Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babáknak kevesebb a...

Tápszeres babáknak kevesebb a napi székletük?

Figyelt kérdés
Babám holnap lesz 2 hónapos.Másfél hete tápszert kap,mert nem elég neki a tejem,mindig éhes maradt az etetések után.Pár napja vettem észre,hogy nincs annyi széklete.Eddig majdnem minden pelus cserénél volt kaki,de most max napi 2-3x van.Ez összefügg azzal,hogy több tápszert kap,mint anyatejet?És sajnos ami még van néha a cicibe,az se kell neki.10 percig szopizik,utána kiköpi,ordít.Miért vannak ezek?
2008. ápr. 1. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos összefügg a tápszerrel a széklete. Mivel még új neki a tápszer, ezért nehezebben emészti meg a szervezete, még hozzá kell szoknia. Azt viszont nem tudom, hogy miért nem kell neki a cici... nem lehet, hogy valalmi olyat eszel, amitől más lesz a tej íze?
2008. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2008. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Én is azon gondolkodtam,hogy vajon ettem.e olyat,ami neki nem volt jó.De eddig is ugyanezen ételeket ettem.Ugyhogy nem értem.Ráadásul ma például már az van,hogy tápi után is sír,pedig jóllakott,büfizet,és nem értem,hogy mi baja van.Próbálom megnyugtatni,ringatni,beszélni hozzá,de max pár percre tudom így lekötni.Mi tegyek?
2008. ápr. 1. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is tápszeres volt a fiam 2. hónaptól. A székletük telejesen más, mint anyatejesen, nekünk pl. szorulást okozott a tápszer. De lehet hogy fáj a hasa a babádnak, próbáld meg a Gripe Water gyógyvizet (gyógyszertár, vagy DM) az nagyon jót tett nekünk is. A tápszert is meg kell válogatni, mert pl nekünk a BEBA nem volt jó, még jobban szorulást csinált. Ezt beszéld meg a gyerekorvossal, meg a védőnővel. Én 1 éves koráig anyatej alapu tápszert adtam neki.
2008. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia.én is ugyanígy voltam.azért nem kell a babának a cicid mert rájött hogy a cumiból könnyebben jön a tejcsi.legalábbis nálunk így volt.egy idő után nem is volt hajlandó szopiznikésőbb ajánlották a tommy tippee cumisüveget. csak sajnos későn...szerintem próbáld ki.sok sikert..
2008. ápr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!