Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lustibb babátok miket tudott...

Lustibb babátok miket tudott 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Lányomnak 8 hónaposan lesz a keresztelője.

Miket tudott ilyen korban a babátok? Hogy alakult a napja? Van esetleg valaki, akinek 8 hósan keresztelték meg a babáját?

(Lustibb, úgy értem például: most 6 hónapos, de nem forog, de tudja, mert már 4 hónaposan is csinálta és a napokban is átfordult hol a hasáról a hátára, hol vissza, de csak egy-egy alkalommal műveli, amikor úgy tartja kedve.)


2012. febr. 6. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! 8 hónapos, forog hasról hátra és vissza is, de ritkán gyakorolja, pedig megy neki! :) Megül stabilan.

Napirendeje 3 hós korától ugyanaz, teljesen kialakult!

2012. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én babám elég nagy súllyal született és elég lusta is ennek megfelelően. Épp 8 hónapos. Forog hasról hátra és fordítva, ma már sikerült neki kúszni egy kicsit előre (3 napja volt 8 hós). Még nem ül és nem áll fel. Négykézláb áll és hintázik, de még nem tud mászni. Nem nagyon tud mást.

Napirendünk nem röghözkötött, de általában 8 fél 9 körül kel, tízóraizunk, 11 körül alszik, ebéd, szopizik délután és este, 3-4 között még alszik egyszer, fél 8kor fürcsi, 9 körülre alszik el.

2012. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

aznap amikor töltötte a 8. hónapot akkor kezdett el mászni. előtte már állt, meg ült.

orvos szerint volt lemaradva, gyógytornára is jártunk. én nem értek vele egyet, szerintem indokolatlan volt.

2012. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Tehát van rá esély, hogy üljön? 8 hónapos 10 napos lesz akkor.

2012. febr. 6. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Van. nagyon fokozatos minden. először még dülöngélnek, aztán egyre erősebben tartják magukat
2012. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a napokban lesz 8 hónapos a fiam. Még nem ül. Kúszik, forog. Négykézláb sem hintázik még, sőt, fel sem tolja magát, csak nagyon ritkán.
2012. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fiam nemrég volt 8 hós. Forog, hason fekve megy körbe-körbe, néhány napja tud négykézlábra állni. Ha felültetem már hosszabb ideig is szépen ül.
2012. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van rá esély. A lányom pont ezt csinálta, mint a tied 6 hónaposan, elvileg tudott forogni, de nem igazán csinálta. 7 hónaposan kezdett el rendesen forogni, 7,5 hósan mászni, pont 8 hónaposan felült, 2 nappal később felállt. 11 hónaposan pedig önállóan járt.
2012. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kislányom nem lusta, hanem a végtagjaiban lazábbak az izmok, enyhén hypoton.Ennyi idősen folyamatosan forgott, kúszni kezdett, és a kezére támaszkodva ült.13 hónapos volt, amikor megtanult kéztámasz nélkül, egyenes háttal ülni.11 hónaposan kezdett mászni, és egy héttel az egy éves szülinapja után állt fel először.13 hónapos kora óta lépeget bútorok mentén, ha fogjuk a kezét, és a járássegítővel önállóan is, csak sajnos nem érdekli.Járunk tornára, most 16 hónapos elmúlt, és még nem áll önállóan, persze nem is indult el, de türelmesen várok, hisz nem tehetünk az izom problémájáról.Egyébként egy kis örökmozgó, egész nap mászik, térdel, áll, pakol.Egyébként nem értem, hogy egy baba, aki 8 hónaposan ül és áll, miért lenne lemaradva, ez elképesztő..Miért kell a gyerekorvosnak állandóan ijesztgetni a szülőt.30 évvel ezelőtt ez volt a megszokott, amit az én lányom csinál, egy évesen álltak fel a babák, hova siettetik a gyerekeket??
2012. febr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!