Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan nem nyomja még...

8 hónaposan nem nyomja még fel magát négykézláb. Baj?

Figyelt kérdés
7,5 kg. Kúszik, forog. Nem ül még (csak a babakocsiban, meg a pihenőszékben, mert ott megkapaszkodik ahogy felül) de a földön még nem. Néha felhúzza maga alá a lábát, de csak ahogy kúszik. Védőnő, orvos nem mond semmit. Baj, hogy még nem négykézlábazik?
2012. febr. 6. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én babám most 9 hónapos, 7 hónapos kora óta kúszik, de ülni nem tudott, max kb 2 percig és a mászás sem ment. Néha felhúzta maga alá a lábait és hintázott mászó pozícióban, de amint megindult le hasra és csak kúszás. Pár napja viszont feláll, lépeget bútor mellett, mászik és stabilan sokáig ül, még a kezét is rázza közben. Ha forog és kúszik, szerintem nincs baj..
2012. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lányom elmúlt 8 hónapos, amikor ült, felállt, 9 hó körül mászott. Soha nem állt négykézlábara csak úgy. Előtte ő is kúszott, forgott. Igazából egyik napról a másikra elkezdett mászni.

8 hónaposan még nincs elkésve a babád.

2012. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

8 hós amikor nagy átlagban megteszik ezt. de ha 9 hósan csinálja sincs elkésve. szerintem napok kérdése.


nekem a lányom nagykönyv szerint csinált mindent, vagy is az átlagos átlagja.

7 hósan kezdett el kúszni. 8 hósan feltérdelt, felült és elkezdett mászni, ezt egy napon csinálta meg az összeset. majd 2 hétre rá felállt. a tankönyvek pont így írják, ö pont így csinálta. a gyóygtornász szerint azért van mert nem segítettem neki semmiben sem ezért az agy átlagosként csinálta. aki ülteti, vagy rásegít dolgokra ott lassabban avgy gyorsabban fejlödik a gyerek.

2012. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi például tartózkodtunk mindentől ami segítené az ülésben, vagy állásban - persze hátráltatni sem hátráltattuk, mégis egy picit később érett meg a dologra. Baba függő.
2012. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia, a lányom egy hét múlva lesz 9 hós és még nem mászik. Viszont 2 hónapja feláll és lépeget, 1 hónapja elengedi a kapaszkodót és néhány lépést is megtesz. Felül, de olyan kvazimódósan. Voltam vele gyógytornásznál, szerinte semmi baj, csak nem izgatja a mászás. Ő sem tudta egyébként négykézlábra kényszeríteni, csak pár másodpercre, rögtön állásba nyomta magát.
2012. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Óóóó ne aggódj anya :)

Képzeld nekem a lányom majdnem 7 hónapos és kb. egy hete fordult először hasra magától (azóta meg sem áll) Teljesen ki voltam hogy most mi lesz miért nem akar forogni stb.!

És egy hete feküdt a szőnyegen, nem érte el a kedvenc játékát (műanyag vállfa) és úgy hasra vágta magát mint aki hónapok óta csinálja :D

Mondtam is neki, hogy hát ez szép.. tudtad te csinálni csak minek ha nem volt rá eddig szükség!

A szükség pedig nagyúr :)

Szóval rövid történetem arra szolgáljon hogy nyugodj meg, lehet holnap elkezdi csinálni! :)

2012. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
kedvenc játék a műanyag vállfa, ez vicces. Nem kellenek ide drága játékok. Az én babám is az üres palackkal játszott a legjobbat a múltkor.
2012. febr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Komolyan az kell neki :D Ha kiöntöm a játékos ládát elé rögtön azért nyúl nagy visítás közepette! Gazdaságos gyerek az apja szerint, nem kell ide drága holmi.. egy vállfa, egy műanyag palack, rágóka helyett pedig a nurofenos fecskendő a tuti :D :D Mikor terhes voltam erre sem gondoltam volna :D
2012. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

:)

Nálunk az üres üveg a menő, amiben van pár szem bab. Imádja rázni, bár fülsüketítő, de hatalmasakat nevet. :)

2012. febr. 6. 22:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi 10 hónapos korunkig kusztunk majd hirtelen felült és kutyázik mind ezt 4 nap elteltével,ha van kedve 23 probál mászni utána kuszik.Nem kell sietetni semi baj nincs elindul ö majd ha itt az idelye.
2012. febr. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!