Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul alvó babák Anyukái...

Rosszul alvó babák Anyukái (akik azt mondják, hogy babájuk rossz alvó) : hányszor kelt éjjel a babátok, miért és hány hónapos korig (mennyi ideig)?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
15 hónapos a Lányom, még soha nem aludta végig az éjszakát! A legjobb éjszakákon csak 1* vagy 2* kel, de volt már olyan 1 éves korától kb. 2 hónapig, hogy 7-8 alkalommal kelt éjszaka! Illetve ezen a héten is ugyan ezt játszottuk. Hogy mi az oka? Passz!
2012. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Születése óta 2 kezemen meg tudom számolni hány éjszakát aludt át, voltak jobb és rosszabb időszakok, a rosszabb éjszakákon volt, hogy fél óránként fenn volt, olxan is volt, hogy órákon keresztül nem aludt, volt, hogy visítva sír fél órát egy é1jszaka többször is.

A jobb éjszakákon 1-2× kelt.

4 éves lesz májusban, most már csak 1× ébred fel, de ez épp elég ahhoz, hogy nekem keresztbe vágja az alvásomat és reggel úgy keljek, mint akit agyonvertek. Lassan 5 éve nem aludtam egy jót, már ideje lenne.


Én voltam vele orvosnál, eredmény, anyuka alakítson ki napirendet a gyereknek (kössz a tippet, 2 hónapos kora óta ugyanaz a napirendje), diagnózis, egyszerűen rossz alvó. Én már mindent megpróbáltam a közel 4 év alatt, most már várok türelmesen, hogy mikor jön el az az idő, hogy végre nem jelenik meg agyerek éjszaka az ágyam mellett!

2012. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is ez van. Egy éves a lányom, születése óta minimum 1szer de egy ideje már 2szer kel. Néha pedig mostanában 3-4. tehát nem hogy jobb lenne, még rosszabb.


Nekem is annyira hiányzik hogy át tudjam aludni az éjszakákat. De Én még sehol sem vagyok ahoz az anyukához aki azt írja 4 éve csinálja ezt.

2012. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8 hónapos koráig ringatva altattuk.10 hónaposan aludta először az éjszakát,addig 2-8 alkalommal kelt.Most 1 éves és csak velem tud elaludni,csendnek kell lenni de már többnyire nincs gond éjjel. :)
2012. febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14 hónaposak talán ha kétszer volt olyan hogy kétszer háromszor keltek éjjel ennél csak több volt:(volt hogy szó szerint egész éjjel fent voltam na akkor k.o. is voltam reggel,még jó hogy van segítségem különben kész lennék,hisz általában váltva kelnek és van hogy kicsit sok(k) már...hogy miért hát először fogak majd mozgásfejlődés majd megint fogak majd volt hogy csak úgy mert okuk nem volt rá most megint fogak,vagy van hogy poci...
2012. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2 éves és 3 hónapos a kisfiam. Sose aludtunk még végig egy éjszakát sem, és még nem is fogunk egy jó darabig.

Súlyos atópiás dermatitiszben szenved 5 hónapos kora óta.

3-5 hónapos koráig átaludta az éjszakákat este 11-től (már 8-kor aludt, de 11-kor még kelt enni) hajnal 4-5-ig. Aztán súlyosbodtak a bőrtünetek, és az állandó viszketés megnehezíti nemcsak a nappalokat, de az éjszakákat is. Ha csak 2 viszkető roham van egy éjjel, mi már átaludtnak tekintjük az éjjelt a férjemmel.

Velünk alszik, mert mire átértem/átért a férjem a szobájába (6 méter kb.), addigra kesztyűn keresztül is véresre marta magát és annyira felébredt, hogy órákig tartott, míg vissza tudott aludni, ami persze újabb vakarózásokkal járt.

Így legalább a gyerek általában tud pihenni, mert ha nem lobbantja be valami még jobban a bőrét, akkor már nem ébred fel a vakarózásra, mert gyorsan megfújjuk, bekenjük, magamhoz ölelem, és már vissza is aludt.

Nem tudnak rajta segíteni, majd a pubertással, mikor zsírosodik a bőre, enyhülnek a tünetek.

2012. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 19.56 os válaszoló: nagyon sajnálom kisfiadat és persze titeket is és mielőbbi gyógyulást, javulást kívánok!

Mindenkinek köszönöm a válaszát. Akkor nem vagyok egyedül az éjszakai kelésekkel.

2012. febr. 12. 20:35
 8/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos,még soha nem aludt át éjszakát.A rekord 18 ébredés,a legkevesebb 3.általában szomjas,de sokszor kipisil a pelusból,vagy szimplán csak az apját keresi.
2012. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A középső gyermekem legrosszabb teljesítménye: este 9-től hajnal 2-ig 14-szer kelt, majd kettőkor teljesen felébredve bömbölt 4-ig. A legjobb éjszakákon 4-szer kelt, a legrosszabbakon megszámlálhatatlanszor. Alváslaborban is voltunk, végül már nyugtatózni akarták, de nem engedtem. Most 4 éves, még általában 1-2-szer ébred, de pár perc után alszik is vissza. Nem derült ki, mi volt az ok. Kitartást!
2012. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

19:56-os vagyok.


Mindenkitől bocsánatot kérek a következő mondatomért: de higgyétek el, "jó" olvasni, hogy nemcsak az én kisfiam nem alussza át az éjszakát. Mert ahogy az lenni szokott, körülöttem persze mindenkinek már 1 hetes korától minimum 12 órát alszik éjjel, és vagy hármat nappal a gyereke, és kapom a "jobbnál jobb" tanácsokat és beszólásokat.

Kedvenceink a pálinkás kenyér, és a kössem ki a kiságyhoz a kezét, majd megtanulja, hogy ne vakarózzon, és akkor majd alszik egyedül.


Még egyszer bocs az off-ért!


Mindenkinek kívánok kitartást és türelmet, mert nekem az a legnehezebb éjjel. Mikor épp elaludnék, és huszadjára ébred a gyerek, én meg még kb. kétszer 5 percet aludtam addig, és már hajnal fele van.

2012. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!