Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » D vitamin hiánya van? Az alsó...

D vitamin hiánya van? Az alsó bordái kiállnak, pedig minden nap megkapja a Vigantolt. Gyógyulási esélyek? Már teljesen ki vagyok készülve. Tapasztalatok? Hasonló volt itt valakinek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mondta az orvos, hogy az van? Honnan veszed? Csak azért kérdem, mert nálunk egy felszívódási zavar következtében alakult ki, de nem ez volt a vezető tünete. Ha érdekel, megírom az esetünket.
2012. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyne buta kérdés ez???

Honnan vetted ezt? Ilyenek a bordái. Hiszen kisbaba.

2012. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az orvos mondta.

Megkérdezte december végén, hogy biztosan adom-e neki, mert nem ilyennek kellene, hogy legyenek a bordái. Mondta ne aggódjak, adjak napi 2 cseppet. Kedden majd viszem a doktornőhöz, mert szeintem egyre jobban kiállnak. nagyon kétségbe vagyok esve. Első válaszoló, írd meg kérlek az eseteteket!

2012. jan. 27. 21:28
 4/13 anonim ***** válasza:
.
2012. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

hú szegény, elhiszem, hogy kivagy :( de biztos minden rendben lesz!


testvéreméknél elég hasonló dolog történt. kiderült, hogy az volt a gond, hogy mikor már nem cicizett a kicsi, tápit kapott akkor tesóm az üvegbe csöppentette a vigantolt és ezt nem szabad mert az üveg falára tapad az olaj :(

2cseppet kapott, közvetlenül a szájába csöppentve és nagyon hamar minden rendbe jött :)

2012. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, első vagyok. A jó hír, hogy igen, van megoldás, a rossz, hogy nekem kellett rájönnöm, mert nem arról volt szó, hogy keveset kapott a lányom, hanem szerzett egy felszívódási zavart, ami az egészet okozta.

Amit az előző válaszoló írt, nagyon rendben van, ha pusztán arról van szó, hogy nem "jól" kapja, tehát a kanálra, vagy az üveg falára tapad. Ez gyakran előfordul. Mindig közvetlenül a szájába kell cseppenteni, és ilyenkor egy jó darabig többet kell adni neki. Ha szerencséd van, ennyi a gond:)

A vezető tünetünk az volt, hogy nagyon görbe volt a lába a kislányomnak. Először arra gondoltunk a gyerekorvossal, hogy nehéz, és korán állt fel, mellesleg mindkettő igaz, de nem volt arányos mégse a dolog. Aztán arra, amit írtak, hogy rosszul adom, de nem, a szájába adtam. Elmentünk az ortopédiára, hogy megnézzék, mi baja valójában. Csakhogy ezt kideríteni nem egyszerű Magyarországon, a lányomnak levettek egy D-vitamin-szintet vérből, amit 2(!) év alatt sem végeztek el (most már nagy a lányom), mert nagyon ritka rendellenesség és nem gazdaságos a vizsgálat. Inkább megvárják, amíg több minta összegyűlik, akkor majd elvégzik...Erre mondtam, hogy szerintük mégis mennyit nő egy csecsemő akár 1-2 hónap alatt? Meddig várnak vele? Ki akartam fizetni a vizsgálatot, nem volt rá lehetőség, a mai napig nem értem. Szégyen. Az ortopéd orvosnak az volt a reakciója, hogy sebaj, majd ha iskolás lesz, megoperálja...Mikor elegem lett, elkezdtem utánanézni mindenhol, felhasználni az egészségügyi tudásomat, ismeretségeimet, és rájöttem - én, nem az orvosok-, hogy a kislányomnak felszívódási zavara van, amit egy korábbi fertőzésre kapott erős antibiotikum okozott. Akkor még nem volt divat a probiotikum, de akkor jött be a Protexin Restore és elkezdtem adni neki, a megemelt D-vitaminnal ( ezt tudták az orvosok nyújtani, hogy adagoljuk túl a D-vitamint akkor már tablettában, mert ez a megoldás, csakhogy nem javult). Ezután 2-3 hónap alatt gyakorlatilag rendbe jött a lába, mire oviba ment, nyoma sem volt. De szörnyű volt a tehetetlenség és a nemtörődömség az orvosok részéről.

Szóval ne hagyd magad, és fel a fejjel, biztos hogy van megoldás, még nálunk is sikerült!:)

Ha érdekel valami, nyugodtan kérdezz, és ne haragudj, hogy ilyen hosszú lett. Gondoltam írok privit, de végülis azért van ez az oldal, hogy segítsünk egymásnak, talán másnak is hasznos lehet...

2012. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
lehet a férjemnek is az volt?? Neki alul szélesebbek a bordái, mint feljebb
2012. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is felszívódási zavarral volt a gondunk, amiből csontosodási probléma lett. Már több témában kérdeztem és írtam itt a gyik-on. A gond az volt, hogy nagyon válogatós, étvágytalan volt a gyermekem, szűk volt a paletta, amit megevett - főzelékek kizárva, se vajas, se lekváros, se májkrémes kenyér, szinte semmi, bár azóta se. Háziorvosnak is többször jeleztem, valami mégsincs rendben a gyerkőccel, sosem nem vette a fáradtságot, hogy esetlegesen egy alaposabb kivizsgálásra küldje a gyerkőcömet. Így aztán a helyettes orvostól - egy ismerős kórházi orvos tanácsára - kértünk sürgősségi beutalót, 3 napra vállalni kellett, hogy befekszünk a kórházba. Meg is lett az eredménye, kiderült, mivel nem jó evő a gyerekem, kevés tápanyag jutott a szervezetébe, nem úgy szívódott fel a tápanyag, mint egy normálisan evő kisgyereknél, ennek következtében csontosodási zavar lépett fel nála. Kívülről semmi nem látszik rajta, csak az hogy az ő kis csontfejlődése 1 évvel van lemaradva. Értetlenül álltam az eredmények felett, kapta a Vigantolt, és mégis :-(

Vérvétel és röntgenfelvétel alapján derítették ki.

Most nagy dózisban kapja D-vitamint, és Calcimusc-ot. Mellette a Vitacolan kapja (nem jöttek be az étvágynövelők: Béres csepp+Cebion csepp, Peritol, Tink.Amara).

Eltelt azóta 3 hónap, a csontosodási paramétere javul, de az étvágya nem sokat változott. Annak is örülök, hogy a belsőleg kezd rendbejönni.

2012. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon megnyugtat, hogy jók a gyógyulási esélyek. Legalábbis a ti tapasztalataitok alapján. Remélem a doktornő segítőkész lesz. Én hetek óta örlődöm, lelkiismeretfurdalás gyötört, mert azt hittem, hogy én tehetek róla, de minél többet utána olvastam, rájöttem, hogy biztosan nem én vagyok a hibás. Becsülettel adom neki, igaz néha küszködősen, mert forgatja a fejét, nem hagyja, ha nehezen is, de akkor is bejutott a szájába. Ebben biztos vagyok. Ő még csak most lesz 6 hónapos, még csak gyümölcsöket eszik napközben, szóval anyatejes, viszont étvágytalanságot nem tapasztaltunk hál' Istennek nála. Nagyon köszönöm a válaszokat és ha még lesz kérdésem, szívesen fordulnék még hozzátok. Köszönöm!
2012. jan. 28. 18:38
 10/13 anonim ***** válasza:
,
2012. jan. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!