Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítanád meg az...

Hogyan tanítanád meg az egyedül alvást?

Figyelt kérdés

Minden ötletre kíváncsi vagyok, nem kell, hogy tapasztalat legyen,bármi jó!!

Kisfiam 15 hónapos, szinte mindig ölben aludt el...tudom, ez nem jó, de annyira hasfájós volt, hogy alig aludtunk így is mikor pici volt(sokszor mikor levettem a ciciről úgy maradtam és aludtunk a fotelban, mert csak úgy volt jó neki).Aztán jött a fogzás......Na mindegy,tudom, hogy ezek csak kifogások, lényeg a lényeg, hogy az ölemben alszik el, ülök,ringatom, éneklek neki.De mostanában egyre többször előfordul, hogy így is kínlódik, nehezen alszik el.A baj az, hogy gőze sincs mit csináljon a kiságyba...beteszem, simogatom, nem megy, sír.Ha kiveszem, megnyugtatom,visszateszem megint sír,sokszor próbáltam, nem megy.

Szóval bármit írhattok, mert leblokkoltam ezen a téren, nincs ötletem hogy taníthatnám meg neki, hogy egyedül aludjon.Vagy legalább úgy, hogy fekszik az ágyban...


2012. jan. 26. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Csak akkor marad meg,ha egyedül hagyod a simogatás után és nem törődsz azzal,ha sír! Néhány napig nehéz lesz,drasztikus is,de utána hozzászokik,hogy egyedül aludjon.

Könnyű elrontani valamit,de nagyon nehéz helyrehozni.

2012. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...legutóbb mikor ezt próbáltam másfél óra simogatás,nyugtatgatás,ágybanhagyás után azért vettem ki és vigasztaltam meg,mert már majdnem hányt, nem vett levegőt...ez a módszer nekünk nem jön be,soha semmiért nem lehetett sírni hagyni...
2012. jan. 26. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Pedig amit az első írt, jó.

Sajna (nem sajna) megszokta, hogy így alszik el, az öledben. Ezt nyilván nem fogadja jól.


2 kislány anyukája vagyok. (17 hó a korkülönbség) A délutáni alvással a nagyobbnál sem voltak gondok 2 éves koráig. Utána.... 1 hónap után azt mondtam, ez nem mehet így tovább. De pár nap és megszokta hogy ha délelőtt alvás van, akkor vagy alszik vagy CSÖNDBEN játszik amíg a pihenőidő tart. Így a kicsi is tud végre aludni.


Amit tudok tanácsolni.

Az ágyába tedd bele. Sír, bemész, felveszed, (nem ringatod!), leteszed, kimész....sír...bemész ismét felveszed, megvigasztalod (itt vagyunk a másik szobában, alvás van, mi is alszunk..stb) leteszed, kimész. ...Sír. Bemész, megsimogatod, aludjál anya is alszik/aludna, kimész....ezt még 1-2-szer ritkább időközönként. Aztán nem menj be hosszabb ideig. Ő már elég "nagy" ahhoz hogy azért sírjon mert baj van (fáj valamije), hanem azért sír, mert nem ezt szokta meg. Hisztizik hogy legyen úgy mint eddig.

Lehet szőrös szívűen hangzik ez, de pár nap, lehet egy hét is, és rájön, ha alvás van, aludni kell a saját helyén.

Ne add föl másfél óra után, nehéz lesz ez a pár nap (vagy 1 hét), de megszokja.



Sosem voltam a "hagyjuk sírni a babát" híve, míg pici volt. Egy pár hetes/hónapos még nem tudja elmondani mi a baj, sosem hagytam ekkor sírni a lányaimat mondván "majd megunja". De ilyenkor, több mint egy évesen (főleg ha megszokott valamit), már inkább hiszti miatt sír, mintsem hogy fájna valami.


Tényleg azt mondom, légy következetes, ha elhatároztad magadban hogy mit szeretnél, akkor egy másfél óra sírás után(persze ha öklendezik, vedd fel, nyugtasd meg, de ne ringasd altatásba AHOGY Ő szeretné) is csináld tovább. Kemény lesz, de hatásos, és közben tudni fogja hogy ott vagy a másik szobában, és ha baj van, ott vagy.

2012. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik nincs más út....amúgy tudom én, hogy csak hiszti miatt sír, de valahogy tényleg muszáj lesz megtanulnia, ezzel neki teszek jót, legalábbis ezzel nyugtatom magam...:S
2012. jan. 26. 22:17
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Tudom, nehéz sírni hagyni (ha már nagyobb). De ha most nem teszel semmit, idővel még nehezebb lesz.


Jó pár alkalommal voltam úgy, hogy szívem szerint ringattam volna, tutujgattam volna, de ennyi idős korban meg kell tanulnia azt is, hogy nem minden úgy működik, ahogy Ő akarja.

És most nem is az alvásokról van szó. Sajna (bármilyen nehéz) szigorúnak és következetesnek kell lenni. Persze vannak kivételek: pl mikor beteg volt 2 évesen (lázas, náthás...) bent aludtam velük. Aztán jött a 2 éves lányom hagy "Anya miért nem alszol Velem? Aludjál itt!"

Nehéz volt utána. A betegség alatt 1 nap alatt hozzászokott, hogy bent aludtam (3 napig). Ez hosszú távon nem működne, így mikor meggyógyultak a gyerekek, pár nap hiszti után a nagy tudta (visszaállt a régi "rend")-a kicsi nem sírt aki akkor 8 hónapos volt- , hogy ott vagyok a másik szobában, ha bármi van, ott vagyok, megyek, Ő is át tud jönni. Pár nap kellett és megszokta, azaz visszaállt a rendszer.

Az a pár nap nehéz volt, mert szívem szerint ölelgettem volna..., kemény volt, de azóta mindenki a saját helyén alszik.

Kitartás, következetes legyél, az a lényeg, bármit is csinálsz.

2012. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!