Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egek, mi ez az őrület, hogy...

Egek, mi ez az őrület, hogy minél hülyébb nevet adjunk a gyerekünknek?

Figyelt kérdés

Senki meg ne haragudjon, de nem bírom magamban tartani! Ma már kb. öt olyan kérdést olvastam, hogy mit gondolunk erről meg arról a névről... istenem, miért kell egy ember életét előre megkeseríteni olyan nevekkel, mint Zenina, Harper, Nauszika meg mit tudom én, ezek csak az elmúlt öt percben szemem elé vágódott ötletek és variációk. Most komolyan, attól különleges egy gyerek, hogy minél idiótább és kimondhatatlanabb neve van? Akkor az én gyerekem ássa is el magát a viszonylag átlagos nevével? Én meg szégyelljem magam, amiért nem voltam képes különleges nevet adni neki?

Ez csak valami kétségbeesett próbálkozás, hogy minél egyedibbek legyünk, vagy tényleg tetszenek egyeseknek ezek a nevek?

Bocsánat ha valakinek az elevenjébe találtam!


2012. febr. 6. 11:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom,feltűnt e már,hogy nem ugyanarról beszélünk..
2012. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek, lanyom egy regi nevet kapott, olyat, ami a magyarban van. Az en regi volt osztalytarsaim legtobbje mostanaban szult, csak azok adtak modern, kimondhatatlan neveket a gyerekuknek, akik amugy is IQ bajnokok voltak.
2012. febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nálunk már napi program a férjemmel, hogy felolvasom az aznapi hülye neves kérdéseket:-))))))) nem az ősmagyar és nem az idegen nevek ellen vagyok. Az nem tetszik, hogy szinte egymás ellen licitálnak, hogy kié legyen extrémebb, "különlegesebb" és ez már rég nem a gyerekről szól. A másik problémám hogy magyar családnévhez egy extraidegen külföldi név röhejesen hangzik. Varga Hárpör??? Kovács Danuta? Rengeteg külföldi név van, amelyik tetszik, de amikor nevekben gondolkodtunk, sóhajtottam egyet és azt mondtam h ezek nem férnek bele itthon és az én gyerekem nem lesz sem Stella, sem Celia, sem Milos, mert magyar gyerek.Persze, lehet hogy külföldre származik majd, vagy ha kislány, lehet még külföldi férje és akkor de jól hangzana, de egyelőre itt él.Lehet, én vagyok a konzervatív és más bevállalja, ez a különbség köztünk, de az új keletűek között is van, ami azt mondom, elfogadható, még belefér és van ami már agyament flancolás. Ennyi a véleményem, egyébként semmi közöm hozzá ki milyet ad, ezzel is egyetértek.
2012. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!