Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egek, mi ez az őrület, hogy...

Egek, mi ez az őrület, hogy minél hülyébb nevet adjunk a gyerekünknek?

Figyelt kérdés

Senki meg ne haragudjon, de nem bírom magamban tartani! Ma már kb. öt olyan kérdést olvastam, hogy mit gondolunk erről meg arról a névről... istenem, miért kell egy ember életét előre megkeseríteni olyan nevekkel, mint Zenina, Harper, Nauszika meg mit tudom én, ezek csak az elmúlt öt percben szemem elé vágódott ötletek és variációk. Most komolyan, attól különleges egy gyerek, hogy minél idiótább és kimondhatatlanabb neve van? Akkor az én gyerekem ássa is el magát a viszonylag átlagos nevével? Én meg szégyelljem magam, amiért nem voltam képes különleges nevet adni neki?

Ez csak valami kétségbeesett próbálkozás, hogy minél egyedibbek legyünk, vagy tényleg tetszenek egyeseknek ezek a nevek?

Bocsánat ha valakinek az elevenjébe találtam!


2012. febr. 6. 11:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez ragad meg az emberekben az idióta sorozatokból...
2012. febr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
En a hagyomanyos szep magyar neveket szeretem, es a gyerekeim is ilyen nevet kaptak, kapnak. Viszont ahhoz, h mast mit ad az ovenek, nekem semmi kozom. Ez megint egy olyan dolog, h a csaladra tartozik, es nem rank. Az meg butasag amit irsz, h a mi gyerekeink assak el magukat a hagyomanyos nevuk miatt. Szerintem ne foglalkozz veluk, nem a te dolgod. Belul meg legyel biszke magadra, h neked a szep magyar nevek tetszenek!
2012. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeimnek is átlagos neve van, de engem pl egyáltalán nem érdekel, hogy ki hogyan nevezi a gyerekét. ettől az enyém nem lesz se jobb se rosszabb. Ha olyanom van akkor válaszolok a kitett kérdésre, hogy tetszik avagy nem, de ha nincs kedvem akkor meg se nyitom.

Felháborodni meg ezen agyalni tényleg felesleges. Valakinek a Dzsenifer meg a Nauszika másnak meg az Anna és a júlia tetszik. Ennyi :D

2012. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, túl sokat tévéznek...
2012. febr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Most van egy ilyen hullám. De régebben is voltak "divatnevek". Ha úgy nézed, hogy most minden második ember "furcsa nevet" ad a gyerekének, akkor 15-20 év múlva már nem lesznek "furcsák" azok a nevek sem.

Hiszen azok a nevek, amiket ma "átlagosnak" számítanak(bár itt sem lehet általánosítani, a szubejktív megítélés máshová sorolja ugyanazokat a neveket), korábban azok a jövevénynevek is "furcsák" voltak, esetleg idegenül hangzottak, mert más nemzet használta csak őket előtte.

Sok név pl. magyar regényhősök nevéből jött, vagy virágok nevéből stb.

A divat változik.

Pl az Erzsébet, vagy a Gyula régen tucatnév volt, most meg azokra néznek furcsán, aki ezeket (és társaikat) választja.


Szerintem lazulj le, mert idegeskedni ezen biztosan nem éri meg. És szerencsére a Te gyermekeidnek Te választhatsz nevet! :o)

2012. febr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én is úgy látom a környezetemben hogy minél extrább neveket keresnek főleg az anyukák, hogy hú akkor az milyen egyedi. Mintha attól lenne különleges vagy figyelemfelkeltő a gyerekük...Szerintem manapság épp a régebbi nevek lesznek különlegesek :))

Mint Zsuzsanna, Ildikó, Mariann, Judit, Éva, Ágnes pedig ezek se régiek de én egy darab ilyen nevű kislányt nem ismerek 10 év alattit...

2012. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Az Éva azért elég régi név, ő volt az első nő. :o)

De a Zsuzsanna is minimum Dávid király korából való, engem így hívnak, tudom...

Egyébként igazad van, ezek lesznek a "kuriózum" nevek. De ez ugyanolyan, mint az "ősmagyar" nevek, amik szintén régen általánosak voltak, de hosszú idő után visszatérnek most megint.

Szerintem ez így szép, és minden korban vannak új nevek, meg jövevénynevek. Így színes a skála.

Mi lenne, ha 20 névből kellene mindenkinek választania...

2012. febr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Most ez a divat. Biztos vagyok benne, hogy eltelik 5-10 év és reneszánszukat fogják élni az olyan nevek, mint Erzsébet, Mária, Károly, János, stb. Újra divatba fognak jönni. Tuti
2012. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
a 6 os vagyok, a DIVATJUKAT értem hogy régebbi nem az eredetükre írtam :) Szóval hogy 30-40 éves Éva Ágnes Krisztina Judit stb nagyon sok van, de egy 10 éve szinte alig adnak ilyen nevet.
2012. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én nem haragszom meg. Ez a véleményed. Én meg elmondom az enyém:


Anyukámék '87 telén elneveztek Marianna Gizellának. Pályafutásom alatt 3 iskolában (ált., közép, fő) találkoztam kb. 40, hanem 100 Mariann vagy Mariannával. Iszonyat "idegesítő" volt, hogy akárhányszor mondták a nevemet a tanárok, 10-ből 9 alkalommal nem rám gondoltak.

Majd bejött az a "divat" a középiskolámban, hogy akinek második neve volt, azon szólították meg a diákokat. Szerinted én mennyire örültem ennek?! Számomra olyan utálatos személyről kaptam a 2. nevem, akit ha lehetett volna, elástam volna 5 perc alatt a föld alá. Bár ez még a kisebbik gond volt. Természetesen az emberek 80%-a szeret viccet csinálni más nevéből. Akár kereszt, akár vezeték névről van szó. Ebből adódóan kedveskedés felém és a maradék 100 volt osztálytársam felé (ált+közép) sem volt másképp. De főiskolán is kaptam már az "ívet", amikor egyszer az egyik tanárom Gazellázott le.. na, amit kapott tőlem, nem rakta zsebre és nagyon gyorsan elnézést is kért a csoporttársaim (min. 300 ember) előtt!


Én megőrülök attól, hogy jelenleg 40 Bence, 30 Attila, 80 Zita vagy éppen Kira (hol pedig Kyra, mert úgy cukibb) és társai futkároznak az óvodában vagy a játszótereken.


Az én lányom neve Lia Nikolett. Tömegnév. ÉS?! Letudja vele élni az életét, mint ahogy a Dzsesszika és a Pamacska is. Bár az utóbbit megnézném 80 évesen!


Tudod lehet, hogy hülyébbnél hülyébb nevek vannak most divatban, de az én Liám és a te (pl.)Bencéd fogják elnevezni a gyereküket Ágnesnek vagy Bélának. Miért is?! Azért, mert akkor majd 20-25 év múlva azok lesznek kapós nevek!


Minden kornak megvannak a maga divat nevei, az, hogy most az amerikai nagyzolás megy .. hát istenem! Ez van!

2012. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!