Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyeden lévő anyukák! Ahol 2...

Alaszka kérdése:

Gyeden lévő anyukák! Ahol 2 gyerek van, szabályos, ha a családi kedvezményt csak egy gyerekre igénylem, és így igénylem a Gyed-kompenzációt is?

Figyelt kérdés
Ez egy szabályos kiskapu, vagy így nem lehet? Mert ugye a családi kedvezmény 2 gyerekre járna, de akkor nem jár a Gyed-komp. Az összegekről nincs fogalmam, ezért sakkozgatok így...Férjem nem tudja igénybe venni.
2012. febr. 2. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Most nem konkrétan a kérdésre fogok válaszolni. Nekem is 2 gyermekem van. Párom nem tudná igényelni, mert úgysem kapna több pénzt a munkáltatójától. Így azt mondta a tb-s hölgy, hogy írjam magamra a 2 gyerek után járó 125000 ft-ot és a gyedemre annyit rátesznek, amennyit lehet és a fennmaradó összeget adóbevalláskor a párom befizetett adójából fogjuk leírni. Vagy valami ilyesmi. így mondta a könyvelőnk. Mi az a gyed kompenzáció?
2012. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyed kompenzáció tuti kevesebb lesz, mint az adókedvezmény gyerekenként, tehát jobban jársz az adókedvezménnyel mint a kompenzációval, azt viszont nem tudom, hogy mi van akkor ha utólag kéred az adókedvezményt év végén.
2012. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az tök jó, amit a 2. írt. Kérd egy gyerekre, meg a kompenzációt. Mi az egyébként, hogy a férjed nem tudja igénybe venni? Nincs bejelentett jövedelme? Mert az adójóváírás megszünésével már a minimálbérre is érdemes igénybe venni.
2012. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ezek szerint nem voltam egyértelmű. Mivel a kompenzáció 100-9500 Ft közötti összeg lehet csak, ezért jobban jársz, ha 2 gyerekre veszed igénybe a családi adókedvezményt. Mert az adókedvezmény több. remélem így már érthető. (De lehet hogy tévedek)
2012. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a szitu, én is úgy számoltam, hogy jobban járok az adókedvezménnyel, mint az egy gyerek plusz kompenzáció variációval. Ha max gyedet kapsz mindenképpen!
2012. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi a gyedem, ezért én a kompenzációt választom, nem az adókedvezményt a 2 gyerekre. Szerintem egyébként jogi fórumon nézz utána a kérdésednek, nehogy gond legyen utólag. Maga az ötlet jó, de ha netalán tán nem jogszerű, hát úgyis a kisembert kapják el...
2012. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 B.Inez válasza:

Sziasztok!

1/6

Mi is így csináltuk 2011-ben, apa nem kérte a családit, csak én , és most neki visszaigényeljük!

3/6

Nálunk sem tudja apa igénybe venni, ha annyit mondok, hogy bizt. őrként dolgozik, akkor már sejtheted, hogy miért!

2012. febr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


És azt lehet hogy az apuka veszi igénybe a családi adókedvezményt, én meg a gyed kompenzációt?, Nekem azt mondta az oep-nél a hölgy, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz! Tök nem értem.....

2012. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 B.Inez válasza:

Szia!

Akkor a hölgy nem látta még ezt a táblázatot! :)

[link]

Szerintem ebből egyértelműen kiderül, hogy ahol az apuka kéri a családi kedvezményt, ott az anyuka több kompenzációt kap!

2012. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!