Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babátokat kiviszitek...

3 hós babátokat kiviszitek minden nap levegőzni ebben a hidegben?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, 1 éves korig csak -4 fokig lehet kivinni, az alatt nagyon nem ajánlott, csak ha muszáj.
2012. febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pont most kérdeztem én is egy hasonlót. :) Nekem is 3 hónapos a babám, abban a pár napban míg -15 fok körül voltak nem vittem ki, csak szellőztettem, meg egyszer kimentem vele a teraszra 10 percre. De ma már enyhébb az idő elviszem sétálni egy kicsit. :)
2012. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én azt olvastam ha nincs szél és mivel a 3 hós babák még fekszenek, jól felöltözve -10-ig ki lehet vinni őket,de nem órákra.
2012. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pont tegnap volt a híradóban, hogy többen hat hetes kor előtt kivitték gyermeküket ebben a hidegben, és fagyásnyomok voltak rajtuk. Az orvos azt nyilatkozta, hogy ilyen kis korban nagyon érzékeny a bőrük, és kivinni tilos őket. Na most szerintem változik a bőr érzékenysége, de talán a három hónapos kor még nem az az idő. Ugyanúgy kezelném, nem vinném ki, pár nap nem oszt, nem szoroz!
2012. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem igazán csak akkor ha enyhe az idő meg egy kicsit süt a nap. De hogy viszem ki hogy utána meg betegedjen és aztán vehetem a drága gyógyszert.
2012. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy viszitek ki ekkora hóban?2 métert nem tudnék megtenni babakocsival.Szellőztetek gyakran,én így oldom meg.Tegnap kivittem kb 20 percre ölben(11 hónapos),iszonyú piros volt az arca,ömlött a könnye is.Nem nekik való ez a hideg.Szerintem.
2012. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szélmentes időben -5 fokig nyugodtan kiviheted. Az arcát be kell kenni popsikenőccsel, ez védi a hideg ellen. Természetesen nagyon bugyoláld be és ne tartson a séta tovább 30 percnél. A friss levegőre szüksége van, semmi sem indokolja, hogy otthon maradjatok. ( a mai napi időjárásra értem)

A kétkedőknek: mit gondoltok, aki mondjuk Finnországban él,vagy esetleg szibériában, az állandóan csak a négy fal között tartja a gyerekét??? Jól néznének ki!

Jól bebugyolálva, pokróccal alábélelt kocsiban, kutya baja nem lesz.

2012. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Finnországban és Szibériában nem ritka az ilyen hideg, nálunk igen. Ott hozzá vannak szokva az emberek, itt nem. Én napokig nem vittem ki a 12 hós fiamat, de a harmadik napon már nem bírtam tovább, úgy éreztem, szüksége van a friss levegőre. 15 percet voltunk kint szélvédett helyen, jól felöltözve. Másnap délután már folyt is az orra, nem érte meg...Alaposan szellőztetek, és legközelebb csak akkor viszem ki, ha -10 foknál melegebb van. Ja és a babakocsival egyébként is csak a kapuig jutok, akkora a hó mindenhol.
2012. febr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hozzá vannak szokva, mert hozzá lettek szoktatva. Mivel 3 hónapos a babája a kérdezőnek, ezért "téli baba", hozzá lehet jobban szoktatni ehhez az időhöz, mint azt a gyerkőcöt, aki nyáron született.

Persze -15 fokban én sem viszem ki az enyémet, de -5, szélnélküliség esetén -8-ig igen. Eddig kutya baja nem lett..

2012. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké, igazad van! De én most nagyon szeretném, ha -5 és -8 fok között lenne a hőmérséklet, máris indulnánk végre sétálni!:)
2012. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!