Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hos babának kb mennyi a...

5 hos babának kb mennyi a fözelék adagja?

Figyelt kérdés
Tápszerből 200-akat eszik fözelékböl kb mennyivel lakik jól?
2008. ápr. 2. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

:) én addig etetném, amíg jól nem lekik.

Mi 7 hónaposan kezdtük a főzelékeket, addig csak gyümölcsök voltak, meg tej. De hát gondoj a boltan kapható előre porciózott bébiételekre azok kb 200g-osak. ez naggyából az adagjuk.

aztn később jön amikor hirtelen kezdenek nőni, hogy kérnek még, és akkor (8-10 hónapos koruk körül) akár 3-4 decit is megsznek főzelékből már feltéttel (husival/hallal) aztán megint valahol 1,5-2,5 deci lesz az adag 1-másfél év között..

De ez változó, mert függ attól is, hogy milyen az étvágya, milyen tápértékű a tápszer amit eszik, milyen kedve van, és mennyire izlik neki a főzelék.

Sok sikert a kísérletezéshez. Észre fogod venni, ha éhes maradt!!! :D

2008. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is kb ugyanannyi főzelék kell majd neki, mint tápi, bár nálunk attól is függ, mennyire ízlik neki :) A kedvencéből sokkal többet megeszik. Ha marad, nyugodtan elteheted hűtőben másnapra, ha sok marad, le is lehet fagyasztani.
2008. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia ha most kezded szoktatni a kajákhoz akkor először 1-2 kanállal adj,és ha ízlik neki akkor amennyit kér.Erőltetni ne erőltesd, mert a plusz úgy is kijön.
2008. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kb. akkora adagokat szoktam a tányérjára pakolni, mint amennyi az ilyen bébiételes üvegekben is van. Ha valami nem éppen a "fogára való", akkor hagy belőle, de ha szereti, akkor elfogy az egész, és még repetát is eszik. Vagy azt is szoktam csinálni, hogy ha megeszi az egészet, akkor utána kap gyümölcsöt vagy tejpépet, hiszen ezek végülis desszertek. De akkor nem egy egész, csak egy fél adagot, annyival jól is lakik. De szerintem adj neki annyit, amennyit szívesen megeszik, hiszen ezek a főzelékek nem hízlalóka, nincs bennük zsír. A babák meg tudják, mennyi energiára van szükségük, ők még nem esznek unalmukban.
2008. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!