Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Először hátról hasra vagy...

Először hátról hasra vagy hasról hátra fordulnak a babák? És kinek hány hónaposan fordult először?

Figyelt kérdés
Az enyém 3 hónapos és hátról az oldalára tud már fordulni,akkor valószínűleg léassan át is fordul hátról hasra?
2009. máj. 30. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Négy hónapos volt a fiam, amikor hátról hasra kezdett forogni mindkét irányba, majd egy héttel később egy napig hasról is forgott hátra. De a hasról hátrafordulás nem jött be neki, mert kétszer nagyon oda koppintotta a fejét, így azt abbahagyta. Öt és fél hónaposak kezdte el ismét csinálni, de most már ügyes és figyel arra, hogy ne verje be. Mintha emlékezne rá, hogy hogyan nem szabad csinálnia. Egyből pörgött már ezután folyamatosan.

Egyébként az oldalára ő is nagyon hamar átfordult, két és fél hónaposan. De nem fordult egyből tovább akkor.

Szerintem ez annak volt köszönhető, hogy ő az oldalán szeretett első naptól kezdve aludni, de én mindig visszafordítottam a hátára, amikor mélyen bealudt, hogy a válla, gerince ne legyen olyan csúnya tartásban. Amikor megébredt, akkor addig küzdött, amíg vissza nem fordult az oldalára. Két és fél hónapos korától kezdett el alvás nélkül is tudatosan oldalra fordulni, de nem billent át a karján.

2009. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 hós múlt de nem forog még semerre. :(
2009. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia

Az En kisfiam 2,5 honapos volt amikor eloszor a hatarol a hasara fordult /szerintem veletlenul/mert utan nem csinalta,csak az oldalra fordulast,aztan 3,5 honaposan mar ujra csinalta rendszeresen,de a hasarol a ahtara nem szeretett fordulni,mert imadott hason lenni.

2009. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Enyém 3 hó előtt valamivel a hasáról a hátára kezdett el forgolódni, most ezt mintha elfelejtette volna és most meg már fordítva csinálja, igen felkapott lett most nála:P


4,5 hós kislány anyukája

2009. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, hamarosan forogni fog. Az én fiam óriásbébi, ezért már csak a súlyánál fogva is nehezebbek neki a mozgások. Nekem csak 5,5 hónaposan fordult át először hasról hátra. Aztán két hét múlva már vissza is fordult. Rá két hétre meg már mászott. Az a lényeg, hogy 6 hónapos koráig forogjon hasról hátra és fordítva. Ha addig nem következik be nálatok (amit kizártnak tartok), akkor kell szólni a dokinak és gyógytornászhoz kell járni.
2009. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Találtam egy hasonló kérdést, hátha ez is érdekel.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!