Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan derül (het)...

Mikor és hogyan derül (het) ki, ha egy baba értelmileg nem lesz egészséges?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez elég tág fogalom. a súlyos rendellenességek 1 éves korig kijönnek, nekem ezt mondták a kórházban.
2009. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami nem oké kezdettől fogva kiütközik úgyis,figyelni kell mit csinál,ill nem csinál a baba.Egy odafigyelő,gondos anya úgyis észreveszi.Egy éves korig kiderül úgy is.
2009. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miből lehet észrevenni a bajt?
2009. máj. 27. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
igen, kezdettől fogva sejthető szerintem is, az értelmi fogyatékosság a testi fejlődésben is lemaradást von maga után, úgyhogy hamar fel lehet ismerni, hogy gond van.
2009. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt sajnos nem tudom neked megírni, hogy mi meddig (betöltött hónap, hét) kell produkálni, de például az alábbiak hiányából lehet következtetni:

- fény felé fordítja a fejét (ezt egész piciként kell tudnia),

- követi a játékokat, a szülőket a tekintetével,

- az anya hangjára figyel (majd az egyéb közvetlen hozzátartozóéra),

- visszamosolyog, ha rámosolyognak,

- nyúl a játékokért, majd a szájába tömi,

- figyelme élénk,

- mozgásfejlődése megfelelő ütemű,

- veleszületett reflexek elhagyása.

Persze minden baba más és más ütemben fejlődik, de minden fejlődési lépcsőt bizonyos korig meg kell "másznia" a babának. Ha ilyen jellegű kételyeid merültek fel, jelezd a védőnőnek vagy a gyermekorvosnak.

Néhány betegség esetében külső jelek (jellegzetes arcberendezés) is tapasztalható.

2009. máj. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2009. máj. 27. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!