Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden gyerek kakaot iszik...

Minden gyerek kakaot iszik este? Az enyém 17 hónapos, még tejet sem kapott (tejtermékeket eszik), még szopizik is. Kéne tejet adnom neki?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:

adhatsz ha gondolod. de ha még van napi fél liter tejed akkor az a legjobb neki. már ha nem teher a szoptatás.


enyém 1,5 évesen kapott először tejet de nem bírta. 20 hónaposan is megpróbáltuk és nem lett baja tőle, azóta azt issze. kakaót rövid ideig kapott mert megfogta a hasát és nem is örültem neki, hogy este, fogmosás után kakaózik :/

2012. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim 18/20 hós korukig szoptak. Ugyan időmként megpróbáltuk a tejet, de nem jött be, a fiam ekcémás is lett, és a tejhez vezették vissza.

Úgyhogy 18 hónapos korától, kb két és fél éves koráig nem ivott tejet, és tejterméket is csak minimálisan. A tejet kakaó formájában vezttem vissza, reggel iszik 150-200 ml. ÉS nem többet, 4 éves múlt.

A lányom 20 hós koráig szopott, de itt már okosabb voltam, mert kb 14-15 hós korától kapott egy kis tápszert is, csak 150 ml, egy nap, és azt reggel. A szopi elhagyása óta, reggel megissza a tápiját, persze egy kis kakaóval, de este már nem kap. 2 hét múlva lesz 2 éves. A fiam sohase itta meg a tápszert, és a tejpépeket sem.

Ha kiegyensúlyozott a táplálkozása, már nem kell napi fél liter tej alapú italt adnod neki.

Szerintem próbálkozz a tejjel, és figyeld, mert ha esetleg nem bírja a szervezete sok fajta módon jelezheti: túl kemény/híg széklet, nagyon büdi puki/büfi, bőrelváltozások, kiütések. Friss bolti tejjel kezd, és forrald fel az elején.

2012. jan. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szozik akkor nem adnék direktbe tehéntejet, napi tejmennyiség ugy is megvan(sajt, túró, joghurt)

Este meg nem kakaót adnék mert felpörgeti, ha adnék is csak reggel

2012. jan. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!