Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed kompenzációt ugye kapok,...

Gyed kompenzációt ugye kapok, ha nem én veszem igénybe a családi adókedvezményt 2 gyerek után, hanem a férjem?

Figyelt kérdés

2012. febr. 2. 11:57
1 2
 1/11 kíváncsicska ***** válasza:
Még nincs konkrét dolog .Mindenki csak találgat.És ez a kompenzáció egyébként is még csak tervezet.Úgy tudom.Még a Tb-ben sem tudnak mit mondani.
2012. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kíváncsicska ***** válasza:

De van egy ilyen linkem.

[link]

2012. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is most olvasok utána, a lenti szöveget találtam. Nálunk is a férjem veszi igénybe a családi adókedvezményt, de én a szöveget úgy értelmezem, csak akkor jár, ha én veszem igénybe max. 1 gyereknél.


"A gyed- és a tgyás-kompenzációt összekapcsolják a családi adókedvezménnyel is: a gyeden lévők közül csak azok kaphatnak támogatást, akik legfeljebb 1 gyermek után érvényesítenek adókedvezményt, a tgyásban részesülőknél 2 kedvezményezett után is jár kompenzáció. Egyik esetben sem kaphatnak pótlékot azok, akik három gyermek után veszik igénybe az adókedvezményt, de az sem igényelheti a kompenzációt, aki 2011-ben úgy nyilatkozott, hogy nem volt jogosult adójóváírásra."

2012. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kíváncsicska ***** válasza:
Első vagyok.Tegnap fogadták el a kompenzációt.Konkrétat még nem tudott mondani a TB-s ismerősöm.Annyit mondott hogy az a link amit ide is beírtam az megfelel a valóságnak.
2012. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én pont most beszéltem a meló helyemmel és ők azt mondták hogy ne foglalkozzam evvel mert ők ezt nekem nem kötelesek kifizetni ez csak úgy mond adható.........mert én ugye tölük kapom a tgyást meg 2 hónap múlva a gyedet is.Ilyenkor ezt a nyilatkozatot hova kell küldenem?vagy akkor most ez tényleg nem mindenkinek jár?mert szerintem akkor nekem ezt frankón be fogják nyelni a meló helyemen...
2012. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem csak tervezet!!! A rep honlapján a nyomtatványoknál már elérhető a nyilatkozat két példányban kell küldeni a kifizetőhelyre vagy a rep-nek. Kötelesek kifizetni olyan nincs hogy nem. Annak nem jár aki családi adókedvezményt vesz igénybe 2 gyerek után, tavaly nem kérte az adójóváírást, vagy 167 ezer felett van a fizuja, decemberben még tgyáson volt januárban meg már gyeden.
2012. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs 3 gyereket akartam írni.
2012. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is úgy értelmeztem, hogyha ÉN veszem igénybe a családi ak-t, házastársról nem szól. Holnap telefonálok én is a munkahelyemre, adják minél hamarabb a kompenzációt, bár még nem tudom, hogy mennyivel lett kevesebb, de remélem ezt az aprópénzt azért holnap már utalják.
2012. febr. 2. 21:31
 9/11 B.Inez válasza:

Sziasztok!

Érdekes, hogy mindenki úgy értelmezi, hogy csak az kapja meg , aki igénybe veszi a családi adókedvezményt, mégis van egy táblázat, ahol 2 verzió van!ha nem az anya veszi igénybe akkor több kompenzáció jár!

[link]

2012. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Most találtam ezt a kérdést, miután én is kiírtam szinte ugyanezt. Jutottatok valamire azóta? Egy könyvelőt megkérdeztem, aki sajnos nem tudott 100%-os választ adni a kérdésre. Ha GYED-en vagyok, kértem tavaly adójóváírást, a családi adókedvezményt a férjem igénybe vette 2 gyerekre, akkor jár a kompenzáció??
2012. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!