Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiam nem hajlandó...

Egy éves kisfiam nem hajlandó meginni sem a tápszert, sem a tejet. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Azt mondta a védőnő hogy ennyi idős korban napi fél l tej alapú dolgot kell enni, inni. Eszik joghurtot, sajtot minden nap, de annyit nem. Eddig reggel és este megivott 240ml tápszert, aztán nemrég elkezdte hogy csak 80-100ml-t ivott meg, most meg semmit.

Aggódjak vagy felesleges?

Tejital és pép sem kell neki.


2012. jan. 22. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, nem jelent nagy bajt, ha mar nem akar tapszert inni. Probald kakaoval potolni a tejmennyiseget, de ha naponta kap joghurtot, turot, tejfolt, sajtot akkor nincs miert aggodnod.
2012. jan. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tehéntej egyáltalán nem egészséges az ember számára,ez egy tévhit. A tápszer,bár az is többnyire tehéntej alapú,már jobban közelít az anyatej minőségéhez.De,ha az ember gyereke már nem igénylli az anyatejet sem- egy éves korra ez elfogadható-nem szükséges egyáltalán tejjel etetni.
2012. jan. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 7 hó-ig szoptattam.Utána tápszereztem.Ha nem velünk történik ,el se hiszem ilyen van.A 13 hónapos kisfiam 1ik napról a másikra elkezdett sikítani, mikor meglátta az üveget a tápszerrel.Hiába kínáltam, váltottam...abszolút nem kérte..Ha vittem feléje az üveget, finom mondtam neki, kóstoljuk meg--váratlan mozdulattal upps! már ki is ütötte a kezemből.

Na voltam gondban.Éjjel mit adok , enni nem tud annyira még,volt uzsi már akkor ,este tejpéppel jól megtömtem...muszáj volt jó laktatót adjak, mert ő bizony abszolút nem ivott tápit!!! Utána is módjával , 1-2 alkalommal ha belenyalt a tejes pohárba...Erre mi történik, ovis lett, ott meg mondják nyakalja a tejet,kakaót, és azóta is szereti...

Én is sajtokkal,meg minden mással pótoltam,és nem volt semmi gond.

Számomra nagyon érdekes volt, mai napig emlegeti a család!

2012. jan. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt.

Már 22 hónapos lesz, de még mindig nem issza meg, semmilyen formában. :(

Doki szerint nem gond, ha eszik mindenfélét, de napi 1 vmilyen tejterméket. (rudi, joghurt..) Na mondjuk mi ezzel is bajban vagyunk. Talán a rudi lecsúszik, na de joghurt..., jó ha 1 héten 1x megeszi.

Hát, ez van. Erőszakkal nem tömhetem bele.

Hátha nálunk is úgy lesz, mint az előttem szólónál! :D

Bárcsak!!! Én szeretném, ha inna tejet, tejterméket!

2012. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Olyan nehéz mert eddig reggel 6-7 körül felkelt, kapott 240ml tápszert és vissza is aludt kb 9ig. Most meg reggel 6kor etetőszék, reggeli, amit ugye világosban kell neki adnom, aztán nem alszik vissza. Mondjuk reggelire megeszi a gabonapelyhet tejjel. Az előbb próbáltam neki pohárból adni a tápszert, de ahogy megérzi a szagát elfordítja a fejét. Nem tudom mi lőtte :) akkor én szerencsés vagyok hogy a joghurtot meg ilyeneket megeszi..
2012. jan. 23. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!