Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Probléma, hogy a második...

Probléma, hogy a második gyerekünknek sem veszünk kiságyat?

Figyelt kérdés

A körülöttem lévők már azon is csodálkoztak, hogy az első gyerekünk is velünk aludt, most meg egyenesen ki vannak akadva, hogy még mindig velünk alszik és a tesó is velünk fog. Szerintetek?

De én sem érezném magamat jól, ha nem aludhatnék a párommal, a gyerekeimnek meg egyenlőre mi vagyunk a legfontosabbak, számunkra magától értendődik, hogy köztünk alszanak. Nagyon nem tetszik nekünk a kiságy, és így még kényelmes is, mert bármelyik szopizni akar, csak odafordulok és már cicizhet is. Erre azt vágták a fejemhez, h lusta vagyok felkelni. Elkeserítőek a rokonok :(



2012. jan. 28. 01:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

A ti dolgotok.

Én 1,2-2 éves korától már a saját ágyában altatnám a gyereket.

2012. jan. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

nálunk is így van , csak a kicsi mellettem baby bay-ben van első ébredésig, utána az aktuális cici-oldalon. a nagy, aki két éves, szintén mellettem alszik. nincs kiságyunk, minek. majd kap a nagy rendes ágyat. nelem is így jó, nekik is.

nálunk egy rokonsem csodálkozott vagy szólt be, inkább dicsérték az oldalkocsit. :-) de ha be is szólna valaki, nem érdekelne.

2012. jan. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kerria ***** válasza:
67%

irigyellek igazság szerint.


- mi sajnos nagyon forgolódósak vagyunk, így mellettünk nem lenne biztonságban egyik gyerek sem

- elég felszínesen alszom, így is felébredek mindenre, és így sem tudom kipihenni magam (bár erre már több Anyukától hallottam, hogy még jó ideig nem is leszek kipihent)

- sajnos nekem nem volt tejem, így etetéshez így is úgy is fel kellett/fel kell kelnem


Én azt mondom, ahogy Nektek kényelmesebb. Ne foglalkozz senki véleményével.

Az biztos, ha most hirtelen különraknád a nagyobbat, ő azt megérezné, és a kis lelkének nem tenne jót.

Lusta lennél felkelni??? Volt az szülő aki ilyet mond? Minden kismama örül, ha minél többet alhat...szerintem nem vagy lusta.

2012. jan. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Senkinek nincs köze hozzá!

Amikor nekem valaki azt mondja,hogy majd elrontom a gyereket,akkor annyit válaszolok,hogy igen, de magamnak rontom el!:)

Igaz, ilyenkor azért később panaszkodni sem!

2012. jan. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Két és fél éves a fiam, és ő is köztünk alszik. Igaz van neki saját szobája - egyenlőre még a babaágya van bent, leengedve és a rácsa kivéve. Csak délután alszik abban. Éjszaka viszont velünk alszik. Valahol nem bánom, ő is nyugodtabban alszik. Nekem is vágták már a fejemhez, hogy elrontom a gyerekem, de én is ilyen voltam kiskoromban, mégsem lettem "hülye". Nagyobb a biztonságérzete így a kisgyereknek. Előbb-utóbb úgy is függetleníti magát tőlem. Majd tavasszal átrendezzük újra a kisszobát, új színt kapnak a falak, rendes gyerekágy kerül bele, talán majd akkor...lesz ott majd szivacs, ahol alszom. Ne foglalkozz másokkal, tedd, ami neked jó!
2012. jan. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a kicsi lányom külön szobában alszik a kiságyában. Sőt! A mi hálónk felette van (légzésfigyelő+ bébiőr). Ennek ellenére minden délután a szobácskájában lévő nagy ágyon együtt alszunk és én is nagyn szeretem. Viszont ilyenkor rafkós, mert kiköpi a cumit és fél szemmel kukucskál, hogy ott vagyok-e. Ha lát akkor elkezd nevető szájjal ő-getni, hogy tegyem vissza:D Na igen, de van hogy belejön és 10-20 percenként teszi...Így nekem szükségem van az éjszakára (végig alussza 6 hetes kora óta) hogy másnap újra kipihenten és energikusan tudjam őt a 8 kilójával emelgetni :) Nekem szerencsém van, mert ő házon belül bárhol al tud aludni. Máshol (szüleimnél) nem megy neki...még akkor is nehezen ha vele alszok. Így csak rövid időre tudunk menni, mert a délutáni pihijét nem lehet kihagyni.


Szerintem nem rontod el azzal, hogy velealszol. Mikor beteg volt 3 hétig vele aludtam. Mégis gond nélkül alszik a kiságyában vagy akár játék közben a járókában vagy bölcsőhintában vagy esetleg a mi hálónkban is...

2012. jan. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

majd azért párév múlva ne tegyél fel kérdést,hogy hogy szoktasd le a hat éves gyerekedet a köztetek való alvásról

én nem vagyok kiakadva,de nem tartom helyesnek.az alvás a pihenésre való,máskor is össze lehet bújni.én sem,az apja sem és a gyerekünk sem tudna normálisan pihenni,ha egymás hegyén-hátán feküdnénk.arról nem beszélve,hogy a fiam pár hónapos kora óta nyolckor alszik este,így még van egymásra 2-3 óránk alvás előtt.nekünk ez vált be,nektek az,a ti dolgotok

2012. jan. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Én magam is ilyen vagyok de apárom nem. Tehát én alszok a gyermekkel külön szobába igy apaja tud pihenni igazság szerint én olyan 3 éves korig szivesen tudtam volna egy közös szobába: apa anya és gyerek ilyen felállásba. DE remélem idén sikerül még egy babót összehozni akkor viszont az apap megy át a gyerekhez én meg maardok pár hétig a kicsivel. Aztán nem tom még miylen lesz a felállás. Én imádom gyerekem szuszogását hallgatni. vagy amikor átmászik hozzám éj közepén nincs annál kellemesebb

De szerintem én túlzottan ragaszkodok is ezért nem tudtam a saját szobájába hagyni. Nekem nincs tesóm. és örökbefogadott gyermek voltam ami nagyon jo volt de nehezen tudom feledni az anno a Igazi szüleim brutális verését.talán ezért nem merem egymagára hagyni a gyerekem

2012. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem probléma, a ti dolgotok, de aztán tényleg ne itt kérj tanácsot pár év múlva, hogy hogy szoktasd a saját ágyába a 6-8 éves gyerekedet.

Sógornőm is hasonlóan gondolkodott, most ott tartanak, hogy a 6 és a 8 éves fiai vele alszanak csak el. Tesómmal elváltak 3 éve (nem emiatt, de ez is közrejátszott, mert nem volt házaséletük már egy ideje), új párt nem talál, mert melyik pasi viseli el, hogy 2 "idegen" gyerek alszik még velük?

2012. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én azt bánom, hogy az elsőnek vettem. Egy percig nem aludt benne. Sose foglalkozz vele mit mond más.
2012. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!