Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisgyermeknek kell...

16 hónapos kisgyermeknek kell még ezen kívül tanitani?

Figyelt kérdés

Egyedül iszik pohárból

pár szót mond már (7 alapszot 8-10 állathang)

Puszit dob és ad (ha olyanja van)

akár fél órát és órát is elszöszmötöl anélkül hogy a társaságomat igényelné-

egyszer alszik már csak nappal

gyönyörű szépen elalszik este ringatás sirás nélkül

naponta: 8óra , dél fél egy, 4 óra, és este 18-19 között eszik. Mindent megeszik válogatás nélkül.

Tápit, cumis üveget már nem kap

imád zenét hallgatni naponta kb 4-5 órát,

hozza a képeskönyvét mutogat ezerrel és várja mondja mi micsoda de ha visszakérdezek is megérti és megmutatja /csak nem mondja/

(Fej, haj, fül, szem, orr , száj, poci, kéz, lába meg tudja mutatni mi hol van rajta és másokon. imádja a babatársaságot.


kb 3 órát foglakozok vele ténylegesen amikor ott is ülök vele. mondokázunk mesélek neki amúgy amikor csak akar jön és azonnal ott vagyok.

Belépett a hisztikorszakba ilyenkor elmondom 3 szor ha nem érti meg akkor otthagyom és lehiggad és jön utánam.

Most taniutgatom a villával valo evésre és a kanál használatára.

Sajnos még nem tom bevezetni az esti mesét mert este 8 óra 30kor villanyoltás és két perc alatt alszik. Ha nem oltom le akkor meg pakolászik a szobába és nem érdekli a mese. Este 20 óra 30 tol 6-7 ig alszik velem


Jol csinálom? vagy ezen kívűl még kellene pár dolgot tudnia?

Nem kevés amennyit foglakozom vele?


2012. jan. 18. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A fiam is 16 hónapos és szinte ugyan ezeket a dolgokat tudja. Elég időt foglalkozol vele. A túl sok fejlesztés is káros lehet. A kanál, villa használatát mi is most tanuljuk,egyenlőre nem sok sikerrel. Jól csinálod!
2012. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

èn szerintem nem ülök le vele ennyit foglalkozni de ugyan ezeket tudja


Szerinted miért?

mert ennyi idös korban ha egy percet sem foglalkoznál vele akkor is felveszi ezeket a goldokat és megtanulja öket.


anyit tud még (de ne hogy most nekiállj tanítani), hogy lányom egyedül ezsik mindent kanállal. még levest is. habár vettünk olyan elökét amibe folyhat a kaja, így elképesztö maszatos szokott lenni, de hagyom egyedül enni. és elég jól megy is neki, igazából mindent megyeszik így. ja erre sem taitottam, csak egyszer kivette a kezemböl a kanalat és elkezdett egyedül enni. ekkor elrohantam az ikeába és vettem békás müanyag alökét.


ja nekem a lányom este nem eszik kenyeret, bele sem tudom imádkozni.


jól csinálod.


DE egyre figyelj az unalom kreativítást szül. ha azt akarod hogy a gyereked kreatív önálló legyen, akkor hagyad unakozni is. egyrészt ahogy írod egyedül játszani, másrészt pedig kevés játékot rakj elé egyszerre.

2012. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt szokták kérdezni, hogy most panaszkodsz vagy dicsekszel? :D


Na jó, viccet félretéve, nagyon-nagyon sok mindent tud a babád, szerintem a korához képest tökéletes a tudása. A napirendetekhez pedig csak gratulálni tudok. Amikor a fiam picurka volt, kaptunk egy könyvet az Anya, taníts engem! abban nagyon sok minden fejlesztő feladat van. Érdemes belenézni, mert sokszor elfogynak az ötletek.

2012. jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
önállóan csak a joghurtot eszi de általában a fele a ruháján és a haján köt ki :D :D
2012. jan. 18. 14:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

lányom is ezeket tudta 16 hónaposan (igaz két hónappal született hamarabb), plusz még ha megkérdezte valaki a nevét, mondta jó nyomatékosan.ha valaki megkérdezte tőle hogy: szép vagy?-ő végignézett magán erre reagálva.plusz saját kis nyelvén mondókázik, énekelget. egy hónap múlva 17 hónaposan ha megkérdezte valaki tőle :hány éves vagy?-ő felemelte a kis mutatóúját és mondta hogy: áááággggy. (nemsokára 18 hónapos lesz)


de jól csinálod csak így tovább!

2012. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm inkább azon vagyok hogy végre beinduljon a beszédkészsége és tanuljunk mondokákat énekeket már várom ezt az időszakot nagyon
2012. jan. 18. 15:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

az "utolsó" vagyok. :)

mondj neki sok sok mondókát. énekes versikét, főleg olyan "mutogatósat". lányom 14 hónaposan mutogatta a :borsót főzök, jól megsózom...stb mondókát, vagy a kerekecske gombocskát...vagy ott a fújja szél a fákat...vagy a nyuszi fülét hegyezi, nagy bajuszát pörgeti...stb. a lányom nagyon szerette, szereti ezeket és mint írtam nagyon hamar már 14 hónaposan mutogatta velem együtt. aztán olyan 16 hónaposan már mondogatta a kis saját nyelvén, de rá lehetett ismerni a ritmusából.

2012. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pl sose "trenírozom" a gyereket, főleg nem kötött időpontokban vagy időtartamig. (Még csak 14 hónapos.) Cserébe mindenhova jöhet, sokszor jönnie is kell velem. Ilyenkor mindig beszélgetek vele, nevetgélünk, és játszva tanulunk. Legalábbis direkt sose próbáltam még neki tanítani semmit. Így is nap mint nap mutat vmi új dolgot.

Mi inkább a saját ágyban alvásra fektettünk hangsúlyt egyedül.

2012. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 16 hónapos, de közel sem tud ennyi mindent, igaz tud mást, pl.: könyveket széttépni(ezért bünti jár, de mindig újra próbálkozik), a ruhásszekrényeket kipakolni, a cipők talpát végignyalni, a játékait tönkretenni stb...ha komolyra fordítom a szót, akkor próbál rajzolgatni, építőkockázik, a bátyjával bújócskáznak, fogócskáznak és nagyokat birkóznak. Ennél többet én nem is igen várok el egy 16 hónapostól, még én etetem, inni viszont egyedül szokott a kis poharából, még nem beszél, csak annyit tud, hogy engem "atának" szólít.

Mutogatni ő is szokott, olyankor elmondom, hogy mi az, de nem próbálja meg utánam mondani.

Amúgy egy tanács( tapasztalatból mondom): ha túl korán, túl sok információt préselsz a gyerekbe, az később megbosszulja magát.Az ő agyuk még mint a szivacs, olyan, tanulnak maguktól is, nem kell még őket oktatni, majd az iskolában leterhelik őket úgyis.

Az ilyen gyerekeket hamar beérik a társaik, majd le is hagyják őket, tapasztalat ez is, pedagógus vagyok.

Hagyd a gyerekedet magától felfedezni, hogy egyedül jöjjön rá dolgokra, összefüggésekre.Ne akarj koravént nevelni belőle, legyen igazi gyerekkora.

2012. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászolásokat
2012. jan. 20. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!