Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetesen vitted ki elsőkén...

Hány hetesen vitted ki elsőként sétálni a babád? Kedden lesz 3 hetes a babám és még a levegő hozzászoktatáshoz se kezdtünk neki a hideg miatt. Pedig már úgy vinném sétáltatni.

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
2 hetesen vittem ki januárban és kb fél órát voltunk kint.Annyira szerette utána minden nap ki kellett vinnem még esőben is.Jól betakargattam,pelenkát tettem előre a babakocsira és egy esővédőt,így sétáltunk mi nagyon sokszor :)
2012. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Várj még egy hetet!!!!Legalább...utána jobb időt mondanak.

a hétre -20 fokot ígérnek...nem szabad kivinni!!!

Az okosok szerint -5 fok alatt egyáltalán...de valahol igazuk is van.

2012. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4 hetesen de előtte minden du. kinyitottam nekik vagy rájuk az ablakot hagy szokjanak hozzá meg hát azért csak kell szellőztetni hisz a friss levegő csodákra képes,mint pl:nyugodtabb alvás:))
2012. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 1 hetesen kivittem a teraszra, másfél hetesen már sétáltunk vele. De ez tavaly február végén volt, amikor enyhe volt az idő.

Szerintem ne vidd ki, nemsokára talán jön egy kis enyhülés.

De ha jól beöltözteted, az ablakot kinyithatod. Nem vagyok ennek a híve, de most nagyon hideg van, nem látok más megoldást.

2012. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly januárban szültem. 2 hetes korától szépen felöltöztettem és szellőztettem. Ez ment 1 hétig. Aztán 3 hetesen kivittem először 5 percre, másnap 10 percre, aztán negyed órára...

De hozzá teszem, akkor nem volt ilyen hideg.

Én még a helyedben várnék 1 hetet. Addig próbáld ki ezt a szellőztetést...hagyj szokja a levegőt!

2012. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron szültem és első anyukaként 3 hetesen mentünk le először sétálni a lányunkkal.

Úgy felöltöztettem, mintha ősz lenne. Meleg kabát, hosszú ujjú body, vastagzokni, harisnya, bélelt nadrág, kocsicipő, vastag sapka és vastag takaró rá.


Nagyon féltettem, kicsit fújt is a szél .. 7 °C volt !!!


Aztán szeptemberben pár hónaposan 40°C melegben (nálunk fent az erkélyen 45°C volt!!!) ujjatlan bodyban sétáltunk az árnyékban. Amikor kezdett lemenni a nap, akkor betakartam egy textilpelussal.


Mi átmentünk egy nyár alatt a két végleten. Most, hogy kicsit idősebb, már nem aggódom magam halálra.

Megnézem hány fok van kint. max. -10-ig megyek le vele, de akkor is a boltba.

Viszont 0 °C felett képes vagyok 1-2 órát is sétálni. Ő ilyenkor jókat alszik.

2012. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kerria ***** válasza:
1 hetes kontroll után mondta a védőnő, hogy fokozatosan kezdjük szoktatni, menjünk ki levegőzni 5 percre, majd 10 percre, 1 hét után, már végig jártam vele az utcát, akkor december eleje volt!
2012. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kerria ***** válasza:
Igen, azt lehagytam, hogy nagyon enyhe volt az idő, sokszor gyönyörűen sütött a nap. Ebben a nagy minuszokban még várj vele.
2012. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1 hetesen,május első hetében
2012. febr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 gyerekorvosunk tanacsara korhaz utani elso napon kivittuk, februarban. Eloszor 5 perc, masnap 10 es igy tovabb. Egy het mulva mar masfelorakat aludt kint. A friss levego jot tesz, az ujszulottnek is. Igaz, most hideg van, igy varnek a helyedben, amig melegebb nem lesz. Azert kerdezd meg a dokitokat (ne a vedonot, mert ok mind mast mondanak, biztosabb az orvos). Azt tudom, hogy minusz 10 alatt altatni kint mar nem szabad. De ujszulott eseteben mennyi a hatarertek, ha csak par percre viszed ki, nem tudom.
2012. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!