Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet ez? Többi lenn.

Mi lehet ez? Többi lenn.

Figyelt kérdés
14 hós kisfiam nagyon gyakran sugárba hány.Azt vettem észre, hogy akkor van ez ha valami olyat eszik délben amiben tej vagy tejföl van.Az érdekes viszont az ha tejszeletet, joghurtot,túrót eszik akkor semmi baja nincsen.Nincsenek kiütései semmi.Lehet ez allergia?Volt már valakinél hasonló?
2012. jan. 31. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Orvos, ezzel ne várj, derüljön ki mi a baj.


Lehet laktózintoleráns, de a tejföl nem illik be a képbe. Ugyanis a laktózérzékenyek a savanyított tejtemékeket elviselik:) Pl. tejföl, joghurt, sajt, túró, vaj, kefír.

Én 33 vagyok, 2 gyerekkel és 17 éves korom óta laktózérzékeny. Semmi bajom nincs,csak akkor, ha tej kerül a belsőmbe.

2012. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj vele orvoshoz mindenképp! Ha nagyon gyakori, akkor meg főleg.Lehet reflux is.Nálunk nem volt ilyen, csak egyszer, amikor nagyon nem esett neki jól a paradicsomos hal.És egyelőre ne adj neki olyat, amiben tej vagy tejföl van.Az én lányom 16 hónapos, igaz, nem hány, de nem is eszi meg a tejfölös dolgokat.Nem ízlik neki.A rakott krumplit és a krumplifőzeléket se ette meg, pedig azt vártam, hogy imádni fogja.
2012. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ez fogós kérdés. Nekem allergiám van, de csak akkor hányok a tejtől ha kb 3 dl-t egyszerre megiszok, egyébként csak hányingerem és telitettség érzésem van tőle. Régebben még krónikus hasmenésem volt, viszont 2 éve már bőrtüneteim is vannak. Én elösször azt hittem laktózérzékeny vagyok csak, mert a savanyított tejtermékektől nem volt bajom (kivéve a tejfölt, mert attól is hasmenésem volt), de a H kilégzési teszt neg. lett. Aztán amikor már bőrtüneteim is lettek akkor kiderült, hogy tejfehérje allergiám van. (Ja és ez gyerek korom óta van, első emlékem kb 4 évesen, hogy minden este fájt a hasam a kakótól, csecsemőként bukós baba voltam)


Bocs, hogy hosszú lett, de a lényeg, hogy a tünetek változhatnak és sokszor egyáltalán nem egyértelműek, főleg egy babánál.


Lehet refluxa, de ha eddig nem voltak ilyen tünetei, nem valószínű, vagy csak eddig mindig visszanyelte, ami visszajött neki. Ha csak párszor fordult elő, akkor lehet hogy csak jobban megterhelte a gyomrát, a tejfölös ételek, azért zsírosak, laktatóak.

Lehet laktózérzékeny, de ez kisgyereknél ritka, ez inkább felnőttekre jellemző, amikor már kezd csökkenni a laktáztermelés, ill. a felnőttek kevesebb tejterméket fogyasztanak, mint a gyerekek, ezzel is segítve a kevesebb enzimtermelést.

A tejfehérje allergia viszont gyakori a kisgyerekeknél, de többnyire el is növik 3 éves korukra.


Vidd el orvoshoz, esetleg gastroenterologushoz.

2012. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!