Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Júliusban fog születni a...

Júliusban fog születni a babám, olyan nyári időben hány hetesen vihetem ki először levegőre?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok az az otthon ülős típus, nem bírok egy helyben lenni 5 percig sem, nem tudom hogyan bírnám ki, ha 3-4 hétig a lakásban kéne kuksolnom, szerintetek van rá esély, hogy 1-2 hetesen kivihetem levegőre normálisan felöltöztetve?
2012. febr. 16. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2 hetesen már mindenképp ki lehet vinni nyáron, de ha szép idő van, akár előbb is.
2012. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Simán kiviheted, persze ha normális idő lesz, mert az hogy július lesz, még nem biztosíték semmire sem :-) Először csak kevesebb időre, de pár nap alatt nyugodtan órákat is lehettek kint. Én március közepén szültem, és pont kitavaszodott, amikor két hetes lett a babám, mi már akkor egy-két órára kimentünk minden nap. Nyilván amikor az időjárás engedte, pl. nagy szélben, esőben, vagy később a 35 fokban nem vittem ki, no, érted :-)
2012. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

szia!

az én babám is júliusban fog születni!én úgy gondolom ha nem lesz éppen pocsék nyarunk akkor kiviheted a kórházból való haza menetel után.csak eleinte pelenkát kell rakni a babakocsira és mindig leveszed egy -egy kicsit róla hagy szokja a levegőt.minden egyre hosszabb időre.és szerintem jó időbe kb egy hét alatt el lehet hagyni a textilpelust.


a lányom aki 3 éves januári baba volt és őt is pár nap után kivittem.igaz nála tovább tartott még elhagytuk a textil pelust,de hát ez érthető.nála teljesen csak tavasszal ,jó időbe nem használtuk a pelust.

2012. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Manapság már nem divat hetekig bent gubbasztani a babával, csak akkor, ha télen, hidegben születik. Az én gyerekeim tavaszi születésűek, amint hazaengedtek minket, már másnap egy altatáskor babakocsiban aludtak az udvaron. De azért emberek közé pl. boltba ne vidd, csak sétálgassatok az utcán.
2012. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10 naposan kezdtem levegőhöz szoktatni (erkélyen, pár percig) és két hetesen már mentünk csavarogni.
2012. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem, amikor hazamentek a babával utána egyből kezdheted hozzászoktatni a levegőhöz, első nap 5-10 perc, második negyed óra, harmadik fél óra, negyedik háromnegyed, ötödik egy óra, és ha egy órát volt már kint, akkor már bármennyit viheted. nekem így tanácsolta anno a védőnő, És nem volt semmi baj.
2012. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát én még ilyet nem hallottam hogy pelenkát kell tenni a babakocsira, miért szerinten nyáron mi a fene baja lesz a levegőtől? Még ha rossz idő is van, nem minuszokról beszélünk, legrosszabb esetben is lesz 15 fok.

Arra kell inkább odafigyelni, hogy kánikulában csak reggel menjetek ki, mert nem jó még a hőszabályozása, nagyon könnyen felszökhet a melegtől, zárt babakocsiban a testhőmérséklete.

2012. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló!

Nyáron is kell a textilpelus,nem azért,hogy a levegőtől védje,hanem ,hogy nem érje direktben az erős nap!

2012. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Júliusi kisfiamat kb. két hetesen vittük ki először, de csak ide a környékre, három hetesen már a Városligetben sétáltunk vele. Ez tavaly előtt volt.
2012. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szeptemberi babám van, de most nagyon jó idő volt. Már 2 hetesen kivittem. Folyamatosan kell a levegőhöz szoktatni (először csak pár perc). Ne érje közvetlenül a napfény és szél. Figyeld nehogy túlmelegedjen, ha nagyon meleg van, inkább késő délután vidd majd ki.

Kb. 3-4 hetesen a jó időben már 2 órát is kint voltunk. Nekem is hiányzott. Semmi baja nem volt. Sapi mindig legyen rajta és vékony, de egész testét takaró ruha, az elején.

2012. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!