Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még rajtam kívül olyan...

Van még rajtam kívül olyan aki úgy gondolja itthon lenni a babával (gyerekekkel) sokkal élvezetesebb könnyebb és szórakoztatóbb mint dolgozni?

Figyelt kérdés
Olyan aki örül hogy itthon "ülhet" és nem vágyik vissza a munkahelyére? Állandóan csak azt olvasom itt is, máshol is, hogy hát otthon lenni még fárasztóbb mint dolgozni merthogy ez 24 órás műszak és szívesen cserélnének a párjukkal hogy az észrevegye ez is ugyanolyan munka mint bármi más, és hogy hogy van ideje egy anyának a gyerekekre a háztartásra a főzésre mosásra mindennap, takarításra egy nap. Én élvezem hogy itthon vagyok, sokkal könnyebbnek ítélem meg mint a napi robotot (pedig nem fizikai munkát végeztem) végére érek a háztartási teendőknek, örülök a 3 gyerekemnek (2 még itthon, legnagyobb suliban) és a világért nem cserélnék a férjemmel pl. aki reggel 7kor megy délután 6 kor jön. Ti cserélnétek a férjetekkel?
2012. febr. 14. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
én teljesen egyetértek veled, pedig szerettem a munkám, örülök, hogy itthon lehetek a kicsikkel és élvezem minden napját, hisz olyan gyorsan elröppen ez a pár év.
2012. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyunk egyformák. Engem nem dob fel, hogy itthon vagyok a 2 gyerekkel. Biztos azért, mert nem vagyok anyatípus. De akit ez boldoggá tesz, az tegye, én is ismerek ilyet, ő nem is akar visszamenni dolgozni.
2012. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Igen , én így gondolom. Nem vágyom arra , hogy rohanjak dolgozni , bár itthon az öt gyerek mellett sohasem unatkozom , néha betelik a pohár de hamar rájövök , hogy ennél a 24 órás munkánál nincs is jobb. A kettő legkisebb van itthon állandóan , a nagyobbak csak este és szünetekben (a legnagyobb 10 éves). Én sem cserélnék a férjemmel , pedig százszor könnyebb munkát végez(legalááis én így látom).Én ezt szeretem csinálni és ezt is fogom , amíg csak tudom és fel nem nőnek annyira a gyerekek , hogy már nem lesz rám szükségük a nap minden percében.
2012. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Dorkás válasza:
76%

Szerintem nagyon rossz, hogy a gyerekek nincsenek az anyjukkal szinte semmit, és nem volt jó ötlet a nők munkába állása sem (nincs több pénz semmivel, ez jól ki van találva). Így igen hasznos és normális ha velük vagy, tanítod, neveled és szeretd őket, ezt nem tehet meg sem az iskola sem az óvoda. A mai munkabeosztás mellett ( a 8 óra már sehol nem elég) szinte nem is látjuk a gyerekeinket és nem tudunk róluk semmit ha dolgozunk.

Szóval főzz finomakat, játssz velük és szeresd őket, hogy legyen igazi meleg otthonuk.

2012. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Hajjajj! Én nagyon jól elvagyok itthon a két gyerekkel,most várjuk a harmadikat. Nekem ez nagy öröm,nevelem őket, rendben a háztartás, van meleg étel minden nap..stb. Minden délutánra elvégzem a dolgaimat és csak a gyerekekkel foglalkozom. Estig az övék vagyok. Nem érzem magam rabnak. Majd ha a legkisebb is megy óvodába,akkor majd egy négyórás meló már belefér kezdetnek. Aztán a többit meglátjuk.. Az én férjem három műszakban dolgozik,régen én is hajnali fél 6-ra jártam dolgozni. Hát egyáltalán nem hiányzik.. 14hkm.
2012. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Én imádtam itthon lenni a kisfiammal. Sajnos csak 2 évig tehettem meg:-( Utána neki bölcsi, én meg vissza melózni. DE nagyon nehezen szoktunk meg mind a ketten. Minden nepra volt valami teendő, nem unatkoztunk. De nem volt ez a rohanás mint most.
2012. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nos, amiért én cserélnék a férjemmel, az az egyik munkájában a váltott műszak, így vagy délelőtt vagy délután akad szabadideje (az éjszakázás mondjuk nehezebb ügy...). A másik munkája pedig a hobbija, és szívesen csinálja.

A munkámat ugyan csak a társaság és a kövér fizetés miatt szeretem, mégis néha azt gondolom, hogy bárcsak már visszamehetnék. Két nagyon eleven és rosszcsont gyerek, kis különbséggel igencsak próbára teszi a türelmemet meg az erőnlétemet minden nap. Ehhez képes az iroda edzőteremmel és büfével elég csábító :)).

2012. febr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
én nagyon nem vágyom vissza a munkahelyemre (a főnököm egy aljas dög) örülök, hogy itthon lehetek a baba még kicsi így eszik iszik alszik és már el van egymaga is. Ha semmihez nincs kedvem akkor csak lustizok gépezek mint ma, de van mikor egész nap pörgök
2012. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Én imádom a gyerekeimet, jó volt velük lenni, de nekem hiányzott a munkám is. Amit nagyon utáltam/utálok, az a házimunka. Vasárnap háromszor mosogattam, estére mégis tele volt a mosogató. Pénteken port töröltem, ma megint kell. Ezt utálom, de nagyon. Egyszer-egyszer szeretek főzni, új recepreket kipróbálni, de elriaszt, hogy utána ott a kupi a konyhában.


Úgyhogy aki ezt szereti (van ilyen, aki szuper háziasszony), az biztos jól érzi magát a GYES alatt. De mivel az nem csak abból áll, hogy a babucival sétálgatunk és építőkockázunk, ezért mi, akik ezt az időszakot annyira nem élveztük, az nem azért van, mert a gyereket nem szeretjük, hanem maga a takarítós rész nem nem jön be. Én a kettővel egymás után voltam otthon összesen 3,5 évet, az vége felé már majdnem megbolondultam, a fizetendő számlákat is excelben vezettem, úgy hiányzott.

Aztán két évig voltam részmunkaidős, az volt a legkiegyensúlyozottabb időszakom. Tudtam foglalkozni a gyerekekkel, dolgoztam.. Vasalásra volt segítségem, anyukám sokszor hozott főtt kaját, így a nem-szeretem munkák nagy részét le tudtam passzolni. Most is eldöntöttem, hogy nem fogok egy hétvégét lakást suvickolni, inkább hívok takarítónőt én meg a gyerekeimmel vagyok.

2012. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

7: "Ehhez képes az iroda edzőteremmel és büfével elég csábító :))."


Van még itt rajtam kívül más kétgyerekes anyuka is, múltkor nevetgéltünk, hogy mi hétfőnként itt pihenjük ki magunkat. :-)

2012. febr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!