Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a hülye meg szívtelen anya mert nem veszem ki a BIZTONSÁGI autósülésből menet közben a pár hónapos vagy nagyobb babámat?

Figyelt kérdés
Sógornőm múltkor velünk utazott, én hátul a babával hordiban. Amúgy se szereti a hordozót, evett, büfizett, peluscsere minden megvolt mielőtt indultunk. Sírni nyűgösködni kezdett a hordiban, sógornőm nekem támadt hogy miért nem veszem már ki, ő mindig kivette a gyerekeit meg útközben szoptatott stb.Kérdezem én akkor minek a több tízezres biztonsági ülés ha autópályán 100al az én kezemben ül a pár hónapos (vagy fekszik, mindegy). Többször is hallottam olvastam azóta is másoktól hogy nem hagyja sírni a babát hanem kiveszi a hordiból. Nem tudom számomra meg pont az a felelőtlenség, úgy utazni hogy a kezemben van. Mondtam neki hogy máskor nem szoktam sírni hagyni, elhiheti, de azt gondolom neki is jobb ha hamar odaérünk és végre kiszállhat mintha 2 percenként megállnánk. Amúgy próbáltam már hogy megállunk, megpróbálom megetetni megnézem a pelusát ruháját nem e nyomja vmi stb.nem éhes e de általában ezek egyike sem áll fenn sose egyszerűen nem szeret abban a pózban lenni ahogy a hordiban van.
2012. jan. 28. 13:20
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
"én hátul a babával hordiban" természetesen ő volt hordiban csak nem én :))
2012. jan. 28. 13:22
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Mióta láttam olyan reklámot, ahol anyuka épp kivette a babát, és akkor ütköztek, a gyerek meg az anya kezei közül repült ki az ablakon, azóta én is azt mondom, inkább sírjon kicsit. Nekem szerencsére alig sír olyankor, rögtön bealszik az autóbúgásnál.
2012. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha nagyon sírt mert éhes volt pl akkor kivettem,de nem menet közbe hanem megálltunk!! Menet közbe soha nem vettem ki és szerintem nem a felelőtlenség,hogy sírni hagyja a babát kicsit hanem az,hogy kiveszi az ülésből aztán ha egy hirtelen fékezés lesz bármi történhet......Egyébként nem álltunk meg 2 percenként mert éppen nyügi volt hanem megpróbáltam lefoglalni és nem hozzászoktatni,hogy minden apró sírásnál kiveszem a biztonsági ülésből.Persze mint az elején írtam ha kaja idő volt és szoptatni kellet az más...nah meg ha éreztük,hogy nagyon bekakilt és még azért bőven idő mire haza érünk.
2012. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Az én babám is általában elalszik nem sokkal indulás után, de ha sírna nem venném ki, úgy próbálnám megnyugtatni.
2012. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem veled van a baj.

Én sem vettem ki menet közben egyik gyerekem, ha már nagyon sírt inkább félreálltunk és megnéztem hogy mi a baja.... Enni erővel akkor tök felesleges a hordozó és a gyerekülés.

Ismerősöm pedig beültette a gyerekét a gyerekülésbe, de nem csatolta be.... hát akkor mindegy lett volna bele sem ül.

Felelőtlenség!!!

2012. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

SOHA, egyetlen alkalommal sem vettem ki menet közben.

Ennek köszönhetően meg is szokta/tanulta,hogy autóban csak és kizárólag így utazunk.


Ha extra nagy gáz volt, inkább megálltunk,éés úgy vettem ki,megnéztem pelust, vgagy nincs-e melege, nem nyomja-e a ruha.


Mindig is aszerint csináltam mindent, hogy ha egyszer kiveszem,nem fogja érteni,hogy később miért nem lehet.


Nem vagyok egy vaslédi, de nálunk a gyerekek biztonságát illtően nincs engedékenység.Semmi olyanban nem engedek,amiből ha baj lenne az visszafordíthatatlan következményekkel járna.


Jól teszed,ha nem veszed ki,ne foglalkozz mások véleményével!!!!

2012. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy gondolom, hogy inkább sírjon mint én sírjak egy karambol után...


szerintem ez nem is sírni hagyás mert ott vagy, ölelgeted, puszilgatod, stb.


nekünk az jött be, hogy kapott cumisüvegben gyenge teát és rázogattam a hordozót, már amennyire engedte a biztonsági öv. kb. 2 hónapos korában jöttünk rá erre, illetve megpróbáltuk, hogy hátha...

azóta imád kocsikázni :)

2012. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!! Megnyugodtam!!! Tényleg nem csak tőle hallottam, láttam ezt itt felénk a városban sokszor látom anyuka ÖLÉBEN a babát holott ott az ülés...és akkor magyarázat:dehát sírt,,,,,hát én meg akkor sírnék (mit sírnék, örjöngenék) ha az én hülyeségem miatt egy balesetnél ne adj isten meghalna mert a kezemben utazott...most ki vagyok kiáltva gyerekkínzónak aki hagyja hogy sírjon a gyereke. iGEN, sírt, de ott ültem mellette, simogattam, cumit adtam neki, beszéltem hozzá, mást nem tudok csinálni vele, később is majd mindenért kikapdosom az ülésből?? És ha egyedül utaznék vele? Na köszi még egyszer a válaszokat!
2012. jan. 28. 14:02
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
soha nem venném ki a gyerekem az ülésből.nagyon nagy felelőtlenség!!!inkább sírjon,de nem venném ki.
2012. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is utálta a hordozót. Sajnos a legtöbb, még a drága hordozók is műszálas anyaggal vannak bevonva, semmit nem szellőzik és hamar kényelmetlen, befülled a gyerek háta. Lehet kapni ilyen ülésekbe jó kis betétet pont ezért.

Amúgy meg én se vettem ki soha pont azért, hogy ne is szokja meg, hamar megtanulta, hogy az autóban így kell utazni.

2012. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!