Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen mosószert, (esetleg...

Milyen mosószert, (esetleg öblítőt) használtok a babaruhák, pelenkák, ágynemű kimosásához? Hány fokon és milyen programon mossátok ki őket?

Figyelt kérdés

Mostkaptam egy adag babaruhát és nem tudom milyen mosószert, öblítőt, hány fokot használjak. Külön a fehéreket és a színeseket vagy mehet együtt? Vasalás mennyire fontos?

Köszönöm. 34 hetes km.


2009. jún. 3. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
én a mi mosóporunkkal mosok, öblítőt nem használok. 40 fokon mosom a bana ruháit, egybe mindet. és persze vasalok.
2009. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
külön-külön színeket válogatom.van baba mososzer öblitö én + még ölitö programon öblitem ki tiszta vízzel a mosás program után.
2009. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Én teljesen úgy mosom őket, mint a mi ruháinkat, persze külön a miénktől. Annyi, hogy általában 30 fokon szoktam kímélő programon mosni őket. Na persze a textil pelenkákkal más a helyzet, azoknak megy a Clorox meg a 90 fok.
2009. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Dm saját márkás babás mosóporát és gabi öblítőt használok (ebből kb a negyedét annak, mint ami rá van írva) Az új sötét ruhákat először külön mosom.

40 fok és 40 perces program, ez a legrövidebb.

A vasalás nagyon fontos, ezzel fertőtlenítesz!

2009. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A fenti (első) módszer tökéletes, még annyit tennék hozzá, hogy NE használj semilyen öblítőt, mert jobban allergizálja a babákat, mint a mosószer. Szóval inkább a mosószer maradjon benne, mint bármilyen öblítő. A dokinéni tanácsára én ecetet használok öblítéshez és tényleg jó (legnagyobb meglepetésemre...), nincs ecetszaga, semilyen szaga sincs és mégis kiöblítődik a mosószer.

Szóval tök jó, olcsó módszer, érdemes.

2009. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, még valami. Extra öblítésre rakom a gépet, hogy ne menjen annyi öblítő a babaruhákba és persze gőzölve vasalom. Ezzel megölök minden bacit, ami esetleg túlélte a mosást. :-) Harmadik voltam.
2009. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én tesco-s sensetiv folyékony mosószert használok, olcsó és jó az illata. Öblítőt a brendonban szoktam venni, Frottee a neve és 540 ft azt hiszem. Eleinte minden alkalommal 60 fokon mostam, és mindet kivasaltam, kb 3-4 hónapos koráig. Aztán már csak a bodykat vasaltam, félév után azt sem. Természetesen a gyűrődős anyagokat most is vasalom, de az itthonit nem. De szerintem így is túl steril voltam eleinte a vasalást túlzásba vittem. 8 hós anyuka.
2009. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
én még soha nem vasaltam csak ha gyürött v. ha használt ruhát kapnék.
2009. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A mi mosóporunkat használom és Lenor öblítőt,mert az nem allergizál,babák számára is van fejlesztve,így nyugodtan használhatom!Annyi,h a nővérem is ecetet használt öblítéshez és a lánya allergiás lett rá!plusz a ruháknak sem volt jó illata!!!
2009. jún. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia,én azzal a mosóporral mosom a ruháit...stb,amit a miénkhez használok,szintén öblítőt is.Egyben mosok mindent,színeset,pelenkát,újat.Annyi,hogy ha új sötétebb ruha is kerül bele,teszek hozzá színfogót.És most hogy már eszik mást is,én vanist is teszek hozzá.Így elég a 40fok.

igaz az első 2 hónapban külön kézzel mostam,öblítő nélkül,és sima vízzel öblítettem a gépben

2009. jún. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!