Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » TGYÁS/GYED kompenzáció kérdésb...

TGYÁS/GYED kompenzáció kérdésben kellene segítség?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez engem is érint,ha január 5.-én járt le a 2 éves lányomra a GYED-em,ami után a fiam által január 6.-tól TGYÁS-ra vagyok jogosult és március 1-től újra GYED-et kapok?

Köszi előre is! :)


2012. febr. 3. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos neked szerintem nem jár mivel ugy van hogy december 31 én és január 1 én is ugyanazt kell igénybe venned gyed vagy tgyás.
2012. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

dec. 31 és jan. 1-én is ugyanaz volt az ellátás,de 4 nappal később járt le...

Mocskos banda!Hogy mindent elvesznek!!

2012. febr. 3. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

arra a 4 napra fog járni...

azok se kapnak akik ebben az évben szülnek vagy lesznek jogosultak gyedre...

2012. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor én ezzel nagyon rosszul jártam,hogy anno nem a kisfiam születése után vettem igénybe tgyást,hanem azután,hogy a lányom 2 éves korában lejárt a gyed.Pedig akkor még úgy tűnt ezzel járok jobban,ami most egyben a legrosszabb is lett!

Woww

2012. febr. 3. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:

akkor ha most márciustól leszek GYEDen akkor azt nem kompenzálják? De miért? Ugyan úgy csökken az adójóváírás híjján?

Basszus ez adózott jövedelemhez van kötve ! Vegyék el a gyes-t azoktól akik soha sem dolgoztak ,kompenzáljanak az ingyenélőkön !

2012. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez így lenne rendjén. de nem így van sajna..És igen te nem fogsz kapni :(
2012. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2012. január 1-től jövedelempótlékra jogosultak azok a kisgyermekes szülők, akik 2011. december 31-én már és 2012. január 1-én még Tgyás-ban vagy Gyed-ben részesültek és hátrányosan érinti őket az adójóváírás lehetőségének megszűnése. Az erről szóló kormányrendelet a Magyar Közlöny február 1-i számában jelent meg.

Ezek szerint szerintem jár, vagy én értelmezem félre?

[link]

2012. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, sajnos mégsem jár szerintem sem.... de biztos ami biztos kérdezd meg a munkahelyeden vagy a TB-nél, ahonnét folyósították az ellátásodat. Kérdezni mindig ingyen van:-)
2012. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

segítene valaki?egy kérdésem lehetne?nekem bruttó 84600 ft után számoltak , ennek a 70°%az kb 59000.Tavaly kalkulátorral a GYED 52000 lett volna most meg 42-44000,nekem jár-e?ez a kompenzáció?

köszönöm.

2012. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

jár a kompenzáció,ha tavaly kértél adójóváírást vagy most a bevallásnál egybe kéred vissza.Valamint,ha nem te veszed igénybe a családi adókedvezményt.

(Javítsatok,ha nem jót írtam!)

2012. febr. 7. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!