Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cytológiai lelet szülés után,...

Cytológiai lelet szülés után, mit jelent ez? Már kikészülök tőlük, magándokira nincs most pénzem! Aggódjak? Vagy ne?

Figyelt kérdés

Kenet értékelhetősége:

A kenet értékelhető


Általános értékelés:

Neoplasztikus hámelváltozás

Eredmények:

Egyéb,nem neoplasticus elváltozások

Metaplasiák,regeneratiok.

Laphámsejtek

LSIL enyhe,CIN I

Mirigyhámsejtek

Atypusos mirigyhámsejtek AGC-NOS,endocervicalis



2012. febr. 7. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen elváltozás van (gondolom a méhszájon???). P eredmény nincs? P2 a normál érték. P3-nál már gond van. Mindenképp menj el dokihoz vele!! Miért kellene magándokihoz járni? Én a sima állami rendelésre járok és többször volt már hámelváltozásom a méhszájon és kikezelték. A doki mondta, hogy fontos folyamatosan figyelemmel kísérni, mert az ilyen elváltozásokból kialakulhat a méhnyakrák, ha nem kezelik.
2012. febr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nincs rajta P! Hát pont hogy az sztk-ba voltam csak annyit mondott 6hó mulva ismétlés
2012. febr. 7. 10:24
 3/7 Harangozó Sára ***** válasza:

Elváltozást találtak az biztos, ezért hívtak vissza 6 hónap múlva, egyébként évenként szoktak. Én a Te helyedben biztos visszamennék, mert szerintem ezt kezeltetni kell, nehogy rosszindulatúvá váljon. Szerintem gyulladásod van, ill. méhszájsebed (metaplasiák), amit kezeltetni kell. Fontos lenne p érték is.

Üdv. egy 3 gyerekes anya

2012. febr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Dehát visszamentem,és semmit nem csinált mondott...akkor hová menjek?utálom az sztk-t...
2012. febr. 7. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem is azt mondták a felfedezett hámelváltozás után, hogy néhány hónap múlva kontroll. Aztán volt, hogy mikor visszamentem, nem volt semmi, magától rendbe jött. Volt, hogy ecsetelték egy alkalommal. Most megint kontrollra kell menjek, nem tudom, mi lesz az eredmény. Nyilván, ha nagy gond lenne, akkor nem ezt mondta volna. A kontrollon kiderül, hogy kell-e beavatkozás vagy sem. Nálunk a rendelőben három doki rendel, így ha az egyikben nem bíznék meg, mennék a másikhoz. Nálatok csak egyedül van? Azt is szoktam csinálni, hogy a leletem elviszem a körzeti dokihoz, ha nem is ért hozzá, mert ugye nem szakorvos, annyit ki tud olvasni a leletből, hogy gáz van-e vagy sem.
2012. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért nem értem mert nekem ez a második ilyen eredményem!Volt egy szülés után és most 6hónapra rá és akkor semmi kezelés....Van több doki is aza baj hogy messze lakok és nem lehet tudni előre hogy ki lesz!:(
2012. febr. 7. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem csak a Papanicolaou (PI-II-III-IV-V)skálával jelölik a fokozatait a rákmegelőző állapotoknak. Létezik ezen kívűl még két beosztás, az egyik a CIN (I. vagy II. vagy III.) a másik az LSIL ill. HSIL.


Azt tudni kell, hogy kétféle sejt található a méhnyakon: laphámsejtek és mirigyhámsejtek


A CIN I és az LSIL is azt jelenti, hogy enyhe fokú laphámeredetű elváltozás van. Mivel nem vagyok orvos nem tudom kell-e kezelni, de az tuti, hogy ez már nem normál szövettan. Elváltozás található a méhnyakon, ami helyi, enyhe fokú.

A lényeg, hogy ez még egyáltalán nem rák, de a laphámsejtekben már látható elváltozás, tehát gyulladás van, amit valószínűleg kezelni kellene gyulladásgátlóval (ált. vmi lötyit adnak irrigáló készülékkel, anyámnak is ilyet adtak elöször PIII-as eredménynél)


Amit a mirigyhámsejtekről ír (AGC-NOS) azt nem tudom mit jelent, biztos ez is valami skála.


Könnyebb lenne megítélni a dolgot,ha a P skálát használnák. Így marad az, hogy megkérdezel egy nőgyógyászt, hogy magyarázza el az eredményt.

2012. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!