Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aluszékony a babám?

Aluszékony a babám?

Figyelt kérdés
A lányom 3 hónapos, már egy ideje átalussza az éjszakát! Eddig 7-8 fele fel kelt reeggel, most viszont van, hogy csak 9-10 fele ébred! Mivel napközben 3 óránként eszik (nem is igényel többet), ezért van, hogy átalussza a reggeli evés és így csak négyszer eszik egy nap, amit én kevesellek! Nem is nagy étkű, kb 170-et eszik alkalmanként! Nem kevés ez egy 3 hónapos babának? A másik kérdésem az az lenne, hogy ez aluszékonyságnak számít? Éjjel kb 12 órát alszik, napközben max 3 órát összesen!
2012. jan. 17. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyatejes a pici? Általában tápszer esetén elő szokott fordulni, hogy egyhuzamban többet tud aludni a baba, mert lassabban emésztődik, így később lesz éhes. 12 óra alatt egyszer sem kel fel? Ez 3 hónapos korban lehet, hogy picit korai, de ha ez a babát láthatóan nem zavarja, és nappal nem nyűgös, akkor szerintem nincs gond. Azért a védőnőt érdemes volna megkérdezned. A 170 ml-t anyatejből eszi? Tápszerből 5 étkezés esetén kb. 150 ml az adagja ebben a korban. Anyatejből változó, mert az összetétele mindig és mindenkinél más lehet.
2012. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az én babám is hasonló 9- től reggel 6ig nem kel neki megvan az 5 vés viszont ennyit nem eszik meg egyszerre max 130 140gr-ot. Számold ki testsúly kg-ként 150 gr a napi átlagos adagja egy 24 órán belül, tehát ne az evések számát nézd hanem a mennyiséget.De ebbe még belefér 20% +- mert ugye nem mindenki egyforma étkű:)
2012. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az evések fele tej, a másik fele tápszer! A felét mindig pótolni kell! Egyszer sem kel fel éjszaka!Azóta viszont napközben nagyon éberen alszik, fél óránál többet nem alszik egyhuzamban, de egyáltalán nem nyűgös! Alig lehet a hangját hallani! 3 hetes kora óta nem hallottam üvőlteni! Ezért gondolom, hogy minden rendben van! Nagyon kiegyensúlyozott, jókedvű baba!
2012. jan. 17. 11:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Na ez a bajom! Ezzel a 4 evéssel meg kellene ennie 200 gr-ot alkalmanként! Ő ennyit biztosan nem fog enni!
2012. jan. 17. 11:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én 3 hónapos kislányom összességében többet alszik, mint a tiéd. Az éjjelt néha átalussza, néha egyszer kel és alszik tovább. Ő ennyit igényel. Másfél óra fennlét után már nyűgösködik.
2012. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok ismét. Nálunk is kb. fele-fele az anyatej és a tápszer aránya. Most lesz 4 hónapos a pici. Újszülött korában, amikor nappal nem tudott eleget aludni, előfordult, hogy 12 órát durmolt éjszaka, de ez nem volt rendszeres. Szerintem ez részben a tápszernek volt köszönhető (eltelítette).


Most már 7 óránál nem nagyon alszik többet egyhuzamban éjszaka (sőt, az utóbbi napokban 2-3-szor is fölkel valamiért), viszont a nappali alvások között max. 1,5-2 órát van ébren és előfordul, hogy délután egyhuzamban 3,5 órát durmol :)

Szerintem minden pici más. Ha ez neki így jó, rendesen növekszik a súlya, és láthatóan kiegyensúlyozott, akkor örülj neki, hogy nyugodtak az éjszakáitok! :)


Amúgy az anyatej+tápszer mennyiségét elég nehéz jól belőni. A mi mérlegünk például néha sokat csal, pedig nem no-name. Volt, hogy a mérleg szerint -50 ml-t evett a pici... Szóval szerintem a 170 pont jó 4 evésre. :)

2012. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 17. 16:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is. Éjszaka 1x (hajnalban eszik). Napközben viszont van egy 3 órás alvása, ezen kívül napközben 1,5 óra játék után elfárad és csak fél - 1 órákat pihenget.
2014. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki! :) Bárcsak az én picim is kihagyná azt az éjjeli egy evést. :) A kislányom 5x170 ml eszik, ami az 1,2 - 1,5 intervallumnak megfelel. Súly grammban / 10 * 1,2 a minimum ajánlott. Súly grammban / 10 * 1,5 a maximum ajánlott mennyiség. Persze ez a picitől is függ. Ha szépen gyarapszik, akkor minden rendben van. Egyen annyit, amennyi jól esik, és nyugodtan aludjon annyit amennyit szeretne :) Ez az én elvem
2014. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!