szokták elkezdeni hozzátáplálni, de te tudod, én nem adnék még neki semmit....


szó szerint egyetértek. Nem ajánlják. 20 éve azt mondták, oké, a tudomány mai állása viszont nem.

Én fejet hajtok a tudomány előtt.


Te miért sietteted?? Későbbi gyomorproblémát okozhat neki ezzel.

2012. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

MIÉRT akarsz egy olyan pici babának mást adni a neki való táplálékon kívül? -ez nem kötekedés, hanem komolyan kérdezem.

3 gyerekes anyuka

2012. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

nem véletlenül írják rá, hogy 4 hónapos kortól. ekkor lehet elkezdeni a baba hozzátáplálását, ekkor lehet adni reszelt almát, krumplit, sütőtököt és egyebet. a 3 hónaposnak a bélredszere, emésztőrendszere még nem érett a hozzátáplálásra, tápszerrel lehet etetni.

nem ér annyit, inkább várd ki azt az egy hónapot, a babádnak ezzel teszed a legjobbat

2012. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel elég fejletlen a pici gyomruk ilyenkor még én nem siettetném a dolgot.
2012. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Úristen!!!!!M_I_É_R_T ? ? ? ? ? ? ?? ?? Mit csinálsz????


Ne haragudj, de nem értelek!


Miért akarod már bébiétellel terhelni a kis pociját? Miért???


Ne vedd sértésnek a hangvételemet, de ébredj már fel!! Itt ülsz a gép előtt, olvass utána a hozzátáplálásnak!!!!!!!!!!!!

2012. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Miért néznék utána? Én nem hiszek abba amit írnak össze-vissza, egyik ezt írja másik azt, a rokonok is ilyenkor kezdték a hozzátáplálást és még sincs semmi bajuk a gyerekeknek. Csak kíváncsi voltam hogy ti mikor kezdtétek el. De gondolom a gyereknevelést se az interneten kell utána olvasni, ezért nem olvastam utána mit lehet nekik adni csak kiváncsi lettem volna itt a véleményekre.
2012. jan. 12. 18:46
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Ja, ha már döntöttél, akkor miért kérdezel? Igen, soka ember bírja a tejet, mégis van, aki beteg tőle.. vagy a legtöbb ember ehet mogyorót, másnak egy szem is halálos lehet. Persze, kár utána olvasni, okosabbaktól (orvos, védőnő, esetleg tapasztalt anyukák) tanácsot kérni... 30 , de még alig 20 éve is mások voltak a hozzátáplálási elvek mint ma... de nem sznobizmusból, hanem mert az orvostudomány is sokat haladt előre. Persze, etess amit akarsz a babáddal, de ha majd néhány év múlva erre is, arra is allergiás lesz, mindenféle magatartási és tanulási nehézséggel, gondolj arra, miket adtál neki 3 hónaposan!
2012. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!