Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a kiságyat lejjebb...

Mikor kell a kiságyat lejjebb engedni, a baba méretétől, korától vagy mozgásától függ?

Figyelt kérdés
Nekem 7 hós a fiam még csak forog és kúszik. A védőnő meg anyósom is azt hajtja már hetek óta hogy ki fog esni na de hogy esne ki? A mérete miatt mondják vagy azért mert bármikor várható hogy felül? (na de annak csak látnám már jeleit csak úgy hirtelen nem fog felülni gondolom vagy igen?) 8.5 kiló és 72 cm.
2012. febr. 5. 13:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazuk van, csak a stílussal van amúgy bajom.
2012. febr. 5. 13:05
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem is, mert lassan felül. 3,5 hónaposom majdnem leesett az ágyról addig erőlködött és akkor még forogni se tudott. egy pillanat alatt meg van baj, jobb a biztonság.
2012. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Én akkor fogom leengedni, ha már négykézlábazik, vagy próbálkozik az üléssel. Most még csak próbálkozik a kúszással és forog, úgyhogy fent van még, így nekem is kényelmesebb.
2012. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Inkább a baba mozgásából fogod tudni, hogy mikor kell lejjebb engedni az ágyat. Ha még fel sem ül, felesleges szerintem. Ha felállna, na akkor viszont muszáj lesz, nehogy kibukjon.

Mi akkor engedtük le a második (középső részig) lehetőségre, amikor felkapaszkodott a kiságy peremére, felhúzta magát. aztán egészen addig volt középen, amíg fel nem állt az ágyban. Azóta teljsen lent van, mert hajolgatott kifelé, és féltem ,hogy kiesik.

2012. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én akkor raktam lejjebb amikor hirtelen felállt. 7 hónapos volt, egyik este fél 10-kor gondolt egyet, felkelt, tök csendben és felhúzta magát. Na még eznap este lejjebb raktam.

Mondjuk ő elég mozgékony gyerek, mindent előbb csinált a koránál. Te ismered a fiad, te tudod milyen a tempója. Ha úgy érzed még nem kell akkor ne rakd lejjeb.

2012. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Magas vagyok, a derekam se az igazi egy régi baleset miatt és az ő súlya se egy pehely már, szóval örülök ha nem kell napi 600 szor olyan mélyre hajolni. (nem túl jó alvó éjjel még 3-4szer fent van szopik, vagy ringatni kell stb.)De ez már egy másik téma:)

Én se látom még semmi jelét hogy mondjuk 4 kézlábra húzná magát, egyenlőre alkaron kommandózva kúszik meg forogva éri el a dolgokat.

2012. febr. 5. 13:17
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen ő nem sieti el a dolgokat, majdnem 6 hósan forgott először..

Fogunk sincs még. (ez nem függ össze csak arra írom hogy nem történnek nálunk gyorsan a dolgok)

Akkor köszi szóval nincs ilyen hogy 6 hósan le kell engedni az ágyat vagy ilyesmi.

2012. febr. 5. 13:19
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 7 és fél hónapos, pár napja épp ezen gondolkodtam én is, hogy mikor "kell" leengedni a kiságyat? Ő sem ül még, nem is mászik, sőt még nem is kúszik, nagyon kis kényelmes :) Fogunk szintén nincs még :)
2012. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosunk javaslata 3 szintre állítható ágyaknál:

- a legfelső szinten addig maradhat, amíg el nem kezd stabilan forogni. Saját példáját hozta fel, az ő lánya állítólag belekapaszkodott a rácsba, és valahogy átlendítette magát fölötte, úgy lógott ordítva, még szerencse, hogy a közelben voltak.

- a középső szinten addig maradhat, amíg fel nem ül. A felülésből ugyanis bármelyik pillanatban felállás lehet, hiába nem látjuk jelét, sokszor egyik pillanatról a másikra produkálnak meglepő dolgokat.

A dokink egyébként nem egy parázós típus, sőt sokak szerint túlságosan is laza, de a balesetveszélyekre nagyon odafigyel.

2012. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

már rég le kellett volna engedni! ez így nem biztonságos!!!

kb. 1 hónapja :)


és igen, totál hirtelen fog felülni.

enyém épp aznap mikor 6 hónapos volt játszott a földön, én meg a hónapforduló miatt gondoltam lekamerázom. mire visszaértem a kamerával, ült. a szoba közepén... :)

ha kiságyban van akkor még ráadásul fel is tudja húzni magát a rácsokon

2012. febr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!